یک صندلی برای معتادان به کامپیوتر! +عکس : بنا به صحبت‌های Che Voigt، مدیرعامل ...


بنا به صحبت‌های Che Voigt، مدیرعامل و یکی از مؤسسین شرکت سازنده، مدت‌زمان طولانی است که در هنگام کار به پیغام‌هایی که بدنمان برایمان ارسال می‌کند بی‌توجه بوده‌ایم. وبسایت فارنت - مارال کاتبی: شاید این استیشن که Altwork نام دارد، در نگاه اول شبیه به صندلی دندان‌پزشکی به نظر برسد؛ اما تیم سازنده این میز عجیب معتقدند که می‌توانند شما را از میز صاف و معمولی یا توپ بزرگی که برخی به عنوان صندلی از آن استفاده می‌کنند و در ایران چندان معمول نیست، جدا کنند تا به سراغ این ترکیب جدید بروید.

بنا به صحبت‌های Che Voigt، مدیرعامل و یکی از مؤسسین شرکت سازنده، مدت‌زمان طولانی است که در هنگام کار به پیغام‌هایی که بدنمان برایمان ارسال می‌کند بی‌توجه بوده‌ایم. اگر در زمان نشستن مدام حرکت می‌کنید یا وقتی‌که ایستاده کار می‌کنید مدام وزنتان را از پایی به پای دیگر می‌اندازید، در حقیقت نشانه‌ای برای اینکه میز کارتان چندان هم راحت نیست را دریافت کرده‌اید.

ایده‌ی Altwork بسیار متفاوت است. بااینکه فضایی یکسان با میز کاری متوسط اشغال می‌کند، در حقیقت اجزا بیشتر حول صندلی قرار گرفته‌اند تا میز.

صندلی کامپیوتر , خرید صندلی کامپیوتر , قیمت صندلی کامپیوتر

شاید این چینش، شبیه به طرز نشستن در انجام روت کانال بعدی که دندان‌پزشک برایتان انجام می‌دهد به نظر برسد، اما بسیار پیچیده‌تر است. سطحی که بر آن کار می‌کنید، بازویی که مانیتور را نگه می‌دارد و جایگاه لپ‌تاپ، همگی به‌گونه‌ای طراحی شده‌اند که اگر صندلی را به اطراف حرکت دهید یا اجزا را بچرخانید تا بتوان به صورت ایستاده با آن کار کرد، فاصله میان چشم‌ها و نمایشگر همیشه یکسان بماند.

دانلود تلگرام برای کامپیوتر , دانلود اینستاگرام برای کامپیوتر , تلگرام برای کامپیوتر

اگر در این استیشن بنشینید و دکمه انتقال به وضعیت خوابیده را فشار دهید، لحظه نگران‌کننده‌ای خواهد رسید که در آن مانیتور عظیمی را بالای سر خود در حالت معلق می‌بینید. تأیید شده که بازوی نگه‌داشتن مانیتور در مجموعه، توانایی نگه‌داشتن مانیتورهایی بزرگ‌تر از نمایشگر Apple Thunderbolt که 10 کیلو وزن دارد را داراست. حتی می‌توان در صورت نیاز مجموعه را به بازوی دومی برای افزایش توانایی نگه‌داشتن مانیتور، مجهز کرد.

شاید فکر کنید حرکت دادن آن به اطراف دشوار باشد، اما با تشکر از مکانیسم چنگال مانند که کنترل آن توسط حرکت دستگیره‌ای که در بالای بازوی نگه‌دارنده مانیتور قرار گرفته، انجام می‌شود و دسته‌ای که ارتفاع را تنظیم می‌کند، همه‌چیز به سادگی در جایگاه خود قرار خواهد گرفت.

اینستاگرام برای کامپیوتر , دانلود بازی برای کامپیوتر , دانلود زاپیا برای کامپیوتر

قسمت خاص دیگر محل استراحت پا است. این قسمت که وقتی جمع می‌شود شبیه به کارهای H.R Giger (نقاش، مجسمه‌ساز و طراح صحنه که برای طراحی صحنه فیلم Alien برنده جایزه Academy Awards شد) به نظر می‌رسد، چالشی دوست‌داشتنی برای Altwork محسوب می‌شده چراکه طول آن را باید به‌گونه‌ای تعیین می‌کردند که در هنگام کار، به خوبی از پا پشتیبانی کند و زمانی که جمع شده است، سر راه قرار نگیرد.

تلگرام فارسی برای کامپیوتر , دانلود بازی کلش اف کلنز برای کامپیوتر , دانلود واتس آپ برای کامپیوتر

تمام دکمه‌های کنترلی بر پنل کوچکی در سمت چپ و بالای سطح میز قرار گرفته است. دکمه‌های از پیش تعیین‌شده‌ای برای انتخاب حالت‌های مختلف وجود دارد. آن‌ها را فشار دهید و موتورهای این مجموعه برای قرار دادن شما در حالت خوابیده، نشسته یا هر حالتی بین این دو حرکت خواهند کرد. دکمه‌ای به نام escape هم وجود دارد که صندلی را به حالت پیش‌فرض بازمی‌گرداند.

دانلود تلگرام فارسی برای کامپیوتر , شریت برای کامپیوتر , زاپیا برای کامپیوتر

سطح میز فلزی است، درنتیجه کیبورد و موس شما به کمک آهنرباهایی که زیر آن قرار گرفته‌اند، در سطح میز نگه‌داشته خواهند شد. متعاقباً هر کاغذی که بخواهید با آن کار کنید هم به کمک آهنرباها به میز نگه‌داشته می‌شود و Altwork تعدادی لوازم جانبی دیگر را نیز برای مداد و خودکار و سایر محصولاتی که استفاده می‌شوند، در نظر گرفته است.

دانلود برنامه اینستاگرام برای کامپیوتر , دانلود بازی استراتژیک برای کامپیوتر , شیریت برای کامپیوتر

بااینکه اولین سری سفارش‌ها از این میز و صندلی‌ها 3900 دلار قیمت‌گذاری شده، چندان هم ارزان نیستند. البته به گفته Voigt قیمت متوسط یک میز کار ساخت آمریکایی‌ها و در سطح تجاری، حدود 4000 دلار قیمت دارد. پس مانع اولی که میز کار Altwork باید از آن عبور کند بیشتر تصورات عموم است تا قیمت‌گذاری.

بازی برای کامپیوتر , لاین برای کامپیوتر , دانلود آخرین ورژن تلگرام برای کامپیوتر

اگر موفقیت میز stir که مخصوص کار ایستاده بود و به وسعت در دفترها و کلاس‌ها استفاده می‌شد را ندیده بودیم، امکان داشت بیشتر به این میزها شک کنیم.

نرم افزار اینستاگرام برای کامپیوتر , shareit برای کامپیوتر , نرم افزار هک وای فای برای کامپیوتر

الآن هم کافی است که یک استارت آپ تصمیم بگیرد که برای جذب کردن کدنویس‌ها از این میزهای ارگونومیک و جذاب استفاده کند و پس‌ازآن بسیاری درباره Altwork صحبت خواهند کرد. اگر تمام کارها طبق برنامه پیش برود، اولین سری از این میزها در اواسط سال 2016 میلادی برای فروش آماده خواهند بود.


ویدیو : یک صندلی برای معتادان به کامپیوتر! +عکس