کرملین ادعای سخنگوی کاخ سفید علیه پوتین را تقبیح کرد : «دمیتری پسکوف» سخنگوی ...تدفیق مسجد با نمای کاخ سفید کرملین , پوتین , ازدواج سفید

«دمیتری پسکوف» سخنگوی رئیس جمهوری روسیه اتهام فساد مالی به ولادیمیر پوتین از سوی مقام های آمریکایی ازجمله سخنگوی کاخ سفید را تقبیح کرد.

به گزارش ایرنا به نقل از شبکه دوم تلویزیون دولتی روسیه، پسکوف روز جمعه به خبرنگاران گفت: منتظر توضیح آمریکا در مورد اظهارات سخنگوی کاخ سفید علیه رئیس جمهوری روسیه هستیم.

«ارنست جاش» سخنگوی کاخ سفید روز پنجشنبه گفت که اظهارات معاون وزیر دارایی آمریکا که به فساد مالی پوتین اشاره کرد موضع دولت این کشور (کاخ سفید) است.


سخنگوی رئیس جمهوری روسیه این اظهارات مقام های آمریکایی را توهین آمیز خواند و اظهار داشت: اگر من چنین سخنانی را در مورد باراک اوباما بیان می کردم حتما اخراج می شدم.


وی ابراز امیدواری کرد مقام های آمریکایی در مورد این اظهارات توضیح بدهند. این گونه اتهام زنی بدون ارائه شواهد، نهادهای این کشور را زیر سوال می برد.

وی ادامه داد: پوتین هم از این ادعاهای مقام های آمریکایی مطلع شده و آن را غیرقابل قبول و ناروا خوانده است.

بر اساس گزارش های انتشار یافته، «آدام ژوبین» معاون وزیر دارایی آمریکا به تازگی در گفت و گو با شبکه بی بی سی مدعی شد که پوتین سرمایه پنهانی دارد.

این اظهارات ژوبین نخستین ادعای یک مقام رسمی آمریکا است که پوتین را فرد فاسد مالی می نامد و وی مدعی شد که رئیس جمهوری روسیه خود ثروتمند می شود و به اطرافیانش هم در اندوختن ثروت کمک می کند.

معاون وزیر دارایی آمریکا مدعی شد که پوتین از طریق قراردادهای انرژی (نفت و گاز) و از راههای دیگر بر ثروت خود می افزاید.

وی همچنین ادعا کرد که پوتین 40 میلیون دلار سرمایه اندوخته است.

مقام های آمریکایی معمولا در مورد مقام های کشورهای مخالف سیاست های بین المللی واشنگتن از شیوه هایی همچون اتهام زنی استفاده می کنند تا از این طریق وجهه فرد هدف را تخریب کنند.

این شیوه به ویژه در شرایطی قابل توجه است که آمریکا در مورد مقام های کشورهای دیکتاتور و متحد خود از جمله سعودی ها و بحرینی ها که میلیاردها دلار از اموال مردم کشورهای خود را تصاحب کرده یا هزینه حمایت از گروه های تروریستی مثل داعش می کنند، سکوت کرده است.


بر اساس اطلاعات رسانه های روسی، محبوبیت رئیس جمهوری روسیه در ماه های اخیر به دنبال قاطعیت در اجرای بیش از چهار ماه عملیات هوایی ضدتروریستی در سوریه افزایش یافته و به بیش از 85 درصد رسیده است.

 

اخبار بین الملل - ایرنا

 


ویدیو : کرملین ادعای سخنگوی کاخ سفید علیه پوتین را تقبیح کرد