وزیر اطلاعات: دو نفر به سبب ارتباط با سازمان سیا و منافقین دستگیر شده اند : 

 

 

وزیر اطلاعات , بوسه وزیر اطلاعات , وزیر اطلاعات لب منتقدین بوسه

 

وزیر اطلاعات تاكید كرد: در اغتشاش روز 25 بهمن ماه، دو فرد وابسته به منافقین و سازمان جاسوسی آمریكا (سیا) توسط ماموران وزارت اطلاعات بازداشت شده اند.

به گزارش ایرنا ، حجت‌الاسلام والمسلمین 'حیدر مصلحی' كه پنجشنبه شب در برنامه شبكه سوم سیما تحت عنوان 'دیروز، امروز و فردا 'گفت وگو می كرد، افزود: نفاق در اغتشاش 25 بهمن وارد عمل شده بود و اگر ما در این روز شهیدی داشتیم، شهیدی است كه به دست منافقین به شهادت رسیده است.

وزیر اطلاعات افزود: در این خصوص فردی دستگیر شده كه مسلح بوده و از مجموعه نفاق است. این فرد برای اقداماتی كه صورت می داد از سوی منافقین مأموریت داشت و افرادی را نیز به شهادت رسانده است.

مصلحی با اشاره به اینكه حتی گلوله‌ای كه وی شلیك كرده مشخص شده، خاطرنشان كرد: منافقان سعی داشتند وی را از كشور خارج كنند اما او از سوی ماموران وزارت اطلاعات دستگیر شد و در حال حاضر اطلاعات بسیار مناسبی را در اختیار مأموران ذیربط قرار داده است.

وی تأكید كرد: همچنین در حوادث 25 بهمن فرد دیگری از سوی ماموران وزارت اطلاعات دستگیر شد كه مرتبط با سازمان جاسوسی آمریكا (سیا) بوده است.

وزیر اطلاعات بیان داشت: وی اطلاعاتی از صحنه‌های اغتشاش را با توجه به افرادی كه به كار گمارده بود دریافت و به سازمان سیا ارائه می‌كرد.

مصلحی با اشاره به ترور و شهادت شهیدان علیمحمدی و شهریاری، گفت: بعد از دستگیری عاملین این ترورها، مشخص شد كه شبكه اطلاعاتی موساد به صورت سلولی بوده و كسی كه خانه اجاره می كرده است به هیچ عنوان از اینكه چه كسی در آن ساكن می شود، مطلع نبوده و حتی آنها مراقبت می كردند كه فرد اجاره كننده، ساكن منزل را مورد شناسایی قرار ندهد.

وی با اشاره به بخش های زیادی از اعترافات كه هنوز پخش نشده، خاطر نشان كرد: سرویس اطلاعاتی موساد وقتی از فردی استفاده می كند، او را از بین می برد و در همین مورد هم برای تروریست مورد نظر برنامه داشتند تا او را از بین ببرند.

مصلحی با بیان اینكه در حال حاضر وضعیت سرویس های اطلاعاتی در منطقه بحرانی است، اظهار داشت: بعد از موفقیت های اطلاعاتی جمهوری اسلامی، سرویس های اطلاعاتی خصوصا موساد و كشورهایی كه به آنها سرویس می دادند به هم ریخته هستند و در كنسولگری هایشان محدودیت های سنگینی را اعمال كردند تا بتوانند اوضاع را كنترل كنند.

در ادامه مجری برنامه از وزیر اطلاعات پرسید 'در بهمن ماه اعلام كردید كه اعضای فریب خورده شبكه 'ون آراد'تا 22 بهمن فرصت دارند خود را معرفی كنند، آیا این افراد خود را معرفی كرده اند' كه مصلحی گفت: استقبال قابل توجهی شد؛ البته شما از من انتظار نداشته باشید كه عدد و رقم بدهم ولی استقبال خوبی شد و ما در حال بهره برداری های اطلاعاتی هستیم و افرادی كه فریب خوردند، اطلاعات خوبی دادند كه انشاالله در موقع مناسب به اطلاع مردم خواهد رسید.

به گفته مصلحی، جمعیتی از دوم خردادی ها و اصلاح طلب های آمریكایی كه با هدایت آنها اقداماتی انجام می شد و قابل توجه هستند امروز با شبكه های رسانه ای استكبار همراهی می كنند و این هشداری است به افرادی كه در رده مسئولان هستند.

وی با اشاره به اینكه سرویس های اطلاعاتی متناسب با فرهنگ ما نفوذ می كنند، خاطرنشان كرد: یكی از برنامه های آنها این بود كه به سراغ برخی از خانواده های آقازاده ها می رفتند و از طریق ارتباط فامیلی، دوستی یا فعالیت های علمی و پژوهشی با آنها مرتبط می شدند كه یكی این امر از نكات قابل توجه بهره برداری از آقازاده ها بود.

مصلحی با اشاره به فعالیت های جدی علمی در كشور، تصریح كرد: در حال حاضر سرویس های اطلاعاتی بیگانه در این زمینه فعال شده اند كه یا چهره های علمی ما را از كار بیندازند یا اینكه آنها را همراه خود كنند و برای این كار از راههای دلسوازنه هم استفاده می كنند تا جایی كه فرد در وضعیتی قرار بگیرد كه راه برگشتی نداشته باشد. به این لحاظ می طلبد كه مسئولان و افراد مرجع به اطراف خود توجه بیشتری داشته باشند.

وزیر اطلاعات با اشاره به مجلس ششم، گفت: نفاق، سرمایه گذاری قابل توجهی در این زمینه كرد و برخی كشورهای اروپایی امكانات زیادی در اختیار آنها قرار دادند كه ما اسامی این كشورها را داریم و بخشی از افرادی كه از كشور رفته اند شبكه نفاق آنها را با خود همراه كرده است.

وی با اشاره به اقدامات منافقین گفت: امروز نفاق از شیوه های جدیدی برای نفوذ در دستگاه های ما استفاده می كند اما ما خط و ربط های آنها را در اختیار داریم و در مجلس ششم هم ما تذكرات لازم را ارائه دادیم.

مصلحی در ادامه با اشاره به كشف جزوه طراحی فتنه در دفتر فردی وابسته به موسوی گفت: این جزوه طراحی پله به پله فتنه بود و در دفتر یكی از عناصر وابسته به وی بدست آمد كه ادبیات آن با ادبیات حزب توده تطابق كامل دارد.

مصلحی ضمن تشریح ماهیت ضدانقلابی ، دین‌ستیزانه و براندازانه جریان فتنه، گفت: محتوای جزوه مذكور با جریان فتنه همخوانی دارد.

وی در ادامه اضافه كرد: در این جزوه براندازی دین در ایران دنبال می شد.

وزیر اطلاعات ایران همچنین حضور هواداران فتنه در بیست و پنجم بهمن را ناچیز دانست و گفت: اتفاقا این برنامه افتضاح بزرگی بود و باعث ریزش هواداران جریان فتنه شد...../تحلیل:ایرنا


ویدیو : وزیر اطلاعات: دو نفر به سبب ارتباط با سازمان سیا و منافقین دستگیر شده اند