ماهانه چقدر صدقه در تهران جمع‌آوری می‌شود؟ :  اخبار اجتماعی - ماهانه چقدر صدقه ...تهران چقدر ذخیره آب دارد؟ , همراهی مردم تهران برای جمع آوری زباله , جمع آوری بنرهای احمدی‌ نژاد در تهران

 
اخبار اجتماعی - ماهانه چقدر صدقه در تهران جمع‌آوری می‌شود؟

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان تهران از آغاز «جشن نیکوکاری» در چهاردهم اسفند ماه سال جاری خبر داد و گفت: این مراسم به مدت سه روز برگزار می‌شود.

به گزارش ایسنا، تبارک سبحانی در نشست خبری مربوط به هفته «احسان و نیکوکاری» در مورد جزئیات این مراسم، اظهار کرد: زنگ مراسم جشن نیکوکاری چهاردهم اسفند ماه سال جاری در دو مدرسه استان تهران با حضور مسؤلان راس ساعت 8:30 نواخته می‌شود.

وی افزود: پانزدهم اسفند ماه این مراسم در سطح میادین شهرری، بوستان ولایت، پارک دانشجو، نارمک، هفت‌حوض، امامزاده صالح (ع) و حسینیه ارشاد و شانزدهم اسفند ماه که مصادف با روز جمعه است در مصلی‌های نماز جمعه، اختتامیه این مراسم برگزار خواهد شد.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان تهران با اشاره به اینکه در سال 91 نسبت به سال 90 جمع‌آوری کمک‌ها در جشن نیکوکاری 200 درصد رشد داشت، گفت: در سال 91 اعتباری معادل 8.5 میلیارد تومان توسط کمک‌های مردمی جمع‌آوری شد.

سبحانی همچنین از راه‌اندازی تلفن گویای (7355) کمیته امداد امام خمینی (ره) استان تهران جهت جمع‌آوری مشارکت‌های مردمی در این استان خبر داد و اظهار کرد: هم‌اکنون این تلفن گویا از ساعت 8 صبح تا 8 شب در حال خدمت‌رسانی است و قصد داریم در آینده نزدیک خدمات این تلفن گویا را به 24 ساعت افزایش دهیم.

وی همچنین در مورد توزیع قلک برای جشن نیکوکاری پیش‌رو در میان دانش‌آموزان، عنوان کرد: قلک‌هایی را بین دانشجویان توزیع کرده‌ایم و هر میزان اعتبار جمع‌آوری شود، به مدارس مربوطه تعلق می‌گیرد و این در حالی است که در میان 60 درصد از مدارس استان، قلک‌هایی توزیع شده است.

جمع‌آوری ماهانه سه میلیارد تومان صدقه در استان تهران
به گزارش ایسنا و به گفته مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان تهران، در سال جاری ماهانه سه میلیارد تومان کمک مردمی که مختص به صندوق صدقات است، جمع‌آوری می‌شود که این رقم در سال گذشته معادل دو میلیارد و 200 میلیون تومان بوده که نشان‌دهنده رشد 800 میلیون تومانی کمک‌های مردمی در هر ماه است.

تنها 10 درصد نیازهای مردم را «نیازهای معیشتی» تشکیل می‌دهد
سبحانی با اشاره به اینکه طبق آمار، در سالیان گذشته و به ویژه در دهه 60، 50 درصد نیازهای مردم را نیازهای معیشتی تشکیل می‌داد، عنوان کرد: امروزه تنها 10 درصد نیازهای مردم را نیازهای معیشتی تشکیل می‌دهد. بنابراین پرداخت مستمری در شهری همانند تهران اثربخشی لازم را ندارد؛ بلکه باید به سمت توانمندسازی حرکت کنیم.

وی همچنین به توجه ویژه به سالمندان در برنامه‌های توانمندسازی اشاره کرد و گفت: در بحث تندرستی باید توجه ویژه‌ای به سالمندان داشت و در همین راستا برای اولین بار از دو سال قبل خدمت پرستاری در منزل را آغاز کردیم که هم‌اکنون در تهران و برخی شهرهای بزرگ در حال اجراست.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان تهران با بیان اینکه طبق قانون پنج ساله برنامه پنجم توسعه هر ساله باید 10 درصد از افراد مستمری‌بگیر به واسطه توانمندسازی، ایجاد اشتغال، آموزش و کاریابی از چرخه تحت پوشش کمیته امداد خارج شوند، اظهار کرد: در هفته گذشته 10 هزار نفر در بخش اشتغال توانمند شدند که دلیل آن تسهیل فرآیندهای بانکی برای پرداخت وام است.

سبحانی ادامه داد: در نیمه دوم سال همکاری بانک‌ها با کمیته امداد بهبود یافت، بنابراین در سال جاری 45 میلیارد تومان تسهیلات بانکی دریافت کرده‌ایم و از محل بازپرداخت هزینه‌ها و دفتر ستاد کمیته امداد نیز رقمی معادل هشت میلیارد تومان پرداخت وام اشتغال داشته‌ایم.

وی در مورد بیمه‌های اجتماعی افراد تحت پوشش کمیته امداد نیز اظهار کرد: در بیمه‌های اجتماعی سقف 10 هزار نفری زنان سرپرست خانوار در شهرهای زیر 20 هزار نفر تحت پوشش قرار گرفته‌اند که از طریق این نوع بیمه بازنشستگی، زنان با 10 سال سابقه کار مستمری‌بگیر سازمان تامین اجتماعی می‌شوند.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان تهران ادامه داد: از دولت انتظار داریم که تعداد بیشتری را در ارتباط با بیمه زنان سرپرست خانوار به کمیته امداد اختصاص دهد تا از این طریق بتوانیم تعداد بیشتری از زنان را تحت پوشش بیمه بازنشستگی سازمان تامین اجتماعی درآوریم.

به گزارش ایسنا، سبحانی در ادامه این نشست با بیان اینکه 61 هزار و 896 خانوار با جمعیتی معادل 112 هزار و 106 نفر تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) استان تهران قرار دارند، اعلام کرد: 54 هزار خانوار از این تعداد به سرپرستی زنان اداره می‌شود که 27 هزار مورد آن به علت فوت، 11 هزار و 700 مورد به علت طلاق، 100 خانوار به علت متارکه، 13 هزار خانوار به علت از کار افتادگی، 256 خانواده به علت معلولیت، 1922 خانواده به علت بیماری و 1200 خانواده به علت زندانی بودن سرپرست، به سرپرستی زنان درآمده‌اند.
 اخبار اجتماعی - ایسنا
 


ویدیو : ماهانه چقدر صدقه در تهران جمع‌آوری می‌شود؟