افشای مافیای کشت صیفی‌جات آلوده در تهران :   اخبار اجتماعی - افشای مافیای کشت ...آلوده ترین مناطق تهران , تهران آلوده , تهران آلوده‌ترین شهر جهان شد

 

اخبار اجتماعی - افشای مافیای کشت صیفی‌جات آلوده در تهران

معاون استاندار تهران گفت: 741 هکتار کشت صیفی‌جات آلوده تا سال 1392 در شهرستان ری به بهره‌برداری می‌رسید که تاکنون به 90 هکتار رسیده است.

به گزارش ایسنا، هدایت‌الله جمالی‌پور درباره کشت صیفی‌جات آلوده در شهرستان ری اظهار داشت: 741 هکتار کشت صیفی‌جات آلوده تا سال 1392 در شهرستان ری به بهره‌برداری می‌رسید که تاکنون به 90 هکتار رسیده است.

وی ادامه داد: با بررسی‌های صورت گرفته این 90 هکتار در دست 26 نفر است که با همکاری دادستانی و مصوبه شورای تأمین استان تهران نسبت به برخورد با این افراد با حکم قضایی اقدام می‌شود تا دیگر زمینی در شهرستان ری برای کشت صیفی‌جات آلوده نداشته باشیم.

فرماندار شهرری بیان داشت: استفاده از آب‌های نامتعارف برای کشت صیفی‌جات باید به صفر برسد و تا پایان سال جاری مطمئنا کشت صیفی‌جات آلوده در شهرستان ری نخواهیم داشت.

وی ادامه داد: جهاد کشاورزی باید نسبت به کشت جایگزین در زمین‌های مشخص شده اقدام کند و با مذاکراتی که با جهاد داشته‌ایم برنامه‌های خاصی تدوین شده که به زودی اجرایی می‌شود.

جمالی‌پور در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه آیا تاکنون آماری از بیماری‌های ناشی از استفاده صیفی‌جات آلوده داشته‌اید، گفت: آمار خاصی در این خصوص کسب نشده است ولی ما با نتایج آزمایشگاهی که جهاد کشاورزی به عمل آورده است متوجه شده‌ایم که این صیفی‌جات آلوده هستند.
اخبار اجتماعی - ایسنا

 


ویدیو : افشای مافیای کشت صیفی‌جات آلوده در تهران