ولایتی: به آمریکا خوش بین نیستیم : علی اکبر ولایتی روز پنجشنبه در مشهد مقدس ...


علی اکبر ولایتی روز پنجشنبه در مشهد مقدس گفت: سابقه ارتباط آمریکا با ایران نشان داده است که نمی توان به حسن نیت آمریکا امید داشت و لذا نسبت به مسئولان آمریکایی خوش بین نیستیم. خبرگزاری مهر: علی اکبر ولایتی روز پنجشنبه در مشهد مقدس گفت: سابقه ارتباط آمریکا با ایران نشان داده است که نمی توان به حسن نیت آمریکا امید داشت و لذا نسبت به مسئولان آمریکایی خوش بین نیستیم.

علی اکبر ولایتی، مشاور مقام معظم رهبری در امور بین الملل در حاشیه برگزاری جشنواره انتخاب کتاب سال رضوی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: جمهوری اسلامی ایران هیچگاه نسبت به مسئولان آمریکا خوش بین نبوده است و اگر سران آمریکایی گامی در جهت پیشبرد مذاکرات هسته ای برداشته اند به خاطر منافع خودشان بوده است.

وی ادامه داد: اگر ما در بحث مذاکرات هسته ای دستاوردهایی نیز داشته ایم همه آن ها مرهون تلاش و دلسوزی ها و اقدامات جدی و پیگیرانه تیم مذاکره کننده هسته ای کشورمان بوده است.

ولایتی تصریح  کرد: سابقه ارتباط آمریکا با ایران در طول سال های پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران نشان داده است که هیچگاه نمی توان به حسن نیت آمریکا امیدی داشت و عجیب نیست که اگر وزیر امور خارجه آمریکا علیه ایران صحبت هایی و سخنرانی هایی داشته باشد.

وی در پاسخ به سوالی در خصوص برگزاری جشنواره انتخاب کتاب سال رضوی نیز گفت: این جشنواره سنت بسیار خوبی است که همه ساله توسط آستان قدس رضوی در زمینه پژوهش درباره زندگی امام رضا(ع) و معارف آن حضرت برگزار می شود.

مشاور مقام معظم رهبری در امور بین الملل برگزاری جشنواره انتخاب کتاب سال رضوی را وسیله ای برای تشویق افراد صاحبنظر و فرهیختگانی دانست که در حوزه معارف رضوی فعالیت دارند و افزود: این جشنواره هر ساله زمینه ای برای تولید آثار ارزشمند در حوزه معارف رضوی در جهان اسلام فراهم  آورده است.

وی با اشاره به خلق آثار ارزشمندی همچون کتاب «دایره المعارف رضوی» ذیل این جشنواره تصریح کرد: خوشبختانه جشنواره انتخاب کتاب سال رضوی هر ساله روند رو به کمالی در جهت ترویج و نشر معارف اهل بیت(ع) به خصوص حضرت رضا(ع) داشته است.


ویدیو : ولایتی: به آمریکا خوش بین نیستیم