محمدرضا فروتن و الهام حمیدی در لهستان+عکس : استقبال گسترده لهستانی ها از هفته ...استقبال گسترده لهستانی ها از هفته فیلم ورشو و هیئت اعزامی

محمدرضا فروتن و الهام حمیدی در لهستان+عکس

برپایی نخستین هفته فیلم ایران در لهستان و حضور هیئتی از هنرمندان و سینماگران ایرانی با استقبال بسیار گستره ای از سوی مردم این کشور مواجه شد.

 

الهام حمیدی , محمدرضا فروتن , بیوگرافی الهام حمیدی

به گزارش شبکه ایران بر پایی نخستین هفته فیلم ایران در لهستان و حضور هیئتی از هنرمندان و سینماگران ایرانی با استقبال بسیار گستره ای از سوی مردم این کشور مواجه شد.

به گزارش روابط عمومی موسسه رسانه های تصویری؛ افتتاحیه هفته فیلم ایران در روز پنج شنبه23 آذر در سالن اصلی «سینما فرهنگ ورشو»، با هنرمندان و سینماگران ایران لهستان و با نمایش فیلم سینمایی«خیلی دور خیلی نزدیک » ساخته رضا میرکریمی آغاز شد.

 

اینستاگرام الهام حمیدی , عکس الهام حمیدی , الهام حمیدی و همسرش

در مراسم افتتاحیه این هفته فیلم که با استقبال گسترده نخبگان و فرهیختگان لهستانی رو به رو شده بود، محمد رضا عباسیان مدیر عامل موسسه رسانه های تصویری و صمد لکی زاده سفیر کشورمان در لهستان در سخنانی برگزاری هفته فیلم را فرصت مناسبی برای گسترش روابط مردم دو کشور ایران و لهستان دانستند.

همچنین محمدرضا عباسیان مدیر عامل موسسه رسانه های تصویری در نشست مطبوعاتی که پیش از برگزاری مراسم این هفته فیلم برگزار شده بود به بررسی وضعیت سینمایی ایران پس از پیروزی انقلاب اسلامی پراخت و با اشاره به رشد تولیدات سینمای ایران از لحاظ محتوا و مضمون و توجه جشنواره‌های مختلف جهانی به آن وکسب بیش از 2 هزار جایزه از جشنواره مختلف سینمایی در سراسر دنیا را نشان‌دهنده مسیر صحیح سینمای ایران در بعد ازانقلاب دانست.

 

همسر الهام حمیدی , الهام حمیدی دورهمی , الهام حمیدی در دورهمی

وی در ادامه با اشاره به ویژگی‌های شاخص سینمای ایران در سطح جهان، توجه به مولفه هایی همچون انسانیت، دوستی، حقوق بشر ورئالیست بودن،را علت استقبال سینمای جهان به سینمای ایران پس از انقلاب دانست.

در حاشیه این هفته فیلم و در سفر دو روزه مدیر عامل موسسه رسانه های تصویری جلسات و ضیافتهایی به افتخار حضور هیات ایرانی شرکت کننده در هفته فیلم ایران در ورشو برگزارشد که علاوه بر ضیافت و دیدار با سفارت کشورمان در لهستان، مراسم ضیافتی ازسوی «موسسه فیلم لهستان» و با حضور جمعی از کارگردان و تهیه کنندگان لهستانی برپا گردید و در طی این ضیافت آقای برومسکی رییس این موسسه ضمن تشریح وضعیت کنونی سینمای لهستان خواستار همکاری بیشتر و انجام پروژه های مشترک سینمایی بین موسسه رسانه های تصویری و موسسه فیلم لهستان شد.

 

الهام حمیدی در برنامه دورهمی , دورهمی الهام حمیدی , ازدواج الهام حمیدی

از سوی دیگر در ملاقات رئیس« تلویزیون لهستان» با محمد رضا عباسیان داشتند،آقای براون آمادگی مجموعه تحت مدیریت اش را برای خرید و نمایش آثار ایرانی در هر دو بخش مستند و سینمایی اعلام و خواستار همکاری بیشتر بین طرفین شد .بنا بر این گزارش فیلم‌های سینمایی «اینجا بدون من»ساخته بهرام توکلی، «آقا یوسف» اثر علی رفیعی، «یکی می خواد باهات حرف بزنه»به کارگردانی منوچهرهادی ،«دعوت»ساخته ابراهیم حاتمی کیا، «کنعان»ساخته مانی حقیقی، «پرواز بادبادکها»اثرعلی قوی تن،«کاغذ خروس نشان»به کارگردانی مریم میلانی، 

«تولد یک پروانه»اثر مجتبی راعی، «آخرین ملکه زمین» ساخته محمدرضا عرب، «حس پنهان»به کارگردانی مصطفی رزاق کریمی،«روز سوم»اثر محمد حسین لطیفی،«در میان ابرها»به کارگردانی روح ا... حجازی و« زیر نور ماه» ساخته دیگری از رضا میرکریمی با زیر نویس لهستانی به مدت یک هفته در دوسالن سینمای (سینما فرهنگ ورشو) و(سینما جس) برای دوستداران سینمای ایران نمایش داده شد که ازاستقبال و بازتاب خبری گسترده و بی نظیردر این کشور مواجه شد وازدحام جمعیت در این سالنها و گفتگو با هنرمندان ایرانی باعث تعجب بسیاری از سینماگران وسینما داران لهستانی گردید و این استقبال را اتفاقی بی سابقه اعلام و آن را گام مهمی در جهت شناخت بهتر سینمای ایران در این کشور دانستند.

در نشست های تخصصی نقد و بررسی محمدرضا فروتن بازیگر فیلمهای«کنعان » و«دعوت»، الهام حمیدی بازیگر« خیلی دور خیلی نزدیک»، قربان نجفی بازیگر « آخرین ملکه زمین »، منوچهر هادی کارگردان «یکی می خواد باهات حرف بزنه» و بهرام توکلی کارگردان فیلم «اینجا بدون من» و... برای پاسخ به پرسش فیلم سازان در این نشستها حضور داشتند

بنا براین گزارش این هفته فیلم توسط موسسه رسانه های تصویری و با همکاری سفارت و رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در لهستان و انجمن فیلم سازان لهستانی انجام گرفته شده است./شبکه ایران

 


ویدیو : محمدرضا فروتن و الهام حمیدی در لهستان+عکس