خانه ای پر از انرژی های مثبت با «بامبو» : از این گیاه انعطاف پذیر برای ایجاد ...


از این گیاه انعطاف پذیر برای ایجاد دکور زنده در محیط منزل استفاده کنید. با آنکه بامبوها ظاهری مشابه هم دارند، ولی اغلب آنها از یک خانواده نیستند. بامبوهای خوش شانس بخشی از خانواده Dracaena است و اغلب ما آن را گیاه کادویی می شناسیم.پادشا: از این گیاه انعطاف پذیر برای ایجاد دکور زنده در محیط منزل استفاده کنید. با آنکه بامبوها ظاهری مشابه هم دارند، ولی اغلب آنها از یک خانواده نیستند. بامبوهای خوش شانس بخشی از خانواده Dracaena است و اغلب ما آن را گیاه کادویی می شناسیم که در همه خانه ها داخل ظرف شیشه ای پر ماسه و آب قرار دارد. این گیاه گیاه جدیدی نیست و قدرت آن را دارد که در محیط های مختلف دوام بیاورد و می تواند به آن محیط ها جذابیت و شادابی ببخشد.

چه آن را با ریشه های برش خورده داخل ظرفی شیشه ای نگهداری کنید چه آن را با ساقه های بهم پیچیده در ظرفی تزئینی بگذارید، این گیاه رشد خود را می کند و بالا می رود. در اینجا استفاده حداکثر از آن را نشان می دهیم.

نکته: بامبوی خوش شانس برای حیوانات خانگی سمی است و دقت کنید که حیوانات آن را نخورند.

در این خانه ساحلی شیک، گیاه بامبو دیگر به سبک آسیایی استفاده نشده و بیشتر سبک پوشش گیاهی استوایی یافته است. وقتی به صورت گلدان گل از آن استفاده می شود، نمای دیگری به میز می دهد.

انرژی مثبت , جملات انرژی مثبت , جملات مثبت و انرژی دهنده


این گیاه تاریخچه ای طولانی دارد و به فرهنگ چینی در 4000 سال قبل برمی گردد، البته وطن اصلی آن غرب آفریقا است. با آنکه این گیاه را اغلب به خانواده بامبوها نسبت می دهند، ولی در واقع رابطه نزدیکی با خانواده زنبق دارد و نام علمی گیاهشناسی آن Dracaena sanderiana است.

این گیاه را می توان در خانه در کنار کلکسیونی از گلدان های مدرن و هنر انتزاعی بکار برد.

متن انرژی مثبت , جملات انرژی مثبت صبح , جمله انرژی مثبت


ساقه های بهم پیچیده مدل جدیدی از بامبو هستند که محبوبیت آن را افزایش داده اند. می توان ساقه های صاف را دستکای کرد بطوریکه در اثر جهت نور و نیروی گرانش، به شکل مارپیچ رشد کنند. انجام این کار در منزل شاید ساده نباشد، ولی با کمی وقت و تحمل می توان گفت غیرممکن نیست.

بامبوی بلندی که در خاک کاشته شده می تواند به اتاق سرسبزی بدهد و برای این کمد سبک آسیایی و آینه قاب طلایی کنار آن مکمل محسوب می شود.

جملات مثبت و پر انرژی , انرژی مثبت جملات , جملات انرژی مثبت از بزرگان


بامبوی این اتاق با تابلوی پشت آن هماهنگی فوق العاده و اسرارآمیزی خلق کرده است.

جملات مثبت و پر انرژی کوتاه , نکات انرژی مثبت , جملات انرژی زا و مثبت


در آشپزخانه سبک ترکی، قرار دادن یک بامبو به فضا حالتی قرون وسطایی داده است. بامبو جای کمی می گیرد و تأثیر بزرگی بر محیط می گذارد.

مطالب انرژی مثبت , جملات زیبا انرژی مثبت , افراد مثبت و انرژی مثبت


آشپزخانه ای سنتی با کانتری وسیع حتماً به یک گیاه نیاز دارد. بجای گلدان گل از بامبو استفاده کنید و کنار آن ظروف سفالی قرار دهید.

تاثیر واقعی انرژی مثبت , جملات انرژی مثبت دینی مخصوص دانش آموزان , جملات انرژی مثبت دینی


صاحب این خانه از شمعدان برای قرار دادن شمع و در عین حال شاخه های بامبو استفاده کرده است.

جملات انرژی مثبت دهنده , از بین بردن انرژی منفی در خانه , جملات سرشار از انرژی مثبت و موفقیت


شاخه های بلند و پیچیده بامبو روی این میز کوتاه بسیار عالی به نظر می رسند و با رنگ ها و اندازه های اتاق هماهنگی دارند. سبزی این بامبوها با رنگ های خنثی اتاق تکمیل شده است.

جملات انرژی مثبت دهنده کوتاه و زیبا , انرژی مثبت چیست , جملات انرژی مثبت quate


گیاه بامبو و گلدان شیشه ای به این آشپزخانه زیبایی و تمیزی را هدیه داده است و می توان مدتها بجای گلدان گل از آن استفاده کرد.

انرژی مثبت در زندگی , روانشناسی انرژی مثبت , انرژی مثبت و موفقیت


یک گلدان بامبو می توان نمایی مدرن به حمام بدهد، به شرطی که به دور از نور مستقیم آفتاب باشد.

جملات پر از انرژی مثبت , انرژی مثبت و منفی , جملات در مورد انرژی مثبت


راه های نگهداری از بامبوی خوش شانس:

 •  دما: بامبوی دمای 15 تا 25 درجه سانتیگراد را دوست دارد.
 • نور: سعی کنید نور غیرمستقیم برای آن فراهم کنید. بامبو بیشتر کم نوری را ترجیح می دهد تا پرنوری. اگر این گیاه شروع به رفتن به سمت نور کرد یا رنگ سبز برگ های آن کمرنگ شد، یعنی نور آن کم است.
 •  آب: هر یک تا دو هفته یکبار آب آن را عوض کنید. از آب معدنی برای آب دادن به آن استفاده کنید. آب شیر حاوی مواد شیمیایی و افزودنی هایی است که می توانند گیاه را مریض کنند یا بکشند. برای بامبوهای خاکی، سعی کنید خاک آنها را مرطوب نگه دارید.
 • خاک: از خاک گلدانی با زهکشی خوب استفاده کنید.
 • تغذیه: از کود مایعی که فروشنده توصیه می کند خریداری کنید و آن را رقیق کنید و هر دو ماه یک بار به آن کود بدهید. برای بامبوهای آبی از غذای گیاهی آکواریومی مایع استفاده کنید.
 • گلدان: بامبوی خوش شانس را در گلدان شیشه ای بلند یا گلدان سرامیکی بزرگ کنید. کاسه های کم عمق پیشنهاد نمی شوند. سطح آب آن باید همیشه حدود 3 تا 8 سانت باشد. هرچه آب بیشتری در گلدان بریزید ریشه های آن بیشتر می شوند و از بالاتر درمی آیند.
 • تکثیر: شاخه های جدیدی می توان از شاخه های اصلی تولید کرد. برش تمیزی از شاخه بزنید و بالای آن را با واکس ذوب شده مهر و موم کنید و این شاخه بریده را در آب بگذارید و به آب آن هورمون ریشه بزنید. آب آن را هر هفته عوض کنید.

حل مشکلات بامبو:

 • اگر گیاه شما بوی بدی می دهد، احتمالاً بخاطر آلوده شدن آبش، شروع به فاسد شدن کرده است. گیاه را دور بیندازید و گیاه جدیدی بخرید یا بخش هایی از ساقه که سالم مانده را نجات دهید و آنها را در آب بگذارید تا ریشه بدهند. اگر جوانه های سالمی روی ساقه وجود دارد آنها را ببرید و در گلدان های دیگری بگذارید تا رشد کنند.
 • هرگز نگذارید برگ های مرده داخل آب بمانند، ریشه های سیاه را ببرید.
 • ریشه های رسیده اغلب قرمز هستند و نشانه بیماری گیاه نیستند.
 • زرد شدن برگ ها بخاطر نور مستقیم آفتاب، ریشه های فراوان، وجود کلر، نمک در آب یا کود زیادی در آن است.
 • قهوه شدن برگ ها معمولاً به معنای هوای خشک یا آلوده بودن آب است.


ویدیو : خانه ای پر از انرژی های مثبت با «بامبو»