جمع‌آوری یك میلیون نخ سیگار قاچاق در تهران :           شركت دخانیات ایران ... 

 

 

آتش بر 33 میلیون نخ سیگار قاچاق , همراهی مردم تهران برای جمع آوری زباله , آماده باش بازار موبایل برای جمع آوری گوشی‌های قاچاق

 

 

شركت دخانیات ایران پیش از این نیز درباره آلوده بودن سیگارهای مارلبورو هشدار داده بود و این سیگار هم‌اكنون به صورت كاملا قاچاق وارد كشور می‌شود.

از زمان اجرای برنامه جمع‌آوری سیگارهای قاچاق از بازار در تابستان امسال طی مدت 12 روز حدود یك میلیون نخ سیگار و 208 كیلوگرم تنباكوی معسل قاچاق از بازار تهران جمع‌آوری شده است.

یك كارشناس صنعت دخانیات ایران در این باره توضیح داد: این سیگارهای قاچاق از 80 دكه روزنامه‌فروشی، چند مركز عمده‌فروشی، 240 فروشگاه و 10 واحد زیرپله‌ای جمع‌آوری شده‌اند.

وی با بیان این‌كه در سال جاری تاكنون همچون سال گذشته روند قاچاق سیگار به كشور صعودی بوده است، خاطرنشان كرد: وزارت بهداشت باید دو درصد از عوارض سیگار را كه دریافت می‌كند، به مبارزه با دخانیات و فرهنگ‌سازی در جهت كاهش مصرف سیگار اختصاص دهد، اما به نظر می‌رسد این وزارتخانه این مبلغ را صرف امور دیگری مانند ساخت خانه‌های بهداشت می‌كند.

این فرد همچنین در واكنش به اظهارات دبیر اجرایی جمعیت مبارزه با دخانیات گفت: شركت دخانیات ایران پیش از این نیز درباره آلوده بودن سیگارهای مارلبورو هشدار داده بود و این سیگار هم‌اكنون به صورت كاملا قاچاق وارد كشور می‌شود.

وی با بیان این‌كه شركت دخانیات ایران نمونه سیگارهای مارلبورو را برای كشف احتمال وجود اورانیوم ضعیف شده در آن‌ها به سازمان انرژی اتمی ایران ارسال می‌كند، افزود: مافیای سیگار در ایران به صورت اختاپوسی عمل می‌كند و قاچاقچیان به هر نحو ممكن سعی می‌كنند سیگار مارلبورو را وارد بازار ایران كنند.

گفتنی است، در سال گذشته واردات رسمی سیگار به كشور با كاهش 50 درصدی نسبت به سال 1387 به حدود 11 میلیارد نخ رسید. از سوی دیگر قاچاق سیگار به كشور نیز در سال قبل رشد 173 درصدی را تجربه كرد..../تحلیل:عصرایران


ویدیو : جمع‌آوری یك میلیون نخ سیگار قاچاق در تهران