التهاب در بازار صیفی‌جات؛وعده ورود گوجه بوشهری و توقف رشد قیمت :       روند ... 

 

ورود خودروهای خارجی 2017 به بازار با افزایش قیمت 10 تا 25 میلیون تومانی , زمان ورود خودرو ارزان قیمت به بازار ایران , قیمت بات تایلند در بازار تهران

 

روند افزایش قیمت گوجه فرنگی، خیار و سایر محصولات همچنان ادامه دارد. در این میان برخی ها با وعده ورود گوجه فرنگی چابهار و بوشهر در انتظار کاهش قیمت هستند.

به گزارش خبرنگار مهر، پس از بارش شدید باران و روند افزایش قیمت برخی محصولات کشاورزی، همچنان بازار گرانی صیفی جات ملتهب است. بارش شدید باران ظرف ۲ هفته گذشته نه تنها مردم را بلکه بازار میوه و تره بار کشور را نیز غافلگیر کرد به طوری که باوجود متوقف شدن بارش ها همچنان گرانی محصولات کشاورزی ادامه دارد.

گوجه فرنگی در بازار به قیمت بیش از ۲ هزار تومان فروخته می شود و مردم از گرانی صیفی جات در این مدت ناراضی هستند و مسئولان جهاد کشاورزی در این زمینه اقدام خاصی انجام نداده اند.

گوجه فرنگی درهم ۱۰۰۰ تومان

خانم جوانی که برای خرید گوجه فرنگی به یکی از مغازه های کلان شهر تهران مراجعه کرده بود، ضمن انتقاد از روند افزایش قیمت گوجه فرنگی اظهارداشت: فروشنده امروز گوجه فرنگی با کیفیت بسیار پائین را با قیمت یکهزار تومان به من پیشنهاد داده است.

وی ادامه داد: زمانی که خواستم گوجه فرنگی را داخل کیسه بریزم فروشنده اعتراض کرد که درهم است.

حسین مهاجران مدیرعامل تعاونی میوه و تره بار استان تهران ضمن تأیید گرانی قیمت گوجه فرنگی گفت: هر سال گوجه فرنگی های کمرنگ را راهی انبار می کردیم تا در زمان کمبود محصول برای تعادل و جلوگیری از گرانی وارد بازار شود. امسال پس از بارش شدید باران این محصول از بین رفت.

وی ادامه داد: معمولاً در آذر ماه این گوجه ها در کنار گوجه های نو قرار می گرفت تا از گرانی جلوگیری شود.

مدیرعامل تعاونی میوه و تره بار استان تهران قیمت گوجه فرنگی گلخانه ای را ۱۸۰۰ تومان و دزفولی را ۱۲۰۰ تومان اعلام کرد و گفت: قیمت گلخانه ای به دلیل هزینه بالای نگهداری و تولید بیشتر است و هر کسی توان کاشت و برداشت گوجه فرنگی گلخانه ای را ندارد.

مهاجران یادآور شد: درمدت مشابه امسال با سال گذشته قیمت گوجه فرنگی افزایش نداشت. امسال بارش باران باعث شد که گوجه فرنگی ها در زمین های کشاورزی از بین رفته و در نهایت منجربه گرانی این محصول شود.

بر اساس این گزارش، قیمت گوجه فرنگی گلخانه ای امروز در مغازه ها به کیلویی ۲ هزار و ۵۰۰ تومان ودزفولی به ۱۵۰۰ تومان رسید.

به گفته مهاجران از اواسط ماه آینده، گوجه های چابهار و بوشهر وارد بازار می شوند و قیمت را پائین می آورند.

هر کیلو خیار گلخانه ای ۱۷۰۰ تومان

وی با اشاره به افزایش قیمت خیار گلخانه ای نیز گفت: قیمت خیار گلخانه ای در میادین تره بار ۱۴۰۰ تومان است که البته نسبت به ۲ روز گذشته کاهش قیمت داشته ایم و در حال حاضر به ۱۲۰۰ تومان رسیده است.

طبق مشاهدات خبرنگار مهر، خیار گلخانه ای امروز در سطح شهر کیلویی ۱۷۰۰ تومان به فروش رسیده است.

مدیرعامل تعاونی میوه و تره بار استان تهران در زمینه افزایش قیمت سیر نیز گفت: قیمت سیر همدان کیلویی ۴ هزار تومان است ولی سیر چینی در بسته بندی کوچک به قیمت ۱۲۰۰ تومان فروخته شده است.

مهاجران یکی از علت های افزایش قیمت سیر را تقاضای مصرف دانست و گفت: سیر یکی از مواد مصرفی در ترشی است از سوی دیگر در فصل پاییز تقاضا برای خرید سیر به دلیل درست کردن ترشی بیشتر می شود.

واردات موز با دلار ۱۳۶۰ تومانی

رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و تره بار تهران درباره افزایش قیمت موز نیز گفت: وقتی موز را با دلار ۱۳۶۰ تومان وارد می کنیم به طور قطع قیمت آن نیز افزایش می یابد.

وی افزود: در کشورهای تولید کننده موز، برداشت در فصل تابستان هر ۴۰ روزاست اما در فصل زمستان هر ۲.۵ ماه انجام می شود این اتفاق از دیگر دلایل افزایش قیمت موز است.

مهاجران با مطرح کردن این پیشنهاد مبنی بر اینکه به وارد کنندگان موز دلار ۱۰۷۰ تومانی داده شود، گفت: این اقدام می تواند از روند افزایش قیمت موز جلوگیری کند.

در حال حاضر واردات موز از سوی کشورهای فیلیپین، اکوادور، آفریقای جنوبی و سومالی انجام می شود.

این روزها، قیمت سبزی خوردن نیز از قائده گرانی مسثتنی نبوده است به طوری که ظرف چند روز گذشته قیمت هر کیلو سبزی از ۶۰۰ به ۱۰۰۰ تومان رسیده است همچنین سبزی ریحان کیلویی ۲ هزار تومان در مغازه ها به فروش می رسد..... /  گزارش : خبرگزارى مهر


ویدیو : التهاب در بازار صیفی‌جات؛وعده ورود گوجه بوشهری و توقف رشد قیمت