مذاکرات با ایران در زمینه انرژی مثبت بود : وزیر خارجه فرانسه گفت: مذاکرات امروز ...


وزیر خارجه فرانسه گفت: مذاکرات امروز با ایران در زمینه نفت و انرژی بسیار مثبت بوده است و امیدواریم نتایج آن نیز رضایت بخش باشد. خبرگزاری ایسنا: لوران فابیوس بعد از ظهر امروز (چهارشنبه، هفتم مردادماه) درحاشیه دیدار با بیژن زنگنه، وزیر نفت در جمع خبرنگاران درباره محور این دیدار گفت: مذاکرات بسیار خوبی در زمینه نفت و انرژی انجام شده است که امیدواریم نتایج خوبی نیز داشته باشد.

وی با اشاره به روابط تاریخی دو کشور انجام مذاکره امروز را در روابط آینده این کشور بسیار تاثیر گذار عنوان کرد و گفت: این جلسه برای بهتر شدن روابط اقتصادی و سیاسی دو کشور بسیار تاثیر گذار است.

لوران فابیوس، وزیر خارجه فرانسه که به عنوان سومین مقام بلندپایه اروپایی پس از زیگمار گابریل، قائم مقام صدراعظم آلمان و فدریکا موگرینی، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا به ایران آمده است، امروز (چهارشنبه، هفتم مردادماه) وارد تهران شد و درباره زمینه های توسعه همکاری با بیژن زنگنه دیدار و گفتگو کرد.

ارتباط اقتصادی ایران و فرانسه که پیش از آغاز تحریم در سطح بالایی قرار داشت در سالهای اخیر به پایین ترین سطح رسیده است؛ با این حال افقی که دو کشور برای آینده در نظر گرفته اند روشن است، دو کشور پیش بینی کردند که مبادله های تجاری برای دوران پسا تحریم به ٥ میلیارد دلار برسد.

البته ایران و فرانسه این ظرفیت را دارا هستند تا حجم روابط را به بالاتر از این رقم برسانند و مناسبات خود را به یک شراکت راهبردی در حوزه اقتصادی تبدیل کنند. در این پیوند، در فضای پساتوافق کارشناسان رشد پنج تا ١٠ درصدی ارزش همکاریهای اقتصادی در صنعت خودروسازی را در ١٠ سال آینده پیش بینی می کنند.


ویدیو : مذاکرات با ایران در زمینه انرژی مثبت بود