حذف و اصلاح برخی رشته ها/تغییرات دفترچه راهنمای پذیرش بدون آزمون/ جدول مشمولین تخفیف شهریه :دفترچه راهنمای انتخاب رشته , رشته های بدون آزمون دانشگاه آزاد تهران , شهریه کارشناسی بدون آزمون دانشگاه آزاد

حذف و اصلاح برخی رشته ها/تغییرات دفترچه راهنمای پذیرش بدون آزمون/ جدول مشمولین تخفیف شهریه

مهمترین تغییرات در دفترچه راهنمای ثبت نام پذیرش بدون آزمون دانشگاههای غیردولتی به همراه جدول داوطلبان مشمول تخفیف شهریه اعلام شد.

به گزارش خبرنگار مهر، پس از انتشار دفترچه راهنمای ثبت نام در پذیرش بدون آزمون دانشگاههای غیردولتی تغییراتی در برخی رشته محلهای دانشگاههای  غیردولتی اعمال شد.

حذف رشته های دانشگاه بین المللی امام رضا(ع)

تمام رشته‌های تحصیلی دانشگاه بین‌المللی غیرانتفاعی امام رضا(ع) از دفترچه مزبور حذف شده است. به عبارت دیگر کدرشته محل‌های 6583 (آموزش زبان انگلیسی از گروه آزمایشی زبان‌های خارجی)، 9456 (حسابداری)، 9457 (کتابداری و اطلاع رسانی) 9458 (مدیریت بازرگانی)، 9459 (مدیریت بیمه)، 9460 (مدیریت صنعتی) و 9461 (مدیریت مالی) از گروه‌های آزمایشی علوم ریاضی و فنی، علوم تجربی و علوم انسانی حذف شده و پذیرش دانشجو در این رشته‌ها صورت نخواهد گرفت.

اصلاح شرایط پذیرش دانشجو در موسسه امام خمینی(ره)

مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) مرکزی علمی است که مطابق مقررات جاری کشور و مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری اقدام به برگزاری دوره‌های آموزش نیمه‌حضوری و مجازی می‌کند.

رشته‌هایی که در نیمسال دوم سال تحصیلی 92-1391 به صورت پذیرش بدون آزمون دایر می شود، عبارتند از معارف اسلامی، معارف اسلامی و فلسفه، معارف اسلامی و کلام، معارف اسلامی و تاریخ.

رشته‌های دایر افزون بر واحدهای عمومی واجد دروس معارف قرآن، علوم عقلی شامل منطق، کلام، فلسفه و دروس اختصاصی هر رشته اشت.

دوره‌های غیرضروری مبتنی بر تهیه لوحهای فشرده آموزشی، جزوات و کتب آموزشی است که از سوی مؤسسه منتشر شده است.

دوره‌های آموزشی مجازی نیز بر پایه استفاده از تکنولوژی اینترنت و لوح فشرده بوده که دانشجو ضمن بهره‌مندی از امکانات آموزشی مجازی و رایانه، از کتب، جزوات و بسته‌های آموزشی نیز بهره‌مند می شود.

هر دانشجو می‌تواند در هر نیمسال تحصیلی حداکثر 24 واحد درسی اخذ کند.

مؤسسه با توجه به تراکم دانشجویان در مراکز استان‌ها، به برگزاری کلاس‌های رفع اشکال گروهی، اقدام می کند؛ همچنین امکان پاسخگویی به اشکالات از طریق مکاتبه، پست الکترونیک، پایگاه اینترنتی و تلفن نیز فراهم است.

افراد پذیرفته‌ شده با رعایت مقررات وظیفه عمومی از معافیت تحصیلی استفاده می‌کنند.

جزئیات پرداخت شهریه

پذیرفته‌شدگان نیمسال دوم سال تحصیلی 92-1391 و پژوهشگران جوان دارای کسب رتبه در یکی از جشنواره‌های علوم اسلامی و یا تألیف کتاب یا مقاله در حوزه علوم اسلامی ملزم به پرداخت شهریه‌های ثابت و متغیر (شهریه ثابت برای هر نیمسال تحصیلی 50 هزار تومان و شهریه متغیر به ازای هر واحد تحصیلی 5 هزارتومان هستند.

شهریه ثابت و متغیر به طور سالانه و در صورت تصویب هیات رئیسه مؤسسه افزایش می‌یابد، حداکثر نرخ افزایش سالانه، متناسب با افزایش شهریه مراکز آموزش عالی مشابه خواهد بود.

شهریه دانشجو در ترم تابستانی یا در آخرین نیمسال تحصیلی که کمتر از 5 واحد اخذ شده است، 50 درصد شهریه ثابت خواهد بود.

شهریه متغیر دروس خودخوان (دروسی که به دلیل به حد نصاب نرسیدن دانشجو در یک استان بدون جلسات رفع اشکال حضوری و یا اینترنتی برگزار می‌شود) 50 درصد شهریه متغیر خواهد بود.

دانشجویان در صورت دارا بودن شرایط مندرج در جدول ذیل از تخفیف شهریه برخوردار خواهند بود.

میزان و چگونگی اعمال تخفیف شهریه مطابق آیین‌نامه داخلی مؤسسه خواهد بود.

تخفیف‌های موجود در جدول ذیل تا سقف 50 درصد برای آن دسته از دانشجویانی است که شهریه آنها توسط نهادها یا مؤسسات حمایتی پرداخت نمی‌ شود.

 

آغاز مرحله تکمیل ظرفیت ثبت‌نام بدون آزمون دانشگاه پیام نور در بیش از 40 رشته , شهریه بدون آزمون دانشگاه آزاد , تمدید مهلت انتخاب رشته با آزمون و بدون آزمون کنکور سراسری 95

همچنین دانشجویان ممتاز علمی هر رشته که دارای رتبه های اول تا سوم هستند به ترتیب شامل 30، 20 و 10 درصد تخفیف از شهریه ثابت و متغیر می شوند.

این دانشجویان باید حداقل 15 واحد درسی در آن ترم انتخاب و حداقل نمره 12 در همه دروس را کسب و دارای و میانگین نمرات بالای 18 باشند.

به گزارش مهر، ثبت نام در پذیرش بدون آزمون دانشگاههای پیام نور و غیردولتی تا یکشنبه 24 دی ماه در سامانه سازمان سنجش به نشانی www.sanjesh.org ادامه دارد./مهر

 


ویدیو : حذف و اصلاح برخی رشته ها/تغییرات دفترچه راهنمای پذیرش بدون آزمون/ جدول مشمولین تخفیف شهریه