نخستین هتل بیمارستان ایران به نام گاندی : هتل بیمارستان گاندی به عنوان نخستین ...


هتل بیمارستان گاندی به عنوان نخستین هتل بیمارستان کشور مجهز به بخش های مختلف تخصصی، عصر یکشنبه با حضور وزیر بهداشت و جمعی دیگر از مدیران حوزه سلامت رسما در تهران افتتاح شد. خبرگزاری مهر: هتل بیمارستان گاندی به عنوان نخستین هتل بیمارستان کشور مجهز به بخش های مختلف تخصصی، عصر یکشنبه با حضور وزیر بهداشت و جمعی دیگر از مدیران حوزه سلامت رسما در تهران افتتاح شد.

دکتر محمدحسن بنی اسد، مدیر هتل بیمارستان گاندی عصر یکشنبه طی سخنانی در مراسم افتتاحیه اظهار داشت: این هتل بیمارستان در فضایی بالغ بر 32 هزار متر مربع شامل مجموعه بیمارستانی در 17 طبقه و 21 طبقه هتل احداث شده و دارای 100 تخت بستری، 40 تخت بخش های ویژه، 18 اتاق عمل و بیش از 90 سوئیت اقامتی جهت اسکان بیماران یا همراهان بیماران می باشد. با بهره برداری از این مجموعه امکان ارائه خدمات کامل رفاهی و هتلینگ به بیمارانی که از خارج کشور یا شهرستان ها به تهران مراجعه می کنند و با توجه به ضرورت طی روند تشخیصی و درمانی خود مدتی طولانی در تهران اسکان دارند، فراهم می شود.

به گفته وی، سوئیت های هتل به نحوی هستند که امکان ارائه مراقبت های پرستاری و خدمات پزشکی متنوع حتی در سطح بخش های ویژه به بیماران مقیم در آنها وجود دارد و می توانند به جای بستری شدن در بخش‌های بیمارستانی در فضایی آسوده تر و در کنار همراهان خود این خدمات را دریافت کنند. وجود این سوئیت ها از اشغال طولانی مدت تخت های بیمارستان توسط بیمارانی که باید مدتی طولانی بستری باشند جلوگیری کرده و از لحاظ هزینه ها نیز به نفع بیمار است.

دکتر بنی اسد خاطر نشان کرد: در این مجموعه بیمارستانی علاوه بر بخش های متعدد تخصصی از جمله بخش زنان، IVF، داخلی قلب، جراحی قلب، کودکان، جراحی اعصاب، اتاق های عمل عمومی، بخش های بستری زنان و مردان، اورژانس و مرکز جراحی محدود، درمان جامع پوست و مو و همچنین مراکز ویژه ارائه خدمات پیشرفته سلول درمانی، بانک های زیستی از قبیل بانک خون بند ناف و بانک سلول های بنیادی، بخش های ویژه خدمات پزشکی هسته ای و لیزردرمانی و بخش های تشخیص طبی شامل آزمایشگاه و سی تی اسکن و MRI با همکاری گروه های تحقیقاتی پیشتاز در این حوزه ها پیش بینی شده است.

مدیرعامل هتل بیمارستان گاندی با اشاره به اینکه به رغم وجود پزشکان بسیار مجرب و ارائه نسبتا ارزان خدمات پزشکی با کیفیت بالا در کشور به دلیل ضعف در ارائه خدمات رفاهی و هتلینگ، کشور ما سهم بسیار ناچیزی در عرصه گردشگری درمانی دارد و اغلب بیماران خارجی مراجعه کننده به مراکز درمانی کشور از دور بودن هتل های محل اقامت خود از مراکز درمانی و مشکلات فراوان تردد در شهر و ضعف امکانات رفاهی و اقامتی ارائه شده گله مندند، اظهار داشت: با بهره گیری از هتل بیمارستان گاندی و توسعه این قبیل مراکز در کشور که می توانند مجموعه خدمات رفاهی از قبیل دسترسی به رستوران، فروشگاه های مختلف، شعب بانک‌ها، کافی شاپ و امکانات تفریحی را در کنار باکیفیت ترین سرویس های پزشکی در اختیار بیماران و همراهان آنها قرار دهند زمینه مناسبی برای جذب بیماران خارجی خصوصا از کشورهای منطقه فراهم خواهد شد که می تواند درآمدزایی قابل توجهی برای کشور داشته باشد.

دکتر بنی اسد در ادامه با بیان اینکه حدود 30 تا 35 درصد ظرفیت بستری در بیمارستان های تهران به بیماران شهرستانی اختصاص دارد که این گروه از بیماران و همراهان آنها نیز برای اقامت در تهران و رفت و آمد بین بیمارستان و مراکز اقامتی مشکلات زیادی دارند، ایجاد هتل بیمارستان را پاسخی به نیاز این گروه از بیماران عنوان کرد.

وی تصریح کرد: هتل بیمارستان گاندی که بر اساس آخرین استانداردها و ضوابط احداث مجموعه های بیمارستانی ساخته شده در برابر زلزله هایی با بزرگی 8.5 تا 9 ریشتر هم مقاوم است و سختگیرانه ترین استانداردها و اصول ایمنی و بهداشتی در این مجموعه لحاظ شده است.

مدیرعامل هتل بیمارستان گاندی در ادامه با بیان اینکه ظرفیت احداث چندین هتل بیمارستان دیگر در تهران و سایر شهرهای بزرگ دیگر وجود دارد ابراز امیدواری کرد با حمایت دولت و سرمایه گذاری بخش خصوصی زمینه گسترش این قبیل مجموعه ها در راستای ارائه مطلوبتر خدمات درمانی به بیماران مراجعه کننده از شهرهای دیگر و جلب گردشگران سلامت که زمینه ساز ارزآوری و ایجاد اشتغال در بخش های مختلف است، فراهم شود.

وی خاطر نشان کرد: تلاش مجموعه پزشکان و کارکنان هتل بیمارستان گاندی، ارائه خدمات درجه اول پزشکی به بیماران با تعرفه های قابل ارائه در بخش خصوصی است که امیدواریم با حمایت دولت و گسترش پوشش خدمات بیمه ای، امکان بهره گیری آحاد جامعه از خدمات پزشکی با بالاترین کیفیت فراهم شود.

بنی اسد تصریح کرد: موسسان مجموعه هتل بیمارستان گاندی- دکتر محمد حسن بنی اسد، روانپزشک و عضو هیات علمی دانشگاه و دکتر شهریار عسگری، متخصص بیهوشی قلب و رئیس دپارتمان بیهوشی جراحی قلب بیمارستان شهید لواسانی- ایجاد برج سلامت در مجموعه هتل بیمارستان گاندی را با چشم انداز تغییر نگرش بیماران از فضای ناخوشی در بیمارستان ها با تلطیف همجواری هتل در کنار بیمارستان اعلام و ساخت این مجموعه را در ارائه خدمات سلامت در بالاترین سطوح تخصصی در خاورمیانه می دانند.

وی خاطر نشان کرد: احداث دهکده های سلامت حرکتی نوین در جهت گسترش توریسم درمانی و جذب بیماران خارجی در کشور خواهد بود که با توجه به بالا بودن سطح خدماتپزشکی و قیمت مناسبتر این قبیل خدمات در ایران، ظرفیت های بسیار خوبی در این زمینه در کشور وجود دارد و با رفع خلاءهای موجود در ارائه خدمات رفاهی و هتلینگ امید زیادی به رونق این بخش وجود دارد.

دکتر منصوره موحدین، عضو هیات مدیره و معاون اداری مالی هتل بیمارستان گاندی هم با بیان اینکه بخش‌های بیمارستانی این مجموعه آماده بهره برداری است و به محض دریافت پروانه بهره برداری از وزارت بهداشت تا قبل از پایان سال خدمت رسانی به بیماران را آغاز خواهد کرد، اظهار داشت: عملیات احداث مجموعه هتلینگ هم در مراحل نهایی است و به یاری خدا در اواخر تابستان 93 شاهد بهره برداری کامل از کل مجموعه خواهیم بود.

وی با اشاره به نیاز گروه هایی از بیماران از جمله متقاضیان خدمات سلول درمانی، پیوند مغز استخوان، IVF و... به اقامت طولانی در بیمارستان که باعث اشتغال تخت ها و تحمیل هزینه های اضافی به بیماران و مجموعه های بیمارستانی می شود، اظهار داشت: با بهره گیری از هتل بیمارستان گاندی، علاوه بر رفع مشکل اقامت همراهان بیماران، امکان ارائه انواع خدمات درمانی و پشتیبانی مثل پرستاری خصوصی و فیزیوتراپی و سایر اقدامات درمانی به بیماران در سوییت های مجزا فراهم می شود. تعرفه خدمات بیمارستانی در این مجموعه نیز معادل تعرفه سایر بیمارستان های خصوصی درجه یک است. اقامت بیماران در سوئیت های هتل، هزینه های اقامتی کمتری نسبت به اقامت در بیمارستان دارد.

دکتر موحدین تصریح کرد: به منظور تسهیل تردد بیماران به این مجموعه که اغلب بیماران خارجی، ایرانیان مقیم خارج و بیماران شهرستانی خواهند بود، مجوز هلی برد و انتقال هوایی بیماران از فرودگاه به بیمارستان و بلعکس اخذ شده است.

استاد جنین شناسی دانشگاه تربیت مدرس با اشاره به اخذ موافقت اصولی وزارت بهداشت در زمینه سلول درمانی اظهار داشت: بخش سلول درمانی هتل بیمارستان گاندی که متولی آن یک شرکت دانش بنیان پیشروست در زمینه درمان ضایعات غضروف، پوست، قلب و درمان ناباروری فعالیت خواهد داشت. بیوبانک ذخیره مواد ژنتیکی، سلول های بنیادی و خون بند ناف از دیگر خدمات این بخش است.

معاون اداری مالی هتل بیمارستان گاندی در پایان از آمادگی این بیمارستان برای امضای تفاهم نامه با بیمه های تکمیلی و ارائه خدمات گلوبال به کارکنان سازمان ها و موسسات مختلف کشور خبر داد و تاکید کرد: هیات مدیره و کادر درمانی این بیمارستان از اعضای هیات علمی دانشگاه ها و زبده ترین جراحان و متخصصان حوزه‌های مختلف پزشکی هستند که با پایبندی به منشور حقوق بیماران و تعهد به رسالت انسانی حرفه پزشکی، ارائه سالم خدمات پزشکی در بالاترین سطح به بیماران و توسعه خدمات درمانی در سایه تحقیقات و توسعه فناوری ها و تکنیک های نوین پزشکی را سرلوحه برنامه های این مجموعه قرار داده اند که امیدواریم با یاری خدا توفیق خدمت هر چه بیشتر به بیماران نیازمند از سراسر کشور و جهان را داشته باشیم.


ویدیو : نخستین هتل بیمارستان ایران به نام گاندی