ردپای انتخاباتی رضایی با دولت فراگیر و رنگ آبی فیروزه‌ای/ جوانان‌مان را باعزت و جیب‌‌شان را پر پول می‌کنیم :چگونه آهن بدن جوانان را تامین کنیم , ازدواج جوانان سرگردان بین دولت و مجلس , محسن رضایی

ردپای انتخاباتی رضایی با دولت فراگیر و رنگ آبی فیروزه‌ای/ رضایی: جوانان‌مان را باعزت و جیب‌‌شان را پر پول می‌کنیم

محسن رضایی با برگزاری جشن شکوه وحدت به نوعی استارت انتخاباتی خود با اعلام شعار انتخاباتی «دولت فراگیر و جامعه امید» و انتخاب رنگ آبی فیروزه‌ای زد.به گزارش نامه، پنج شنبه 5 بهمن ماه آغازی متفاوت برای اصلاح طلبان در یک سو و اصولگرایان در سوی دیگر بود. در یک سوی ماجرا مصطفی کواکبیان، حسن روحانی و مسعود پزشکیان از کاندیداهای احتمالی ریاست جمهوری در کنگره حزب مردمسالاری گرد هم جمع شده بودند و در پاسخ به سوالات خبرنگاران درباره حضورشان در انتخابات آتی حضور خود را نفی نکردند و البته بیش از کواکبیان و پزشکیان این حسن روحانی بود که تلویحا گمانه زنی ها درباره حضورش در انتخابات آتی را تایید کرد

. در دیگر سو محسن رضایی کاندیداهای همیشه حاضر در انتخابات ریاست جمهوری با برگزاری جشن «شکوه وحدت» استارت جدی انتخاباتی خود را زد. جشنی که به مناسبت هفته وحدت و میلاد پیامبر برگزار شد اما سخنان رضایی، بروشورهای انتخاباتی پخش شده در این همایش، پلاکاردهای نصب شده در سالن برگزاری جشن و ... همه گویای شروع فعالیت های انتخاباتی برادر محسن بود.

فیش حقوقی 700 هزار تومانی به اندازه 300 هزار تومان در سال گذشته هم قدرت خرید ندارد

محسن رضایی در این همایش نقدهای جدی را به سیاست های اقتصادی دولت وارد کرد.  دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به وضعیت فعلی اقتصادی کشور، اظهار داشت: امروز وقتی به اطراف نگاه می‌کنیم، می‌بینیم پول ما بی‌ارزش شده است، بیکاری، فقر و بداخلاقی همه جا را گرفته، چرا اینطور شده، اگر اسلام ما را به پیشرفت می‌رساند و اگر اسلام ما زیر بازوی ما را گرفته تا سر پا بایستیم چرا امروز در وضعیت فعلی به سر می‌بریم، به این دلیل است که اسلام را وارد زندگی، اقتصاد و اخلاق خود نکرده‌ایم. اگر این اتفاق می‌افتاد امروز شاهد فقر، بیکاری و اعتیاد نبودیم.

رضایی ادامه داد: وقتی اسلام را در سیاست خود وارد کردیم به انقلاب ختم شد و وقتی آن را در امنیت خود وارد کردیم، توانستیم جنگ هشت ساله را بدون اینکه یک وجب از خاک‌مان را واگذار کنیم پایان دهیم،امروز هم نیاز به جامعه‌ی توحیدی داریم، اگر ارزش‌های الهی رعایت شود فقر، بیکاری و گرانی نخواهد بود بلکه صداقت و برادری جای آن را خواهد گرفت.

رضایی افزود: در شرایط فعلی همه باید به هم کمک کنیم و  یک بار دیگر اسلام را وارد زندگی، اقتصاد و اخلاق خودمان کنیم.  باید بتوانیم زندگی و اقتصاد را درست فهم کنیم تا به نقطه‌ی نهایی آرما‌ن‌مان برسیم،‌ اگر چنین نکنیم متوقف خواهیم شد.  رضایی به روال دیگر کاندیداهای ریاست جمهوری، در ادامه جوانان را محور اصلی سخنان خود قرار داد و آنها را فرشتگان نجاتی دانست که خودشان امروز نیازمند کمک هستند.

وی ادامه داد: فیش حقوقی 700 هزار تومانی به اندازه 300 هزار تومان در سال گذشته هم قدرت خرید ندارد، این مساله در شان جامعه اسلامی و جامعه توحیدی نیست. 

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به وضعیت تحریم‌های خارجی کشور، اظهار کرد: دشمن فشار را بر وضعیت اقتصادی ما گذاشته و می‌خواهد پول کشور ما را بی‌ارزش کند، در چنین شرایطی باید تمام نیروهای خود را بسیج کنیم تا این فشار را از روی دوش اقتصاد کم کنیم، همچنین باید از منازعات بیهوده بپرهیزیم، این همان چیزی است که اسلام و رهبری از ما انتظار دارند.

رضایی با اشاره به اینکه در چهار سال اخیر تمام شعارها و نامگذاری‌های رهبری اقتصادی بوده است، گفت: این نشان می‌دهد که باید به فکر اقتصاد و اشتغال کشور باشیم، امروز علاوه بر جوانان بیکار، جوانان بسیاری هستند که شغل دارند اما پول ندارند، باید این مشکلات را برطرف کنیم.

وی با تاکید بر اینکه کسی نمی‌تواند مردم ایران را به بازی بگیرد، اظهار کرد: ملت ایران همان‌طور که در سیاست و جنگ شکست نخورده است در اقتصاد هم در برابر بی‌عرضگی‌ها و تحریم‌ها کنار نخواهد کشید.  رضایی اظهار کرد: جیب‌های جوانان را پر از عزت و پر از پول خواهیم کرد، ما می‌خواهیم از سقوط پول ملی جلوگیری کنیم و پول ملی را به بهترین پول عالم تبدیل کنیم، جامعه توحیدی، جامعه‌ای است که هم دنیا و هم آخرت مردم آن آباد باشد، عزت، آبرو، جان و مال مردم ما باید اولویت داشته باشد، امروز چشم و گوش مردم ما باز است. مردم ما اذیت شده‌اند و صبر کرده‌اند، حالا در شرایط فعلی تصمیم تاریخی خودشان را خواهند گرفت.

محسن رضایی با دولت فراگیر و جامعه امید به میدان آمد

جشن شکوه وحدت اما تنها جشن میلاد پیامبر نبود، محسن رضایی با برگزاری این جشن به نوعی حضور خود در انتخابات را با اعلام رسمی شعار انتخاباتی اش که بر «دولت فراگیر» و «جامعه امید» تاکید داشت و اعلام رنگ انتخاباتی اش «آبی فیروزه‌ای» حضور رسمی خود را در لفافه اعلام کرد.

در این همایش ویژه‌نامه‌ای با نام «آبی فیروزه‌ای» در اختیار میهمانان قرار گرفته بود که در آن مطالبی با عناوین «دولتی فراگیر که جامعه امید را به همراه خواهد داشت»، «دست در دست او دهیم به مهر»، «از انتخاب تا رهایی»، «نشاط و رقابت دو حلقه مفقوده بانکداری در کشور»، «رفع مشکلات اقتصادی با استفاده از ظرفیت‌های اقوام»، «انتقاد محسن رضایی از بی‌توجهی به مفهوم زندگی»، «مبانی اقتصاد فدرالی» و ... وجود داشت.

در این همایش همچنین کتابچه‌ای با عنوان «فدرالیسم اقتصادی» به عنوان ایده‌ای از محسن رضایی برای ایران آینده در اختیار میهمنان قرار گرفت. این کتابچه نیز به رنگ آبی فیروزه‌ای بود.

حضار در این همایش نیز پرچم جمهوری اسلامی ایران را درحالی در دست داشتند که آن روی برگه نوشته شده بود «ما آمدیم ...! از رد پایمان پیداست...».

نصب بنرهای حمایتی از کاندیداتوری محسن رضایی دیگر نکته انتخاباتی این جشن بود آنجا که بر روی یکی از بنرها نوشته شده بود««جناب آقای دکتر محسن رضایی همان‌گونه که به فرمان امام راحل تشکیل سپاه به شما محول شد و تصمیم‌گیری شجاعانه و بر حق‌تان باعث تحولات عظیم در جبهه‌ها و جنگ تحمیلی گردید و برای ادامه این راه، ما پیروان آن امام راحل خواهان حضور مقتدرانه جناب عالی در عرصه انتخابات ریاست جمهوری هستیم، باشد با رأی و حمایت این ملت همیشه در صحنه، بار دیگر فرماندهی جنگ اقتصادی را نیز رهبری نمایید. به امید موفقیت شما».

و در نهایت امضای طوماری در حمایت از کاندیداتوری محسن رضایی پایانی بر اولین اعلام رسمی انتخاباتی برادر محسن در 5 بهمن ماه 1391 بود./نامه نیور


ویدیو : ردپای انتخاباتی رضایی با دولت فراگیر و رنگ آبی فیروزه‌ای/ جوانان‌مان را باعزت و جیب‌‌شان را پر پول می‌کنیم