مبتلایان به آرتروز دوچرخه سواری نکنند! : مبتلایان به آرتروز دوچرخه سواری نکنند!محدودیت ...دوچرخه سواری , کلاه دوچرخه سواری , دوچرخه سواری بانوان

مبتلایان به آرتروز دوچرخه سواری نکنند!
محدودیت دوچرخه‌سواری جز بیماری‌های داخلی یعنی تنفسی و قلبی برای كسانی هست كه دچار آرتروز شدید مفاصل زانو هستند.
متخصصان تاکید کردند در صورتیكه دوچرخه سواری درست انجام شود ساختار عضلانی نگهدارنده مفاصل تقویت می شود.علاوه بر این دوچرخه سواری تولید مایع مفصلی كه مانند روغن بین مفاصل عمل می‌كند و از ساییدگی آنها جلوگیری می‌كند را افزایش می دهد.
محدودیت دوچرخه‌سواری جز بیماری‌های داخلی یعنی تنفسی و قلبی برای كسانی هست كه دچار آرتروز شدید مفاصل زانو هستند.برای كودكان تقریبا هیچ محدودیتی وجود ندارد و همچنین برای زنان و مردان انجام این ورزش به یك اندازه توصیه می‌شود.
محدودیت برای این ورزش در مورد بیماری‌های قلبی و عروقی در شرایطی است كه نارسایی خاصی دارند این‌گونه افراد در هوای آلوده نباید دوچرخه‌سواری كنند. در بقیه موارد كه شخص مشكلی در مفاصل زانو، مچ‌پا و لگن ندارد، انجام دوچرخه‌سواری مشكلی ندارد.
اشكالاتی كه در ورزش طولانی با دوچرخه به وجود می‌آید مانند هر ورزش دیگری خستگی عضلانی و بیش از توان عضلات از آنها كار كشیدن است كه سبب گرفتگی‌های عضلانی یا به ندرت آسیب الیاف عضلانی مانند كشیدگی یا پارگی عضلات می‌شود.
نکته: دسته‌های دوچرخه باید بالاتر از سطح زمین  قرار گیرد تا وضعیت صحیح قرارگیری روی دوچرخه امكان پذیر شود.

منبع:konjkav.com


ویدیو : مبتلایان به آرتروز دوچرخه سواری نکنند!