رازگشایی از جنایت پنهان پس از 13 سال : همسر پیشین این مرد كه به اتهام مخفی ...


همسر پیشین این مرد كه به اتهام مخفی كردن راز این جنایت در بازداشت به سر می برد، در بازجویی ادعا كرده، متهم به قتل علاوه بر كشتن همكارش، مرد غریبه ای را هم به قتل رسانده و جسد سوخته اش را در بیابان رها كرده است. روزنامه جام جم: همسر پیشین این مرد كه به اتهام مخفی كردن راز این جنایت در بازداشت به سر می برد، در بازجویی ادعا كرده، متهم به قتل علاوه بر كشتن همكارش، مرد غریبه ای را هم به قتل رسانده و جسد سوخته اش را در بیابان رها كرده است.
     
 روز بیست وسوم فروردین امسال زنی با مركز فوریت های پلیسی 110 شهریار در غرب استان تهران تماس گرفت و خبر داد، شوهر سابقش مرتكب دو جنایت شده و او را تهدید كرده، اگر ماجرای این جنایت ها را فاش كند، او و خانواده اش را خواهد كشت.
     
در پی این تماس، كارآگاهان جنایی اداره پلیس آگاهی شهریار پس از گزارش موضوع به ولائی كبریا، بازپرس شعبه دوم دادسرای شهریار، با هماهنگی قضایی به خانه زن تماس گیرنده در نصیرآباد اعزام شدند و وی را به مركز پلیس منتقل كردند.

زن، راز قاتل بودن شوهر سابقش را فاش كرد
    
این زن در تشریح ماجرا گفت: 20 سال پیش با مردی كه در زمینه خرید و فروش املاك فعالیت داشت، ازدواج كردم. شوهرم معتاد بود و اعتیادش را ترك نمی كرد. او با مردی به نام جواد صاحب یك بنگاه املاك، همكار بود.
    
وی درباره روز حادثه افزود: آبان 1379 وقتی از مهمانی به خانه بازگشتم روی دیوار و فرش لكه های خون مشاهده كردم و وقتی موضوع را از شوهرم پرسیدم، گفت: همكارش جواد قصد انتقام گیری از فردی را داشته كه او را ربوده و به خانه مان آورده و پس از قتل، جسدش را به بیایان برده و آتش زده است.

تهدید به مرگ برای افشا نشدن راز قتل

    
زن میانسال خاطرنشان كرد: شوهرم در پی این ماجرا، از ترس این كه جواد می خواهد او را به عنوان قاتل به پلیس لو دهد، او را در غیاب ما به خانه دعوت كرده و پس از قتل، جسدش را در چاه خانه انداخته و آنجا را پر از خاك كرده بود. مدتی بعد خانه را فروختیم تا راز جنایت فاش نشود. در این مدت از ترس جان خود و اعضای خانواده ام سكوت كردم.
     
وی اضافه كرد: چند ماه پیش در پی اختلاف از شوهرم طلاق گرفتم، اما تهدیدهای او ادامه داشت تا این كه دچار عذاب وجدان شده و تصمیم گرفتم پیش از آن كه بلایی بر سر خود و خانواده ام بیاید، راز این جنایت ها را به پلیس گزارش كنم. در پی اظهارات این زن، كارآگاهان جنایی، خانواده فرد كشته شده ـ جواد ـ را پیدا و همسر او را به پلیس آگاهی احضار كردند.

گم شدن مرموز صاحب بنگاه املاك
    
در تحقیق از این زن معلوم شد، شوهرش از مدتی پیش با مردی به نام «براتعلی» در بنگاه املاك همكار بوده است.
     
در مرحله بعدی مشخص شد، شوهر این زن روز پنجم آبان 1379 به قصد رفتن به محل كارش از خانه خارج شده و دیگر بازنگشته است. حتی همكارش ـ براتعلی ـ نیز از او بی خبر بوده و تاكنون او را پیدا نكرده اند.

دستگیری متهم فراری
    

با اطلاعات به دست آمده، براتعلی به عنوان عامل دو جنایت تحت تعقیب قرار گرفت تا این كه چند روز پیش دستگیر و به پلیس آگاهی شهریار منتقل شد.
     
متهم با انتقال به پلیس آگاهی شهریار در اعترافاتش گفت: جواد را كشته و جسدش را به چاه انداخته و در این كار همسرش نیز با او همدست بوده و فرد دیگری را نكشته است.

اعتراف به قتل همكار
    

متهم با اشاره به نحوه جنایت گفت: 13 سال از این ماجرا می گذرد. آن زمان من در بنگاه املاكی كه جواد در نصیرآباد راه اندازی كرده بود، كار می كردم.
     
وی اضافه كرد: ظهر روز حادثه وقتی به خانه رفتم، دیدم جواد در حیاط با همسرم حرف می زند و هر دو نفر با دیدن من شوكه شدند. از همكارم علت حضورش را پرسیدم كه ادعا كرد در آن حوالی بوده كه با دعوت همسرم به خانه مان آمده است.

متهم: همسرم در ارتكاب قتل همدستم بود
    
عامل جنایت یادآور شد: همان موقع همسرم با دستپاچگی مرا به گوشه ای كشاند و گفت همكارم به او نظر سوء داشته و می خواسته به وی آسیب برساند. من هم همان لحظه تصمیم به قتل او گرفتم و از جواد خواستم برای ناهار در خانه مان بماند. پس از دقایقی، ابتدا همسرم با گوشتكوب به جواد حمله و سرش را زخمی كرد.
    
وی خاطرنشان كرد: سپس من با میله آهنی ضربه محكمی به سرش زدم كه به دلیل شدت خونریزی فوت كرد. یك ساعت بعد جسد را به خانه دیگرم كه نزدیك محل حادثه بود، بردم و آن را در چاه انداخته و به كمك همسرم آنجا را پر از خاك كرده و در چاه را بستیم، سپس خودروی همكارم را در میدان آزادی تهران رها كردیم. متهم به قتل گفت: من فرد دیگری را نكشته ام.
     
برای عامل جنایت و همسر او از سوی بازپرس ولائی كبریا، رئیس شعبه دوم دادسرای عمومی و انقلاب شهریار قرار قانونی صادر شد و هر دو روانه زندان شدند. تحقیقات تكمیلی از متهمان برای رازگشایی از دیگر ابعاد پرونده و كشف جسد صاحب بنگاه املاك ادامه دارد.


ویدیو : رازگشایی از جنایت پنهان پس از 13 سال