کویت بورس‌های تحصیلی را لغو کرد :  کویت برای جبران کسری بودجه ناشی از کاهش ...بورس تحصیلی سوییس , بورس تحصیلی در اروپا , بورس تحصیلی اتحادیه اروپا اراسموس

 کویت برای جبران کسری بودجه ناشی از کاهش بهای نفت همه بورس ها و دوره های خارجی را لغو کرد.

به گزارش ایرنا به نقل از روزنامه الرای کویت، معاون اداری و مالی وزیر کشور کویت اعلام کرد که همه بورس های تحصیلی و دوره های خارجی از این تاریخ به بعد لغو شده است.

شیخ احمد الخلیفه افزود: همه بورس های تحصیلی و دوره های خارجی برای همه کارکنان وزارت کشور، نظامیان و غیرنظامیان با هر درجه و رتبه ای لغو می شود و افراد بورسیه باید به وظایفی که قبل از این تاریخ برعهده داشتند ادامه دهند.

براساس این قانون، تمام افراد دارای بورس تحصیلی که تاکنون اعزام نشده اند دیگر نمی توانند به ادامه تحصیل در خارج از کویت بپردازند.

این افراد باید بلیط ها و مبالغی را که دریافت کرده اند به خزانه باز گردانند و گرنه مورد بازخواست قرار می گیرند.

این تصمیم شامل بورس مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا و شرکت در هر دوره آموزشی در کشورهای حوزه خلیج فارس، دیگر کشورهای عربی و غیرعربی است.

این قانون با هدف صرفه جویی درهزینه ها و جلوگیری از هدر دادن بودجه برای جبران کسری بودجه عمومی اجرا شده است.

کاهش بهای نفت، کشورهای عربی حوزه خلیج فارس را با کسری شدید بودجه روبرو کرده است و این کشورها برای جبران این کسری شیوه های مختلفی ازجمله افزایش بهای آب، برق و حامل های انرژی و یا حذف یارانه کالاهای اساسی در پیش گرفته اند.

 

 اخبار اقتصادی - ایرنا   


ویدیو : کویت بورس‌های تحصیلی را لغو کرد