نخست وزیر ترکیه وارد اردن شد : نخست وزیر ترکیه در ساعات اولیه بامداد امروز ...


نخست وزیر ترکیه در ساعات اولیه بامداد امروز (یک شنبه) در سفری یک روزه وارد اردن شد. ایسنا: نخست وزیر ترکیه در ساعات اولیه بامداد امروز (یک شنبه) در سفری یک روزه وارد اردن شد.
به نقل از روزنامه مصری الیوم السابع، احمد داوود اوغلو، نخست وزیر ترکیه در جریان این سفر با عبدالله دوم، پادشاه اردن و عبدالله النسور، همتای اردنی خود دیدار می‌کند.
طبق گفته محمد المومنی، وزیر مشاور در امور اطلاع رسانی و سخنگوی دولت اردن این مذاکرات اردن و ترکیه بر گسترش روابط دوجانبه میان دو کشور به ویژه روابط اقتصادی و بررسی تحولات اوضاع در منطقه و تلاش‌ها برای مبارزه با "تروریسم" متمرکز خواهد بود.
همچنین قرار است احمد داوود اوغلو در همایش فعالیت‌های ترکیه و اردن مشارکت کند و دو طرف 10 توافق نامه را در زمینه‌های تجاری و اقتصادی امضا خواهند کرد. وی در کنفرانس اندیشه عربی نیز شرکت می‌کند و دفتر آژانس همکاری و هماهنگی ترکیه "تیکا" را در اردن افتتاح خواهد کرد.
این نخستین سفر احمد داوود اوغلو به اردن از زمان تصدی پست نخست وزیری است، چراکه قرار بود وی در اواسط مارس جاری به اردن سفری داشته باشد اما سفر وی به دلیل انفجارهای آنکارا که در 13 مارس در میدان قزلای رخ داد و 37 کشته و 125 زخمی برجای گذاشت، به تعویق افتاد.


ویدیو : نخست وزیر ترکیه وارد اردن شد