سوریه نصف سلاح شیمیایی اش را نابود کرد :   اخبار بین الملل - سوریه نصف سلاح ...روز مبارزه با سلاح های شیمیایی و میکروبی , روز جهانی مبارزه با سلاح شیمیایی , مبازه با سلاح های شیمیایی

 

اخبار بین الملل - سوریه نصف سلاح شیمیایی اش را نابود کرد

سازمان منع گسترش سلاح شیمیایی در گزارش جدید خود از نابودی بیش از نیمی از تسلیحات شیمیایی سوریه خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از شبکه روسیاالیوم، سازمان منع گسترش سلاح شیمیایی اعلام کرد: مواد شیمیایی که به خارج از سوریه منتقل شده و یا در داخل سوریه نابود شده 53.6 درصد از انبارهای تسلیحات شیمیایی سوریه است.

در گزارش سازمان منع گسترش سلاح شیمیایی آمده است: بیش از 49 درصد از موادی که برای ساخت گاز سارین و خردل استفاده می شد نابوده شده است و انتظار می رود که تا آوریل آینده باقیمانده سلاح های شیمیایی سوریه به خارج از این کشور منتقل یا نابود شود.

این سازمان اعلام کرد: سوریه متعهد به نابودی همه مواد شیمیایی خود به غیر از مناطق صعب العبور تا سیزده آوریل شده و برای انتقال باقیمانده مواد تا 27 آوریل برنامه ریزی شده است.

در نامه ای که به گزارش جدید سازمان منع گسترش سلاح شیمیایی ضمیمه شده است بان کی مون دبیر کل سازمان ملل از تاثیر نپذیرفتن عملیات انتقال سلاح شیمیایی به خارج سوریه در اثر حملات موشکی به لاذقیه خبر داده و خواستار تسریع در عملیات انتقال سلاح شیمیایی شده است.

اخبار بین الملل - مهر

 


ویدیو : سوریه نصف سلاح شیمیایی اش را نابود کرد