پدیده زنان سرخپوش چیست؟ : پنجشنبه شب گذشته تعدادی از زنان جوان سرخپوش در میدان ...


پنجشنبه شب گذشته تعدادی از زنان جوان سرخپوش در میدان فردوسی تهران نظر رهگذران را به خود جلب، و آنها را با سوالات متعددی روبرو كردند؛ این در حالی است كه زنان سرخپوش هیچ پاسخی به رهگذران نمی دادند. پنجشنبه شب گذشته تعدادی از زنان جوان سرخپوش در میدان فردوسی تهران نظر رهگذران را به خود جلب، و آنها را با سوالات متعددی روبرو كردند؛ این در حالی است كه زنان سرخپوش هیچ پاسخی به رهگذران نمی دادند.

 آنها سر تا پا قرمز پوشیده و تجمع نامتعارفی را ایجاد كرده بودند، اما این كه این پدیده چیست و چگونه به وقوع پیوسته، سوالی است كه هنوز هیچ پاسخی برای آن یافت نشده است!
 
البته گفته می شود زنی قرمزپوش (خانم نعمتی)، قبل از انقلاب نامزدش را در میدان فردوسی گم كرد و مدت ها با لباس قرمز در میدان، منتظر شوهرش ماند؛ حالا این جماعت به همدردی او این كار را می كنند یا این كه فمینیست های جدیدی هستند، مشخص نیست.

لازم به ذكر است، جنبش «بانوان سرخپوش» (lady in red) جنبش زنان صهیونیستی است كه در برخی كشورها وجود دارد.

خانمی قرمزپوش از دو ماه پیش در ضلع شمال غربی میدان فردوسی می ایستاد كه اكنون تعداد این زنان به 30 نفر رسیده است و احتمال دارد این تعداد بیش از این نیز بشود، لذا مسئولان ذی ربط باید این گونه حركات را زیر ذره بین داشته باشند.

منبع: شبکه خبر دانشجو


ویدیو : پدیده زنان سرخپوش چیست؟