هنر «نقاشی خیابانی» سه بعدی : هنر نقاشی‌های سه بعدی در خیابان از دهه ۸۰ میلادی ...


هنر نقاشی‌های سه بعدی در خیابان از دهه ۸۰ میلادی شروع شد، البته هنر خیابانی شامل انواع مختلفی از هنر مانند مجسمه‌ها، تابلوها و پوسترهای خیابانی می‌شود، در میان این هنرها آثار مختلف گرافیتی را هم باید در نظر گرفت. مجله مهر - شراره داودی: هنر خیابانی در کشورهای مختلف رو به گسترش است و در گوشه گوشه خیابان‌های دنیا می‌توان اشکال و انواع مختلفی از آن را دید.

هنر نقاشی‌های سه بعدی در خیابان از دهه ۸۰ میلادی شروع شد، البته هنر خیابانی شامل انواع مختلفی از هنر مانند مجسمه‌ها، تابلوها و پوسترهای خیابانی می‌شود، در میان این هنرها آثار مختلف گرافیتی را هم باید در نظر گرفت. درباره این هنرهای خیابانی برخی معتقدند که روح زندگی را به شهر و رفت و آمدهای روزانه مردم وارد می‌کند و از این جهت خیلی اتفاق خوبی است. البته این فعالیت‌های هنری ارتباط مستقیمی با فرهنگ، سنت و روابط اجتماعی کشور و شهر مورد نظر دارد و از همین رو هر اثر در کشور طراحش بهتر و بیشتر دیده می‌شود.

در این میان معرفی کردن همه آن‌ها در یک مجموعه کامل کار سختی است و در ادامه این گزارش تنها تعدادی از این آثار را به عنوان نمونه برگزینیم، آثاری که طراحی شده‌اند تا در عین زیبایی کمتر جلب توجه کنند و همچنین اثر لازم را نیز بگذارند. از طرفی آن‌ها توسط هنرمندان شناخته شده‌ای طراحی شده‌اند.

کلمات آویزان

سرجیو اُودیت هنرمند پرتغالی مشهوری در همه دنیا است، او که در کارنامه کاری خودش طراحی برای پروژه‌های مختلف از جمله سامسونگ و کوکاکولا را دارد، بیشتر به دلیل برنامه‌های تک نفره خودش شناخته می‌شود، او طرح‌های سه بعدی را از گوشه‌های دیوارها آویزان می‌کند و قطعا برای هرکسی که آن‌ها را می‌بیند جذابیت خاصی دارد.

نقاشی سه بعدی , چگونه نقاشی سه بعدی روی کاغذ بکشیم , طرز کشیدن نقاشی سه بعدیماشین‌های در حال پرواز

مهدی قدیانلو بوم‌های جادویی زیادی را در یک دهه گذشته طراحی کرده و ایرانیان را در مواجه با این هنر قرار داده است. او با استفاده از یک استایل کاری مشخص با استفاده از خط‌های افقی طرح‌های خودش را توسعه داده است. نقاشی‌های او را به جز در تهران در دیگر شهرستان‌ها هم می‌توان دید و امروزه بیش از ۱۰۰ تصویر از او روی دیوارها و نقاط مختلف ایران دیده می‌شود. نقاشی‌های این هنرمند نشان دهنده فرهنگ غنی ایرانی است.

نقاشی خیابانی , نقاشی سه بعدی روی کاغذ , نقاشی سه بعدی روی دیوارهاکسلی کلاژ

این تابلوی تکه تکه کاری از آلدوس هاکسلی است که در حقیقت تکه‌ای بزرگ از چشم‌اندازی خیالی را نشان می‌دهد که با در برگرفتن همه اتاق طرحی تکه شده و سه بعدی را به وجود آورده است. البته این طرح‌ها وام گرفته شده از ایده‌های یک هنرمند فرانسوی است که دور اروپا می‌گشته و کارها و اید‌ه‌هایش را به نمایش می‌گذاشته است. هاکسلی در نقاشی‌هایش اعتراض‌ها به مسائل و مشکلات روز کشور را به تصویر می‌کشد.

آموزش کشیدن نقاشی سه بعدی روی کاغذ , اموزش نقاشی سه بعدی , نقاشی های سه بعدیشکاف یخی

این شکاف یخی بزرگ را ادگار مولر طراحی کرده است، هنرمند متولد آلمان بعد از اینکه نقاشی را با کارهای کلاسیک آغاز کرد، در ادامه به هنر خیابانی روی آورد و در شهرهای مختلف اروپا از جمله پاریس و برلین طرح‌های سه بعدی زیادی را کشیده که مانند این هستند که با دیدن آن‌ها وارد دنیای تازه‌ای می‌شویم.

نقاشی سه بعدی دیواری , وسایل برای نقاشی سه بعدی , نقاشی خیابانی روی دیوارسرهای شناور

در این تصویر دو سر با ماسک دیده می‌شود که در هوا شناور هستند. این نقاشی توسط گروهی به نام TSF کشیده شده که بیشتر کارهای‌شان را می‌توان در ساختمان‌های متروکه و مکان‌های کم رفت و آمد دید. بیشتر کارهای آن‌ها با طرح‌های سه بعدی منحصر به فردی است که موضوع آن را در جامعه می‌توان پیدا کرد.

نقاشی سه بعدی اب , معروفترین هنرمند در نقاشی سه بعدی , نقاشی ها سه بعدیهندسه 3G

الکسیس فوکا که نگاهش نسبت به دیگر هنرمندان خیابانی فرق می‌کند و بیشتر کارهایش بر اساس ایده‌های هندسی بنا شده‌اند، در این طرح هم دست از این متفاوت بودن برنداشته است. او که طراحی لباس هم انجام می‌دهد، در تمامی کارهایش از خطوط منظم و در کنار هم بهره می‌گیرد.

نقاشی چشم سه بعدی , نقاشی برجسته 3 بعدی , خرید نقاشی سه بعدیقایق‌رانی در آب

جولیان بییوِر یکی از شناخته‌شده ترین هنرمندان خیابانی در دنیاست. او در لندن به دنیا آمده اما هنرش را سراسر اروپا پخش کرده و به عنوان هنرمند آزاد در کشورهای مختلف دست به طراحی می‌زند، البته به نظر می‌رسد بلژیک شهر مورد علاقه او باشد، چون بیشتر کارهایش را در آن‌جا انجام داده است. او از تکنیک‌های متفاوتی برای سه بعدی کردن‌ آثارش استفاده می‌کند و به دلیل همین کارها کمپانی‌های زیادی در مقاطع مختلفی او را استخدام کرده‌اند تا در تهیه و تولید محصولاتشان کمک کند.

آموزش نقاشی سه بعدی , قیمت نقاشی سه بعدی , نقاشی سه بعدی در ایران


ویدیو : هنر «نقاشی خیابانی» سه بعدی