مازندران رتبه دوم نانو را در کشور دارد : معاون متوسطه آموزش‌وپرورش مازندران ...خیابان خلیج فارس در کدام کشور قرار دارد , کدام کشور به گلهای لیلیوم شهرت دارد؟ , شهر آمستردام در کدام کشور قرار دارد؟

معاون متوسطه آموزش‌وپرورش مازندران گفت: استان مازندران با هزار و ۷۷۳ نفر رتبه دوم کشور را در ثبت‌نام نانو دارد.

اسفندیار نظری در حاشیه افتتاح سومین آزمایشگاه نانو مازندران در بهشهر در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: مازندران با ثبت‌نام یک هزار و ۷۷۳ نفر در بخش نانو بعد از استان کردستان  رتبه دوم کشوری را در این بخش دارد.

وی با اعلام اینکه شهرستان بهشهر در شرق استان مازندران دارای سومین آزمایشگاه نانو است، افزود: قبل از بهشهر آزمایشگاه نانو در شهرستان نور و بابلسر به بهره‌برداری رسید و مازندران درزمینهٔ نانو و بیوتکنولوژی دانش‌آموزان رتبه شاخص کشور را دارد و در این زمینه باید از همه فرصت‌های علمی بهره ببریم.

معاون متوسطه آموزش‌وپرورش مازندران همچنین از راه‌اندازی آزمایشگاه نانو در غرب مازندران به محوریت رامسر در سال آینده خبر داد و گفت: امیدواریم با پیگیری این اداره کل و مسئولان شهرستانی شاهد راه‌اندازی و احیای پژوهش سراها در شهرستان‌های نوشهر، چالوس، تنکابن، بابل و قائم‌شهر نیز باشیم.

نظری همچنین ادامه داد: با استفاده از فنّاوری نانو تلاش داریم تا از دانش محض به سمت کاربردی حرکت کنیم و آموزش‌وپرورش را به سمت کاربردی شدن ببریم.

وی اضافه کرد: در همین راستا بیش از ۵۰ سمینار علمی درزمینهٔ مختلف فنّاوری و فناوری نانو در استان مازندران برگزار شد که سال گذشته مقام سوم کشوری در المپیاد نانو را کسب کردیم و دانش‌آموز بابلسری رتبه دوم این المپیاد کشوری را کسب کرد.

وی با اعلام اینکه از مجموع ۳۲  منطقه آموزش‌وپرورش مازندران اکنون دارای ۲۸ پژوهش سرای دانش‌آموزی در این استان هستیم یادآور شد: در سال جاری تعداد پژوهش سراهای مازندران از ۲۲ باب به ۲۸ باب رسیده که بیانگر اهتمام ویژه مدیرکل آموزش‌وپرورش مازندران به این امر است.

معاون آموزش‌وپرورش مازندران با اعلام نیاز آزمایشگاه‌ها و کتابخانه‌های علمی در مدارس استان، افزود: نظام آموزشی درزمینهٔ تربیت دانش‌آموزان باید رویکرد نوین و جدیدی را موردتوجه قرار دهد و در این راستا آزمایشگاه نانو می‌تواند به‌عنوان بیوتکنولوژی سامانه علم و دانش را سروسامان دهد تا دانش‌آموزان نیز در جهت کسب‌وکار و درآمد گام بردارند.

نظری گفت: با توجه به اینکه موقعیت‌های یادگیری به کلاس درس و مدرسه، کتاب و معلم منحصر شده است لذا تلاش داریم تا با راه‌اندازی این آزمایشگاه‌ها این مسئله را نهادینه‌سازی کنیم که کتاب تنها منبع آموزشی و مدرسه و کلاس درس تنها مکان آموزش نیست.

اخبار علمی - مهر


ویدیو : مازندران رتبه دوم نانو را در کشور دارد