كتک مفصل، دانشجوی تنبل را نابغه كرد! : یك دانشجوی ترك تحصیلی پس از یك دعوای ...


یك دانشجوی ترك تحصیلی پس از یك دعوای خیابانی و تحمل ضربات بسیار به مغزش،‌ اكنون از یك نبوغ منحصر به فرد ریاضیاتی برخوردار شده كه وی را قادر به مشاهده فرمول‌های ریاضی و رسم آنها به شكل نمودارهای خارق‌العاده و پیچیده كرده است.  خبرگزاری ایسنا: یك دانشجوی ترك تحصیلی پس از یك دعوای خیابانی و تحمل ضربات بسیار به مغزش،‌ اكنون از یك نبوغ منحصر به فرد ریاضیاتی برخوردار شده كه وی را قادر به مشاهده فرمول‌های ریاضی و رسم آنها به شكل نمودارهای خارق‌العاده و پیچیده كرده است.

جیسون پجت 41 ساله تنها فرد در جهان است كه از این مهارت برخوردار بوده و به گفته كارشناسان در اثر آسیب مغزی به این استعداد دست پیدا كرده است.

تنبل , کدو تنبل , حیوان تنبل

آنها بر این باورند كه آسیب وارد شده بر مغز پجت باعث این نبوغ قابل توجه در آمار و ارقام مانند جان نش، ریاضیدان معروف شده است.

نابغه ها , خواص کدو تنبل , نابغه

ذهن زیبا در یك دانشجوی ترك تحصیلی در اثر آسیب مغزی

پجت هیچ پیشینه قابل توجهی در ریاضیات نداشته و همچنین از سابقه علمی خاصی برخوردار نیست. در عوض این استعداد از یك راز پزشكی صادق ایجاد شده كه دانشمندان در سراسر جهان در پی شناخت آن هستند.

پجت با رسم نمودارهایی كه آنها را «فراكتال» نامیده، قادر به تولید یك نمونه بصری از فرمول پی است.

خرس تنبل , مفصل , نابغه فروش

محققان و عصب‌شناسان برای درك بهتر كاركرد مغز پجت، وی را به فنلاند برده و آزمایشاتی بر روی مغز وی انجام دادند.

حیوون تنبل , مفصل زانو , درد مفصل زانو

طبق اسكن‌های مغزی، این آسیب در مناطق خاصی رخ داده كه بسیاری از مردم به آن دسترسی ندارند. این محققان وی را یك دانشمند اكتسابی دانسته‌اند كه در برخی از حوزه‌های خاص از نبوغ برخوردار است.

کودک نابغه , نابغه های ایرانی , روز جهانی تنبل


ویدیو : كتک مفصل، دانشجوی تنبل را نابغه كرد!