قتل مادر و جنین ۸ ماهه به خاطر درگیری برای رفتن به افطاری :   به گزارش خبرنگار ... 

جنین هشت ماهه در شکم مادر , جنین 5 ماهه در شکم مادر , عکس جنین هفت ماهه در شکم مادر

به گزارش خبرنگار حوادث فارس، عصر اول آبان سال ۸۴، اهالی یک مجتمع مسکونی در بخش سرآسیاب واقع در شهریار از آتش سوزی گسترده در یکی از واحدهای مجتمع باخبر شدند.

 

همسایه ها با حضور در این واحد در حال سوختن، متوجه شدند زن همسایه به شدت دچار سوختگی شده و بعد از اینکه آتش را خاموش کردند، او را به همراه شوهرش به بیمارستان منتقل شد.

زهره، به علت شدت سوختگی چند روزی را در بیمارستان بستری بود تا اینکه حدود ۱۲ روز بعد فوت کرد.

زهره قبل از مرگ به مأموران پلیس گفته بود که شوهرش بعد از درگیری در خانه، روی او بنزین ریخته و او را به آتش کشیده است.

این در حالی بود که زهره هشت ماهه باردار بود و بعد از این حادثه جنین پسر ۸ ماه او هم سقط شد.

با توجه به اظهارات شاهدان حادثه و زهره، شهرام شوهر او از سوی پلیس دستگیر شد و با وجود اینکه منکر ارتکاب قتل بود، قرار مجرمیت وی از سوی مرجع قضایی صادر شد.

جلسه محاکمه متهم در تاریخ ۱۶ آبان سال گذشته در شعبه ۷۱ دادگاه کیفری استان تهران و به ریاست قاضی عزیزمحمدی برگزار شد و در نهایت قضات این شعبه حکم به قصاص شهرام دادند.

پرونده برای اعلام نظر، از سوی دادگاه کیفری استان تهران به دیوان عالی کشور ارسال شد تا اینکه قضات دیوان عالی کشور به دلایلی حکم را نقض کردند و قرار شد این بار قضات شعبه ۷۴ دادگاه کیفری استان تهران به این پرونده رسیدگی کنند.

صبح امروز جلسه محاکمه مجدد متهم در شعبه ۷۴ به ریاست قاضی محمدی کشکولی برگزار شد. ذبیح زاده نماینده دادستان با اشاره به مدارک موجود در پرونده، بزه انتسابی به متهم را محرز دانست و خواستار مجازات وی شد. اولیای دم نیز خواسته خود را قصاص دامادشان اعلام و تعهد کردند که تفاضل دیه را برای اجرای حکم پرداخت کنند.

مادر مقتول خطاب به قاضی گفت: بدن دخترم همیشه به خاطر کتک های شوهرش کبود بود ولی هیچ وقت علت درگیری را نمی گفت. بارها به او گفتم طلاق بگیر اما به خاطر بدنامی طلاق حاضر بود بمیرد اما از شوهرش جدا نشود.

در ادامه جلسه متهم در جایگاه قرار گرفت و برخلاف اظهارات خود در محاکمه قبلی که مدعی بود زمان حادثه در خانه نبوده گفت: من در خانه بودم ولی هیچ دخالتی در قتل نداشتم زیرا همسرم خودکشی کرد.

شهرام ادامه داد: روز حادثه به خانه آمدم ولی همسرم در خانه نبود وقتی آمد گفت خانه پدرش بوده است و سر همین موضوع باهم درگیر شدیم. او تعادل روانی نداشت و قبل از آن دوبار دست به خودکشی زده بود.

وی گفت: آن روز هم به من گفت اگر برای افطار به خانه پدرش نرویم، خودکشی خواهد کرد. من حرفش را جدی نگرفتم و به حمام رفتم اما هنوز یک دقیقه نگذشته بود که متوجه آتش گسترده در خانه شدم. به سرعت از حمام خارج شدم و با کمک همسایه ها که از موضوع باخبر شده بودند او را به بیمارستان رساندیم.

شهرام در پاسخ به سوال قاضی درباره اینکه علت آثار گسترده خون روی دیوار که در گزارش پلیس آمده است، اظهار بی اطلاعی کرد و گفت: درگیری ما اصلاً فیزیکی نبود.

متهم در حالی مدعی بود که همسرش با نفت و یک چراغ نفتی خودکشی کرده است که این چراغ نفتی هیچ گاه پیدا نشد و در پاسخ به سوال قاضی هم گفت: باید از خانواده همسرم سوال کنید که با چراغ نفتی چه کردند.

شهرام اظهارات برخی از شهود مبنی بر اینکه او را زمان آتش سوزی با لباس راحتی، بدنی خشک و حتی در حال سیگار کشیدن دیده اند را تکذیب کرد و گفت: این حرف ها را قبول ندارم.

متهم در پایان همچنین نظریه پزشک قانونی مبنی بر تأیید ضرب وشتم زهره و اظهارات همسرش قبل از فوت مبنی بر اینکه شهرام دوبار روی او نفت ریخته و با نفت او را به آتش کشیده را تکذیب کرد.

بعد از اظهارات متهم، قاضی محمدی کشکولی ختم جلسه را اعلام و بعد از مشورت با مستشاران دادگاه، با اکثریت آرا متهم را به خاطر قتل همسرش به قصاص و به خاطر سقط جنین به پرداخت دیه محکوم کرد...../ فارس


ویدیو : قتل مادر و جنین ۸ ماهه به خاطر درگیری برای رفتن به افطاری