صدور حکم اعدام در مصر ۱۴ کشته و ۲۰۰ زخمی به ارمغان آورد : صدور حکم اعدام در ...صدور حکم اعدام در مصر ۱۴ کشته و ۲۰۰ زخمی به ارمغان آورد

صدور حکم اعدام برای هشت مصری که در حادثه ورزشگاه پورت سعید مقصر شناخته شده بودند نا ارامی وسیعی را در این شهر پدید آورد.

به گزارش خبرآنلاین به نقل از خبرگزاری فرانسه روز شنبه و در پی اعلام حکم قاضی پرونده [حکم اعدام برای ۲۱ مصری] رسیدگی به آشوب های پدید آمده در ورزشگاه پورت سعید که منجر به مرگ 70 نفر شده بود، صدها ناراضی به خیابان ها ریخته و با پلیس و مقامات امنیتی درگیر شدند.

معترضان مصری با حمله به دو پاسگاه پلیس یکی افسر امنیتی این کشور را کشتند. از سوی دیگر شمار تلفات این درگیری ها تا عصر روز شنبه به 14 نفر رسیده است که بیش از 200 نفر دیگر نیز زخمی شده اند.

سال گذشته و در جریان درگیریهای یک مسابقه ورزشی بین دو باشگاه فوتبال مصر، بیش از 70 نفر کشته شدند. احکام صادره علیه این متهمان برای تایید به مفتی مصر ارجاع داده می شود. در حالی که خانواده های قربانیان ورزشگاه پورت سعید در جلسه دادگاه نسبت به این حکم ابراز شادی کردند، برخی از اعضای خانواده های متهمان پرونده مراتب خشم خود را از این احکام ابراز داشتند./خبرآنلاین

 


ویدیو : صدور حکم اعدام در مصر ۱۴ کشته و ۲۰۰ زخمی به ارمغان آورد