تزیین اتاق كودك با کوچولوهای با سلیقه : تزیین اتاق كودك با سلیقه و خواسته كوچك‌ترها ...


تزیین اتاق كودك با سلیقه و خواسته كوچك‌ترها كار سختی نیست؛ فقط كافی است چند نكته ساده را در نظر داشته باشید تا فضایی خاص برای فرزندتان بسازید.
مجله منزل - لیدا هادی: بچه‌ها ساده هستند و خواسته‌های‌شان از آنها ساده‌تر. گاهی با یك توپ رنگی راضی می‌شوند و گاه با داشتن عروسكی زیبا آرام. خواسته‌های آنها همانی است كه در دنیای كوچك‌شان می‌گذرد؛ هر آنچه در دنیای تصاویر رنگ به رنگ انیمیشن‌ها می‌بینند یا در كتاب‌های تخیلی‌شان می‌خوانند.

تزیین اتاق کودک , تزیین اتاق خواب , تزیین اتاق خواب عروس

این وسط برآوردن رویاهای رنگی آنها كار سختی نیست. مهم این است كه بدانیم خواسته‌شان چیست و چطور انتخاب كنیم. مساله‌ای كه این روزها به‌شدت درباره اتاق كودكان باید رعایت شود، درست كردن فضایی امن و راحت و در عین حال دوست‌داشتنی مانند تحقق یكی از رویاهای دور بچه‌هاست. پس همین امروز دست به كار شوید و به رویای بچه‌های‌تان سر و سامان دهید.

 مكعب‌های تزیینی

بچه‌ها عاشق به نمایش گذاشتن اسباب‌بازی‌های‌شان هستند. پس می‌توان به‌راحتی یك تیر و دو نشان زد؛ هم خواسته آنها را برآورده كرد و هم با استفاده از طاقچه‌های خاص كلی از خرده‌ریزهای اتاق شان را جاسازی كرد. بهترین وسیله برای تزیین اتاق كودكان مكعب‌های چوبی دكوری است كه هم روی دیوار اتاق نصب می‌شوند و هم روی زمین جامی‌گیرد.

تزیین اتاق نوزاد , تزیین اتاق , تزیین اتاق نوزاد دختر

اگر خودتان اهل فن هستید و كار كردن با تیر و تخته را دوست دارید، می‌توانید این مكعب‌ها را به هر اندازه‌ای كه خواستید درست كنید و به رنگ دلخواه كودك‌تان درآورید و اگر نه می‌توانید این مكعب‌ها را از كتابخانه‌فروشی‌ها تهیه كنید. خریدن مكعب‌ها به صورت جداگانه امكان چیدمان متفاوت را به شما می‌دهد. اگر هم دوست داشتید می‌توانید دنبال دكوری‌هایی باشید كه به صورت مكعب طراحی شده‌اند اما یك‌دست و یكپارچه هستند.


میز تحریر هنری

 بچه‌ها كه پای‌شان به مدرسه می‌رسد، اولین گرفتاری بزرگ تر‌ها در خانه فراهم كردن فضای مناسب درس و مشق‌شان است. این‌جور وقت‌ها یك میز ساده و كوچك كنج دیوار هم می‌تواند خواسته كودك خانه را برآورده كند و اصلا نیازی به تهیه میزهای تحریر بزرگ نیست؛ فقط باید كمی حواس‌تان به نیازهای خاص بچه‌ها باشد؛ مثلا چسباندن یك نوار رنگی دور تا دور دیوار برای استیكرهای آموزشی یا از همه مهم‌تر داشتن دو، سه طاقچه دیواری بالای سر میز تحریر.

تزیین اتاق عروس , تزیین اتاق خواب عروس و داماد ایرانی , تزیین دیوار اتاق

این طاقچه‌ها فضای اطراف میز را برای تمركز ذهن كودكان بهتر می‌كنند. یك دیوار خالی جلوی روی كودكان بیشتر برای‌شان حواس‌پرتی می‌آورد تا دكوری‌هایی كه خودشان وسایل تحصیل‌شان را گذاشته‌اند. این طاقچه‌ها را می‌توانید در اندازه‌ها و رنگ‌های مختلف از فروشگاه‌های لوازم چوبی تهیه كنید.


برچسب‌ها به جای كاغذ

استیكرها یا همان برچسب‌های دیواری تازگی‌ها جای خاصی در دكوراسیون اتاق‌ها به‌خصوص اتاق خواب بچه‌ها پیدا كرده‌اند مخصوصا وقت‌هایی كه خانواده ترجیح می‌دهد سراغ كاغذدیواری‌های شلوغ بچگانه نرود.

تزیین اتاق تولد , تزیین اتاق بچه , تزیین اتاق نوزاد پسر

این استیكر‌ها كه فقط به دیواری با فضای خالی مناسب نیاز دارد می‌تواند به اتاق كودكان معنای خاصی بدهد. برای تهیه این استیكرها می‌توانید به مغازه‌های فروش كاغذدیواری مراجعه كنید. خیلی از آنها آلبوم‌های خاصی از استیكرهای مورد علاقه بچه‌ها با طرح و رنگ خاص دارند. تازگی‌ها در مراكز تجاری بزرگ هم استندهای فروش این استیكرها را گذاشته اند.


فضایی برای هنر

خیلی از بچه‌ها دوست دارند روی در و دیوار خانه نقاشی كنند. درست است كه می‌گویند این كار خلاقیت بچه‌ها را شكوفا می‌كند اما كمتر مادر و پدری را می‌توان پیدا كرد كه از نقاشی بچه‌ها روی دیوار خانه خوش شان بیاید. اگر می‌خواهید هم خانه‌تان‌تر و تمیز باشد و هم خلاقیت بچه‌ها بیرون بریزد، سراغ كاغذدیواری‌های خاص باشید. كاغذ دیواری‌های تازه‌ای به بازار آمده‌اند كه كاملا قابل شست‌وشو هستند و هیچ اثری از لكه روی آنها باقی نمی‌ماند.

تزیین اتاق عروس با تور , تزیین عاشقانه اتاق خواب , تزیین اتاق نوزاد با وسایل ساده

این كاغذها كه مخصوص اتاق بچه‌ها درست شده‌اند فضاهای خاصی را برای نقاشی آنها كنار گذاشته‌اند. كافی است فقط به یكی از فروشگاه‌های كاغذدیواری بروید و آلبوم‌های جدید كودكانه را بخواهید. این كاغذها به خاطر طرح و جنس خاص‌شان كمی گران‌تر هستند اما به شكوفا شدن خلاقیت بچه‌ها می‌ارزد!


 اتاقی برای شاهزاده

دخترها از همان بچگی عاشق تجمل هستند. این خواسته آنها زمانی بیشتر نمایان می‌شود كه پای كارتون‌ها هم بنشینند و با دنیای دیو و دلبر و سیندرلا و. . . روبه‌رو شوند. آن وقت داشتن یك تختخواب مجلل با رنگ‌های صورتی و سفید یكی از آرزوهای‌شان می‌شود. برای برآورده كردن رویای آنها نیازی نیست راه دوری بروید؛ فقط كافی است كمی ایده به خرج دهید.

تزیین اتاق خواب عروس و داماد , تزیین کم هزینه اتاق , تزیین کم هزینه اتاق کاار

یك كاناپه ساده خانه را كه دیگر برای‌تان كاربردی ندارد به رنگ سفید یا صورتی درآورید با ملحفه‌هایی با همین رنگ. بالای سر آن را هم یك توری بزرگ پرچین به عنوان سایه‌بان بزنید. این سایه‌بان‌های تخت كودك را می‌توانید از فروشگاه‌های لوازم خواب كودك به صورت آماده تهیه كنید یا خودتان پارچه حریر یا تور ساده بگیرید و با چند چین ساده تجمل را به دخترتان هدیه دهید.


نمدهای رنگارنگ

 برای تزیین اتاق بچه‌ها تابلوی‌های كارتونی كم و بیش وجود دارند. این وسط پیدا كردن تابلویی كه طرح و رنگ هماهنگ با سایر لوازم را داشته باشد، كار سختی است. برای همین این روزها طراحان داخلی آستین بالا زده‌اند و تم خاصی برای اتاق بچه‌ها تعریف كرده‌اند؛ استفاده از حروف انگلیسی نام كودك. این حروف كه از پارچه‌های نمدی یا یونولیت تهیه می‌شوند می‌توانند در رنگ‌هایی كه اتاق بچه با آن تزیین شده، باشند.

تزیین اتاق نمدی , تزیین و قشنگ سازی اتاق دخترونه , تزیین اتاق کودک ونوجوان

اطراف این حروف نمدی را هم می‌توان از همان جنس و رنگ عروسك‌های خاص آویزان كرد. اگر اهل چرخ زدن در اینترنت هستید با جست‌وجوی حروف و عروسك‌های نمدی می‌توانید به آدرس كلی كارگاه‌هایی برسید كه سفارش انجام این كارها را قبول می‌كنند؛ با هر طرح و رنگی كه دل‌تان بخواهد.


پرده‌های ساده بی‌نقش

یكی از مهم‌ترین اجزای اتاق بچه‌ها پرده است كه معمولا با طرح‌های شلوغ و رنگ‌های بسیار پررنگ تا امروز باب بوده‌ است. تازگی‌ها اما دیگر داستان پرده اتاق بچه‌ها فرق كرده است. دیگر طراحان داخلی برای پرده اتاق بچه‌ها آن‌قدر شلوغ کار نمی کنند.

تزیین دیوار اتاق کودک , تزیین اتاق عقد , تزیین اتاق تولد وایده های جالب

سادگی الان حرف اول و آخر را می‌زند. پرده اتاق بچه‌ها حالا ساده است اما با المان‌های خاص. این المان‌ها كه بیشتر به صورت تكه‌دوزی روی پرده‌های ساده قرار می‌گیرند باید در نیمه پایینی پرده نصب شوند؛ طرح‌هایی ساده مانند یك توپ فوتبال یا گل كه به‌سادگی روی پرده دوخته می‌شوند. بیشتر مغازه‌های خرازی این استیكرهای پارچه‌ای را دارند اما اگر طرح خاصی مد نظر داشتید می‌توانید خودتان با پارچه‌های رنگی این كار را انجام دهید.


قاب‌هایی از جنس بزرگ‌ترها

لازم نیست برای اتاق بچه‌ها حتما از قاب عكس‌های كارتونی استفاده كنید. به خصوص برای اتاق بچه‌هایی كه به سن نوجوانی نزدیك می‌شوند دیگر نمی‌توان از شخصیت‌های انیمیشنی كمك گرفت. در این حالت بهترین كار بیرون آوردن قاب عكس‌های قدیمی از دل انباری است.

تزیین دیوار اتاق با گونی , تزیین در اتاق خواب , تزیین اتاق با وسایل دور ریختنی

با قاب عكس‌های ساده و تركیب آنها با نوشته‌های خاص می‌توان به اتاق بچه‌های نمای خاصی داد. كافی است یكی، دو تا از عكس‌های نوزادی فرزندتان را قاب كنید یا حرف اول اسمش را پرینت بگیرید و در قاب مجزا بگذارید. تركیب این قاب‌ها با هم اتاق بچه‌ها به‌خصوص پسرها را خاص می‌كند.


ویدیو : تزیین اتاق كودك با کوچولوهای با سلیقه