این بار «آرش» ۲ ساله قربانی ناپدری شیشه ای :     هنوز خبر تلخ دختر مریانجی، ... 

دختر 8 ساله بی گناه قربانی تجاوز جنسی شد , ربات شیشه شور , علیرضا قربانی

 

هنوز خبر تلخ دختر مریانجی، کودکی پنج ساله که قربانی کودک آزاری شده بود، در اذهان عمومی کمرنگ نشده که این بار پسر بچه ای دو ساله میهمان ناخوانده بیمارستان بعثت در همدان شد تا «آرش»ی دیگر قربانی ناآگاهی ناپدری معتادش شده باشد.

اكبر بیگلری، دادستان همدان درباره این كودك آزاری گفت: آرش پسر بچه دو ساله، توسط ناپدری اش مورد كودك آزاری قرار گرفته و نشانه های تجاوز جنسی كه مطرح شده در حال بررسی است.

وی گفت: یكی از دلایلی كه ناپدری، این كودك را مورد آزار قرار داده است اعتیاد به ماده مخدر شیشه بوده است. مادر آرش كه عقد موقت ۹۹ ساله این مرد بوده، پافشاری بر ترك مواد مخدر همسرش داشته است.

دادستان همدان ادامه داد: ناپدری آرش به دلیل اینكه همسرش مانع استعمال مواد مخدر شده، این كودك را مورد آزار قرار داده است.

وی گفت: در حال حاضر این مرد در زندان به سر می برد، آرش و مادرش نیز به علت آسیب های وارد شده در بیمارستان بستری بودند كه مرخص شدند.

بیگلری توصیه كرد، مردم در مسیر دین و دیانت حركت كنند چرا كه دین انسان را از هر گزندی در امان می دارد. او گفت: در صورتی كه مردم به خدا، دین و دیانت اعتقاد داشته باشند بسیاری از مشكلات جامعه برطرف می شود و دیگر شاهد این اتفاقات تلخ نخواهیم بود.

وی هم چنین با اشاره به قربانی كودك مریانجی عنوان كرد: مادر این دختر بچه دیوانه بوده كه پدر او به دلیل شغلی كه داشته در بیرون از شهر بوده كه متوجه قربانی شدن فرزندش توسط پدرش می شود.

براساس این گزارش، مریانج یكی از شهرهای تابعه شهرستان همدان و در ۶ كیلومتری جاده همدان،كرمانشاه و در دامنه های الوند واقع است.

آثار تجاوز جنسی در آرش دو ساله دیده شده است!

هم چنین عضو حقوقدان شورای اسلامی شهر همدان، حمایت از زنان آسیب دیده و زنان در معرض آسیب را تنها راهكار جلوگیری از آسیبهای اجتماعی خواند.

مهرنوش نجفی راغب در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) درباره كودك آزاری عنوان كرد: در صورتی كه از زنان آسیب دیده و زنان در معرض آسیب حمایت شود دیگر شاهد این گونه اتفاقات تلخ نخواهیم بود، چراكه زنان به دلیل نداشتن پناهگاه و تكیه گاه و وضع اقتصادی مناسب مجبور به زندگی مجددی می شوند كه از زندگی اولیه آنها بدتر است.

وی ادامه داد: بسیاری از زنان جامعه شاغل نیستند و زنان برای تهیه مایحتاج زندگی تن به ازدواجی می دهند كه از زندگی اولیه آنها بدتر است. نظارت های دقیق تری باید از طرف مسؤولان مربوط صورت گیرد تا شاهد این گونه آسیب های اجتماعی نباشیم.

نجفی راغب گفت: در برخی موارد ممكن است یكی از والدین كودك آزار باشد كه در این صورت بهترین راه مراجعه به مراكز بهزیستی است.

وی بیان كرد: بسیاری از مشكلات و آسیبهای اجتماعی به اعتیاد و اختلافات زوجین در بین خانواده ها بر می گردد. در مسائل كودكان، قانون كامل و قابل حمایتی برای آنها وجود ندارد و در صورتی كه در قانون از كودكان حمایت ویژه شود دیگر شاهد این گونه اتفاقات تلخ نخواهیم.

این كارشناس حقوقی درباره آخرین وضعیت آرش نیز گفت: آثار تجاوز جنسی در «آرش» پسر بچه دوساله همدانی دیده شده كه برای اثبات این اتفاق بررسی های لازم در حال پیگیری است.

نجفی راغب خاطر نشان كرد: این مرد با شكایت زنش كه در عقد موقتش بوده در زندان است. در عقد موقت نفقه به زن تعلق نمی گیرد و ارثی به او نمی رسد، البته ممكن است در عقد موقت مرد برای زن شرط هایی بگذارد كه در این صورت به او ارث و نفقه تعلق می گیرد.

وی در پایان تاكید كرد: در صورتی كه از كودكان و زنان آسیب دیده حمایت اجتماعی صحیحی شود دیگر در جامعه شاهد این گونه آسیب ها نخواهیم بود..... / گزارش : خبرگزارى ایسنا 


ویدیو : این بار «آرش» ۲ ساله قربانی ناپدری شیشه ای