21 روز اول زندگی زنبور عسل در 60 ثانیه! : در اینجا می‌توانید صحبت ۶ دقیقه‌ای ...


در اینجا می‌توانید صحبت ۶ دقیقه‌ای از TED Talk توسط Anand Varma، عکاسی که توسط نشنال جئوگرافیک مسئول عکس‌برداری و تهیه گزارش از زندگی زنبورهای عسل و بعداً علاقه‌مند به حفاظت از زنبورها شد را ببینید. فارنت: آیا تابه‌حال به زندگی زنبورهای عسل در زمان نوزادی‌شان فکر کرده‌اید؟ درباره این دوره شگفت‌انگیز بیشتر بدانید!

در اینجا می‌توانید صحبت ۶ دقیقه‌ای از TED Talk توسط Anand Varma، عکاسی که توسط نشنال جئوگرافیک مسئول عکس‌برداری و تهیه گزارش از زندگی زنبورهای عسل و بعداً علاقه‌مند به حفاظت از زنبورها شد را ببینید.

به عنوان قسمتی از کار، وارما ۲۱ روز از ابتدای زندگی زنبورهای عسل را به صورت تصویربرداری زمان‌گریز ثبت کرد و در ۶۰ ثانیه شگفت‌انگیز جا داد. بین دقایق ۲ تا ۳ ویدئو می‌توانید نمایی نزدیک از چگونگی تبدیل لاروهای ریز به زنبورهای عسل بالغ، درون سلول‌های نوزادی‌شان را ببینید.

سایت نشنال جئوگرافیک مقاله‌ای درباره این پروژه منتشر کرده و در آن برخی اطلاعات پشت‌صحنه‌ای درباره‌ی اینکه این عکس‌ها چگونه گرفته شده‌اند را به اشتراک گذاشته:

وارما محلی مخصوص رشد نوزادان زنبورعسل را درست کرده و قطعه شانه مخصوص برای رشدشان را در آن قرار داد. بعد دوربین و وسایل خود را طوری تنظیم کرد که هر هفته از یک سلول عکس‌برداری کند. وارما گفته که نمی‌توانستم در تمام ۲۱ روز از یک زنبور عکس‌برداری کنم، پس پروسه را شکسته و سعی کردم هرگاه تغییری در زنبورها به وجود آمد عکس‌های جدیدی به ثبت برسانم.

مثل تمام تجربه و آزمایش‌های دیگر، در این‌یکی هم چالش‌هایی وجود داشته. در اولین کوشش‌ها میزان رطوبت مناسب نبوده. در اولین تصویربرداری زمان گریز، با هجوم مورچه‌ها مواجه شده و تنها چیزی که به دست آورد، عکس‌هایی از خورده شدن لاروهای زنبورعسل توسط مورچه‌ها بود. وارما می‌گوید به محض اینکه احساس کرد پروسه با موفقیت همراه خواهد بود، با خود گفته که اگر بتوانم تمام مراحل را به درستی ثبت کنم هیجان‌انگیزترین کاری است که تابه‌حال انجام داده‌ام!

بعد از بارها تلاش در بیشتر از نصف سال، وارما توانست عکس‌های موردنیاز برای تصویربرداری زمان گریزی که در ویدیو مشاهده می‌کنید را جمع‌آوری کند. این عکس‌ها همچنین در مجله نسخه ماه مه سال ۲۰۱۵ مجله نشنال جئوگرافیک به چاپ رسیدند.
برای مشاهده ویدئو در گجت های اندرویدی و ios در صورت بروز مشکل هنگام پخش و دانلود ویدئو بر روی PC بر روی دکمه زیر کلیک کنید.

زندگی زنبور , نظم زندگی زنبور , زندگی زنبور عسل
در صورت بروز مشکل در دانلود ویدئو بر روی دکمه کلیک راست کرده و گزینه Save Link as و یا Save target as را انتخاب کنید.


ویدیو : 21 روز اول زندگی زنبور عسل در 60 ثانیه!