گوگل : دانلود google earth در ایران آزاد می شود :         مسئولان شركت اینترنتی ... 

 

 

دانلود گوگل کروم , دانلود گوگل پلی , ایران گوگل

 

مسئولان شركت اینترنتی گوگل اعلام كردند كه از روز چهارشنبه (19 ژانویه = 29 دی ماه 1389) دانلود نرم افزارهایی چون " گوگل ارث = google earth" ، " پیكاسا = picasa" و موتور جستجوی اینترنتی " كروم= chrome "  را برای كاربران ایرانی آزاد می كند.

به نقل از وب سایت روزنامه لوس آنجلس تایمز آمریكا ، نیل مارتین یكی از مدیران شركت گوگل با اشاره به این موضوع گفت : " تولیدات ما به مردم كمك می كنند تا عقاید و اطلاعات خود را با یكدیگر به اشتراك گذاشته و به اطلاعات جدید دست پیدا كنند و از نظر ما دسترسی بیشتر به تولیدات ما به معنای حق انتخاب بیشتر ، آزادی بیشتر و در نهایت قدرت فزون تر مردم در ایران یا در همه جهان است ".

رفع محدودیت های استفاده از امكانات اینترنت برای كاربران ایرانی یكی از سیاست های دولت اوباما است. دولت اوباما در مارس سال گذشته میلادی اعلام كرد كه در جهت رفع محدودیت های كاربران ایرانی برای استفاده از امكانات نرم افزاری شركت های بزرگ اینترنتی آمریكا حركت خواهد كرد. بدین منظور دولت اوباما صادرات نرم افزارهای اینترنتی شركت های آمریكایی به ایران را از شمول قانون محدودیت های تحریمی ایران استثنا كرده است .

یك سخنگوی گوگل گفته است كه علی رغم رفع محدودیت دانلود نرم افزارهای این شركت در ایران ، اما هنوز كاربران اینترنت در كشورهایی چون كوبا ، سوریه ، سودان و كره شمالی مجاز به دسترسی به نرم افزارهای این شركت نیستند.


ویدیو : گوگل : دانلود google earth در ایران آزاد می شود