کنایه وزیر ورزش به کفاشیان: 91 درصد مردم اشتباه می‌کنند، تو اشتباه نمی‌کنی؟ :10 باور اشتباه اکثریت مردم در مورد ورزش , 67 درصد مردم کار نمی‌کنند  , 67 درصد مردم کار نمی کنند

 

اخبار ورزشی - کنایه وزیر ورزش به کفاشیان: 91 درصد مردم اشتباه می‌کنند، تو اشتباه نمی‌کنی؟

وزیر ورزش و جوانان در نشست خود با روسای فدراسیون‌های ورزشی تاکید کرد: ریییس و اعضای هیات رییسه فدراسیون‌ها باید از انجام سفرهای غیرضروری پرهیز کنند. در غیر اینصورت جلوی این کار را خواهیم گرفت.

به گزارش ایسنا، محمود گودرزی طی سخنانی در نشست مشترک مسئولان وزارت ورزش با روسای فدراسیون‌های ورزشی اظهار کرد: از همه دوستان بابت فشاری که سال قبل مخصوصا بابت کمبود بودجه تحمل کردند، تشکر می‌کنم. البته همگی باید ملاحظات حال حاضر را در نظر بگیریم تا بتوانیم با فعالیت بیشتر بر کمبود‌ها غلبه کنیم. امسال سال فرهنگ و اقتصاد است و تمام فعالیت‌ها باید براساس این شعار پسندیده و استقلال‌گرا باشد. طبعا ورزش هم باید به پیروی از این دو شعار قدم بردارد و آنها را نصب العین خود قرار دهد و در راه آنها تلاش کند.

وزیر ورزش و جوانان افزود: بارقه‌هایی از توسعه اخلاق و فرهنگ هم اینک در زمینه‌های ورزشی مشاهده می‌شود و جا دارد از کسانی که در این راه تلاش می‌کنند قدردانی شود. مخصوصا که تلاش بسیاری در این زمینه داشته‌اند.

وی در ادامه روسای فدراسیون‌ها، نواب رییس و اعضای هیات رییسه تمامی فدراسیون‌ها را از انجام سفرهای غیرضروری برحذر داشت و گفت: نباید تیم‌های ورزشی که آورد‌ه خاصی ندارد و هیچ تناسبی میان هزینه انجام شده و نوع نتیجه آنها وجود ندارد به سفرهای خارج از کشور بروند. این موضوع را باید یک رییس فدراسیون به خوبی درک کند که آیا اعزام‌ها بر اساس نتیجه‌ای که می‌گیرند مورد قبول خواهد بود یا خیر.

من از همه شما خواهش می‌کنم ابتدای این صرفه‌جویی را از خودمان شروع کنیم حتی از جایی به من گفتند آیا به جام جهانی و بازی‌های آسیای می‌روید یا نه؟ که من در جواب گفتم ضرورتی ندارد و اگر این سفر نفعی برای ورزش کشور داشته باشد، آن را انجام می‌دهم اما تشخیصم این است که نفعی ندارد و تنها هزینه‌ای را بر دولت تحمیل می‌کنم. به همه شما نیز می‌گویم از انجام سفرهایی که ضرورت ندارد و یا کمتر ضرورت دارد خودداری کنید.

گودرزی تاکید کرد: در صورتی که روسای فدراسیون‌ها و نواب رییس و همچنین تیم‌های مختلف ورزشی از انجام سفرهای غیرضروری پرهیز نکنند مطمئنا از این موضوع جلوگیری خواهیم کرد.

وزیر ورزش و جوانان در ادامه درباره کمک برخی از افراد و اسپانسرها به فدراسیون‌های ورزشی نیز خاطرنشان کرد: افرادی هستند که با این کمک‌ها به دنبال ایجاد رانت در حوزه ورزش هستند. چرا که ورزش بهترین حوزه برای آنها شده است.

بسیار به این موضوع توجه کنید، چرا که عدم توجه به آن موجب این می‌شود که به حیثیت شما لطمه وارد شود. متاسفانه بعضا مشاهده می‌شود، افرادی که دادگاه‌ها به بلوکه کردن حساب آنها می‌کنند به خیلی از فدراسیون‌ها کمک کرده‌اند که البته میزان این کمک‌ها در گزارشات مالی بسیار مخدوش است و کاملا عنوان نمی‌شود و در شرایط مبهم و غبارآلودی قرار دارند.

وزیر ورزش و جوان با بیان اینکه تمامی هم و غم ما این است که محیط ورزش را پاک و اخلاقی کنیم،‌ افزود: روسای فدراسیون‌ها نباید بر خلاف سیاست‌های وزارت ورزش و رسانه‌ها مصاحبه‌ای انجام دهند چون این تعارضات برای ما مشکل ساز می شود.

وی با کنایه به رییس فدراسیون فوتبال، گفت: در حالی که اکثریت جامعه معتقدند دستمزدها در فوتبال بالاست،‌ اما رییس یک فدراسیون می‌گوید این موضوع را قبول ندارم و این رقم‌ها بالا نیست. پس حتما آن 91 درصدی مردمی که این موضوع را قبول دارند، اشتباه می‌کنند و آن یک نفر اشتباه نمی‌کند. بنابراین باید دوستان از اظهارنظرهایی که مغایر با برنامه‌های وزارت ورزش است، جلوگیری کنند در غیر این صورت مجبوریم سخنان او را تکذیب کنیم که این زیبنده او نیست. 

اخبار ورزشی - ایسنا

 


ویدیو : کنایه وزیر ورزش به کفاشیان: 91 درصد مردم اشتباه می‌کنند، تو اشتباه نمی‌کنی؟