چگونه یک تراریوم بسازیم؟ : با توجه به علاقه‌ای كه به گل و گیاه دارم، شروع به ...


با توجه به علاقه‌ای كه به گل و گیاه دارم، شروع به تحقیق برای پیدا كردن راهی در دسترس‌تر از خانه خریدن كردم كه نتیجه آن سه موردی بود كه ضمن اینكه نیاز شما را برای نزدیك شدن به طبیعت برطرف می‌كند، بسیار چشم‌نواز و جذاب است و می‌توانید ساعت‌ها از تماشای‌شان لذت ببرید. مجله منزل - سپیده نعمت زاده: مثل هر روز از سر كار برمی‌گشتم كه خانم مسن همسایه را گلدان به دست با لبخندی شیرین دیدم. متوجه نشدم لبخندش برای من است یا برای گلدان جدیدش. با خودم فكر كردم كاش من هم چند گلدان با رنگ‌های متنوع بخرم كه چشم‌اندازی زیبا در كنار هم داشته باشند اما یاد حرف مادرم افتادم كه همیشه می‌گوید:« مادر جان زندگی مستاجری این حرف‌ها را بر نمی‌دارد. 

چگونه ایمیل بسازیم , چگونه وبلاگ بسازیم , چگونه اپل آیدی بسازیم

ان‌شاءالله هر وقت خانه‌دار شدی....»  با توجه به علاقه‌ای كه به گل و گیاه دارم، شروع به تحقیق برای پیدا كردن راهی در دسترس‌تر از خانه خریدن كردم كه نتیجه آن سه موردی بود كه ضمن اینكه نیاز شما را برای نزدیك شدن به طبیعت برطرف می‌كند، بسیار چشم‌نواز و جذاب است و می‌توانید ساعت‌ها از تماشای‌شان لذت ببرید.

پلنت

چگونه زیرنویس بسازیم , چگونه apple id بسازیم , چگونه فیلم آموزشی بسازیم

یك آكواریوم گیاهی است كه همزیستی ماهی‌ها و گیاهان اكوسیستمی را شكل می‌دهد كه در آن ماهی‌ها كود مورد نیاز گیاهان را تامین می‌كنند و گیاهان فیلتراسیون آب مورد نیاز ماهی‌ها را برعهده دارند.  پلنت‌ها مناسب نگهداری ماهی‌های كوچك، میگو و حلزون هستند.  شما با داشتن یك پلنت در خانه‌تان می‌توانید پس از یك روز كاری در حال میل كردن چای عصرانه از تماشای بازی و شیطنت ماهی‌های كوچك رنگی لابه‌لای گیاهان‌تان لذت ببرید.

 تراریوم

چگونه در اینستاگرام لینک بسازیم , چگونه یک شبکه تلویزیونی بسازیم , چگونه سیکس پک بسازیم

سازه‌ای كه در نگاه اول شبیه آكواریوم است با این تفاوت كه به جای آب و ماهی در آن از گیاهان نگهداری می‌شود و نسبت به گلدان‌های معمولی به مراقبت و آب كمتری نیاز دارد؛ بنابراین برای افراد پرمشغله گزینه مناسبی است.

باغ مینیاتوری

چگونه شخصیت خود را بسازیم , چگونه جای لوازم آرایش بسازیم , چگونه جای لوازم التحریر بسازیم

درواقع طراحی محوطه و فضای سبز اما در مقیاسی كوچك است.چگونه یك تراریوم بسازیم

اگر امكان پرورش گیاهان را بیرون از خانه ندارید، می‌توانید یك باغ كوچك برای میز خانه‌تان بسازید.
 
چگونه زیر نویس بسازیم , چگونه یک جدول در اکسل بسازیم , چگونه ژ3 بسازیم

نگهداری از تراریوم‌ها كار بسیار آسانی است كه نیاز به تخصص خاصی ندارد و كمك می‌كند در روزهای سرد زمستان گرما در خانه‌تان موج بزند.  در انتخاب گیاهان‌تان دقت كنید. گیاهی را انتخاب كنید كه شرایط نگهداری اش با فضایی كه برای نگهداری تراریوم‌تان در نظر گرفته‌اید، همخوانی داشته باشد. در ضمن بهتر است از گیاهانی كه رشد آهسته و پیوسته‌ای دارند، استفاده كنید.

مراقب باشید گیاهی كه انتخاب كرده‌اید عاری از هرگونه آفت باشد؛ زیرا در مورد تراریوم‌ها حتی كرم‌ها و حشرات می‌توانند برای باغ كوچك‌تان ویرانگر باشند.
 
چگونه یک شعار تبلیغاتی بسازیم , چگونه سرپناه بسازیم , چگونه اسکایپ اکانت بسازیم

ابتدا كف ظرف را با سنگریزه و شن بپوشانید. برای زهكشی بهتر سنگریزه‌ها را به اطراف ظرف متمایل كنید، سپس یك لایه زغال چوب ریز روی آن بریزید و آن را با پارچه فایبرگلاس یا جوراب نایلونی بپوشانید. با این كار مشكل زهكشی تراریوم‌تان حل می‌شود.

چگونه یک صفحه خالی در وورد بسازیم , چگونه موزیک ویدیو حرفه ای بسازیم , چگونه موزیک ویدیو بسازیم

سپس خاك را اضافه کنید. برای ایجاد جلوه زیباتر و طبیعی خاك را به طور یكدست كف آن پهن نكنید، بلكه آن را شیبدار و نا‌مرتب بریزید. بسته به حجم ظرف‌تان بین پنج تا هفت سانتی‌متر خاك برای كاشت گیاهان‌تان لازم است.
 
چگونه کلیپ بسازیم , چگونه آبشار خانگی بسازیم؟ , چگونه groove pass بسازیم؟

حال گیاه را به آرامی تكان دهید تا خاك‌های اضافه اطراف آن بریزد. می‌توانید آن را در دست‌تان نگه دارید و در قسمت‌های مختلف ظرف حركت دهید تا به شكل دلخواه‌تان درآید و بعد آن را بكارید.

چگونه پایه مکعب روبیک بسازیم , چگونه چادر بسازیم , چگونه یک سرپناه بسازیم

 می‌توانید برای داشتن چشم‌اندازی زیبا و نامتقارن، گیاهان بلندتر را در قسمت عقب (گوشه) ظرف قرار دهید. دقت كنید گیاهان را خیلی نزدیك به هم قرار ندهید تا فضای لازم  راجهت رشد داشته باشند.

چگونه تونل زمان بسازیم , چگونه باغچه کوچک و آبشار بسازیم , چگونه بهترین مرطوب کننده های خانگی را بسازیم؟  

در پایان سطح خاك را با خزه یا دیگر عناصر طبیعی تزیین کرده و سپس جنگل كوچك‌تان را با اسپری آبیاری کنید.
 
چگونه در جیمیل گروه بسازیم , چگونه یک ویدیو کلیپ زیبا بسازیم , چگونه از پاورپوینت ویدیو بسازیم

تراریوم‌ها به آبیاری زیادی نیاز ندارند؛ بین دو هفته تا ماهی یك‌بار بسته به باز یا بسته بودن دهنه ظرف كفایت می‌كند. بسیار مهم است كه آبیاری در حدی باشد كه هم رطوبت كافی به گیاهان برسد و هم خاك از آب اشباع نشود.

دانستنی های سفر ، چگونه سرپناه بسازیم ؟ , چگونه با پاور پوینت فیلم بسازیم , چگونه فایل txt برای اندروید بسازیم به وسیله کامپیوتر


ویدیو : چگونه یک تراریوم بسازیم؟