نجات 7 گردشگر گمشده در جزایر دریاچه ارومیه : اخبار حوادث -نجات 7 گردشگر گمشده ...اخبار حوادث -نجات 7 گردشگر گمشده در جزایر دریاچه ارومیه

رییس جمعیت هلال احمر ارومیه گفت: هفت گردشگر گمشده در جزایر دریاچه ارومیه پس از 20 ساعت تلاش امدادگران و نجاتگران جمعیت هلال احمر ارومیه در دمای 20 درجه زیر صفر نجات یافتند.

جوانمرد توضیح داد: پس از شناسایی محل مفقودین در بین جزیره‌های دریاچه ارومیه، تیم امداد و نجات این جمعیت به محل استقرار گردشگران حرکت کردند ولی در میان راه از ادامه مسیر با خودرو امدادی به علت گل آلود بودن منطقه و بالا آمدن سطح آب دریا به علت جذر و مد، بازماندند. در نتیجه ادامه مسیر به وسیله قایق امدادی انجام شد.

وی با اشاره به نحوه طی مسیر توسط تیم عملیاتی، گفت: به دلیل غلظت بالای نمک آب دریا و کار نکردن پروانه های موتور قایق امدادی، امدادگران این جمعیت 7 کیلومتر مسیر باقی مانده را پارو زدند تا خود را به گمشدگان برسانند.

جابر ثوابی، معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان آذربایجان غربی نیز گفت: در ادامه این عملیات با درخواست تیم امداد و نجات حاضر در منطقه برای تسریع انتقال گیر افتادگان در برف و آب دریا، بالگرد هلال احمر آذربایجان غربی با تیم کامل امدادی به پرواز درآمد ولی پس از برخاستن بالگرد و پرواز آن بر فراز محل حادثه به علت شرایط بد جوی و دید محدود خلبان، بالگرد مجبور به فرود شد.

وی بیان کرد: در مرحله دوم این عملیات و برای انتقال چهار نفر دیگر از گیرافتادگان در برف، سرما و آب دریاچه ارومیه، تیم امداد و نجات دریایی- ساحلی جمعیت هلال احمر شهرستان ارومیه مجددا با استفاده از قایق امدادی این افراد را به سلامت به ساحل انتقال دادند.

ثوابی یادآور شد: نجات هفت نفر گردشگر با به کارگیری سه تیم امدادی، پنج خودروی امدادی، 2 آمبولانس، یک فروند قایق امدادی و بالگرد امداد هوایی و همکاری نیروهای مردمی با موفقیت به پایان رسید.

هموطنان می‌توانند در صورت قرار گرفتن در وضعیت‌های اضطراری و سوانح جاده‌ای، دریایی و کوهستانی با شماره 112 مرکز پاسخگویی به حوادث سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر در سراسر کشور تماس بگیرند. 

اخبار حوادث -ایسنا

 


ویدیو : نجات 7 گردشگر گمشده در جزایر دریاچه ارومیه