میزان آب مصرفی هر ایرانی در یک روز :  اخباراجتماعی  - میزان آب مصرفی هر ایرانی ...نکاتی در جهت کاهش وزن سریع با میزان انرژی مصرفی , میزان کار مفید ایرانی‌ ها بر , میزان طرفداران تی های ایرانی


 اخباراجتماعی  - میزان آب مصرفی هر ایرانی در یک روز

رئیس مرکز تحقیقات شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور گفت: اگر میزان مصرف آب بخش خانگی، صنعتی، تجاری و فضای سبز را در سراسر کشور در نظر بگیریم و بر جمعیت ایران تقسیم کنیم به طور متوسط در هر شبانه روز هر ایرانی ۱۹۷ تا ۲۰۰ لیتر آب مصرف می کند.

حسین عطائی فر در گفت‌وگو با تسنیم اظهار داشت: در تمامی بخش های مصرفی آب ما نیازمند بهینه سازی و اصلاح الگوی مصرف هستیم.

وی افزود: اگر میزان مصرف آب بخش خانگی، صنعتی، تجاری و فضای سبز را در سراسر کشور در نظر بگیریم و بر جمعیت ایران تقسیم کنیم به طور متوسط در هر شبانه روز هر ایرانی ۱۹۷ تا ۲۰۰ لیتر آب مصرف می کند.

رئیس مرکز تحقیقات و ارتباط با صنعت شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور تصریح کرد: مصرف سرانه آب در بخش خانگی در ایران به طور متوسط ۱۵۷ لیتر در روز به ازای هر نفر است در حالی که در کشورهای توسعه یافته چون آلمان کل مصرف آب شهری ۱۷۰ لیتر در روز به ازای هر نفر و مصرف سرانه بخش خانگی ۱۳۰ لیتر در روز به ازای هر نفر است.

عطائی فر با بیان اینکه "متوسط سرانه مصرف آب در بخش خانگی در دنیا ۱۳۵ تا ۱۴۰ لیتر در روز به ازای هر نفر است"، گفت: در برخی کلانشهرهای کشور این میزان در فصل گرم سال به حدود ۲۵۰ لیتر در شبانه روز به ازای هر نفر می رسد که این رویه مصرف نیازمند اصلاح و بازنگری است.

اخبار  اجتماعی  -  تسنیم


ویدیو : میزان آب مصرفی هر ایرانی در یک روز