ماسچرانو: می‌خواهم مربیگری را امتحان کنم : مدافع آرژانتینی تیم فوتبال بارسلونا ...


مدافع آرژانتینی تیم فوتبال بارسلونا اعتراف کرد که پایان دوران بازیگری‌اش به معنای قطع رابطه او با دنیای فوتبال نخواهد بود. خبرگزاری تسنیم: خاویر ماسچرانو فاش کرد که پس از آویزان کردن کفش‌هایش، در نقش یک مربی به حضور خود در مستطیل سبز ادامه خواهد داد.

ماسچرانوی 31 ساله که امسال پنجمین سال حضورش در بارسلونا را می‌گذارند، سال 2010 در حالی از لیورپول جدا شد که بازی در تیم‌های وستهام، کورینتیانس و ریورپلاته را تجربه کرد و به این ترتیب جزو با سابقه‌های حال حاضر دنیای فوتبال محسوب می‌شود. او اما می‌‌گوید که می‌خواهد تجارب خود را در اختیار بازیکنان جوانی بگذارد که شاگرد او خواهند شد.

ماسچرانو در گفت‌‌و‌گو با رادیو مترو گفت: من می‌خواهم مربیگری کنم. برای یک بازیکن کار کردن آسان‌تر است، اما زمانی که کارتان را در بخش دیگر، مربیگری ادامه دهید، همه چیز پیچیده‌تر می‌شود. من می‌خواهم همه آن درس‌هایی را که از مربیانم گرفته‌ام به سایرین انتقال دهم. در فوتبال همه چیزها یک چرخه کامل را می‌پیمایند.

کاپیتان دوم تیم ملی آرژانتین دوران بازیگری‌اش را به عنوان هافبک دفاعی آغاز کرد، اما در بارسلونای تحت هدایت پپ گواردیولا به یک مدافع میانی تبدیل شد و تاکنون در این پست هم عملکرد موفقی داشته است. تغییر پست ماسچرانو در بارسلونا در مقطعی صورت گرفت که بارسا با کمبود مدافع مواجه بود و خود او نیز شانس زیادی برای گرفتن جای سرخیو بوسکتس در میانه میدان نداشت.

او ادامه داد: در آن زمان، بسیاری از مدافعان میانی ما مصدوم بودند و بوسکتس هم در میانه میدان خوب کار می‌کرد. گواردیولا به ویژگی‌های بازی من پی برد و به همین دلیل مرا در خط دفاع قرار دارد. من از چیزهایی که او در بازی من دید خوشم آمد. در شرایطی به بارسلونا پیوستم که می‌دانستم به عنوان یک ذخیره روی من حساب شده است و پیدا کردن یک پست در خط میانی کار بسیار سختی است. مسلماً من باید برای رسیدن به پست تخصصی‌ام می‌جنگیدم، اما یکی از بهترین‌های دنیا در آن پست بازی می‌کرد.

ماسچرانو در پایان تأکید کرد: در همین حال در آرژانتین به کاپیتان تیم تبدیل شده بودم و باید در دو جبهه جایگاه خودم را حفظ می‌کردم، البته در گذر زمان توانستم این کار را انجام دهم.


ویدیو : ماسچرانو: می‌خواهم مربیگری را امتحان کنم