عربستان تجهیزات نظامی سنگین تولید می‌کند :  عربستان سعودی با کمک آفریقای جنوبی، ...115 میلیارد دلار تجهیزات نظامی آمریکا عربستان , تجهیزات نظامی , مقایسه ی قدرت نظامی ایران و عربستان

 عربستان سعودی با کمک آفریقای جنوبی، خط تولید بمب‌های سنگین هواپیما و گلوله‌های توپ و خمپاره‌انداز راه‌اندازی کرد.

به گزارش العالم، شاهزاده محمد بن سلمان وزیر دفاع و جانشین ولیعهد عربستان و جاکوب زوما رییس جمهور افریقای جنوبی روز یکشنبه در استان الخرج در 70 کیلومتری شمال غرب ریاض، خط تولید بمب های سنگین هواپیما، گلوله ها و سلاح های توپ و خمپاره انداز را در سازمان صنایع نظامی که هواپیماهای بدون سرنشین تولید می کند، افتتاح کردند.

خبرگزاری رسمی عربستان (واس) گزارش داد: این مجموعه شامل 9 ساختمان است که هر یک از ساختمان ها به عملیات مشخصی مانند آماده سازی، بسته بندی، مونتاژ و کوره های حرارتی اختصاص داده شده است.

این مجموعه صنعتی، خمپاره های 60، 81 و 120 میلیمتری و نیز گلوله های توپخانه ای 105 و 155 میلیمتری و همچنین بمبهای سنگین هواپیماها که وزن آنها بین 500 تا 2000  پوند است، تولید می کند.

محمد بن حمد الماضی، رییس موسسه صنایع نظامی عربستان، در مراسم افتتاح خط تولید خمپاره های جدید گفت: این موسسه تولیدات متنوعی دارد که از جمله مهمترین آنها سلاح های سبک، مهمات سبک و متوسط، خودروهای زرهی، دستگاه های ارتباطی نظامی، هواپیماهای شناسایی بدون سرنشین، لباس و تجهیزات نظامی است.

وی افزود: امروز تاسیس جدیدترین صنایع تولید خمپاره، گلوله های توپخانه ای و بمبهای هواپیما برای رفع نیاز نیروهای نظامی خود را جشن می گیریم.

رییس موسسه صنایع نظامی عربستان خاطرنشان کرد، این کارخانه با کمک شرکت مهمات سازی راینمیتال دینیل افریقای جنوبی و با هزینه حدود 240 میلیون دلار برای تولید روزانه 300 ارایه توپ و 600 سلاح  خمپاره انداز تاسیس شده است که با 130 مهندس و کارگر اداره می شود.

 

اخبار بین الملل - عصر ایران


ویدیو : عربستان تجهیزات نظامی سنگین تولید می‌کند