ضرب الاجل 24 ساعته داعش به فرانسوی ها : داعش، مسئولیت ربودن یکی از اتباع فرانسه ...


داعش، مسئولیت ربودن یکی از اتباع فرانسه را در الجزایر به عهده گرفت و تهدید کرد در صورتی که فرانسه حملات خود را ضد داعش متوقف نکند، او را خواهد کشت. پایگاه خبری العالم: داعش، مسئولیت ربودن یکی از اتباع فرانسه را در الجزایر به عهده گرفت و تهدید کرد در صورتی که فرانسه حملات خود را ضد داعش متوقف نکند، او را خواهد کشت.

چند ساعت پس از انتشار ویدیوی "عدنانی" سخنگوی داعش مبنی بر درخواست از طرفداران این گروه تروریستی برای قتل اتباع کشورهای شرکت کننده در حمله به داعش به ویژه آمریکا و فرانسه؛ یکی از گروهکهای وابسته موسوم به "سربازان خلافت" یکی از اتباع فرانسه را در الجزایر ربودند و به فرانسوا اولاند رئیس جمهور فرانسه 24 ساعت فرصت دادند که حملات این کشور ضد داعش را متوقف کند، در غیر این صورت گروگان فرانسوی را می کشند.

وزارت خارجه فرانسه تاکید کرد که افراد ناشناس یکشنبه گذشته، یک شهروند فرانسوی را که مشغول گردش در منطقه ای کوهستانی در حد فاصل استان های تیزی وزوو و البویره بود، ربودند.

گروه الجزایری "جند الخلافه" که به داعش اعلام وفاداری کرده است، ویدیویی منتشر کرد که در آن "ارویه گوردیل" گروگان فرانسوی از رئیس جمهور فرانسه می خواهد او را از این وضع نجات دهد.

در این ویدیو، "گوردیل" در میان دو مرد با صورت های پوشیده که تفنگ های کلاشینکوف به دست دارند، بر روی زمین نشسته است. وی در این ویدیو می گوید که از شهر نیس است و به عنوان راهنمای تور کار می کند. وی روز شنبه به الجزایر رسید و یک روز پس از آن ربوده شد.


ویدیو : ضرب الاجل 24 ساعته داعش به فرانسوی ها