رکود بازار خودرو و بلاتکلیفی خریداران/آزرا 20 میلیون تومان گران شد : رکود بازار ...ورود خودروهای جدید خارجی زیر 30 میلیون تومان به بازار , بهترین خودرو تا 50 میلیون تومان , بازار خرید و فروش خودرو در جاده رکود

رکود بازار خودرو و بلاتکلیفی خریداران/کاهش جزئی قیمت

بحث مطرح شده در مورد لزوم کاهش قیمت مصوب خودروها و تأخیر در تعیین نرخ جدید باعث رکود این بازار و بلاتکلیفی خریداران و کاهش جزئی قیمت برخی محصولات شده است.

به گزارش  فارس، تأکید رئیس جمهور بر لزوم کاهش قیمت مصوب خودروها و تأخیر در عملیاتی شدن این مسئله باعث شده، تا خریداران برای خرید خودرو دست نگه دارند و همین مسئله بازار خودرو را با رکود مواجه کرده است.

رکود موجود در بازار خودرو، قیمت برخی مدل‌های داخلی را بین 500 هزار تا 3 میلیون تومان کاهش داده است، هرچند باز هم اختلاف زیادی بین نرخ بازار آزاد این خودرو و قیمت‌های مصوب افزایش یافته آنها وجود دارد.

در حال حاضر هر دستگاه پژو 206 تیپ 2 با کاهش قیمت 3 میلیون تومانی در بازار نسبت به هفته گذشته، حدود 36 میلیون تومان معامله می‌شود و این کاهش قیمت در مورد تیپ 5 این خودرو یک میلیون تومان که قیمت آن را به 42 میلیون تومان در بازار رسانده است.

قیمت پژو 206 صندوق‌دار مدل V8 نیز در بازار با کاهش یک میلیون تومانی به 46 میلیون تومان رسیده و در مورد پژو 207 دنده اتوماتیک و معمولی نیز می‌توان به کاهش 2 میلیون تومانی قیمت این خودروها در بازار اشاره کرد که در حال حاضر به ترتیب 57 و 51.5 میلیون تومان معامله می‌شوند.

* کاهش 500 هزار تومانی قیمت 405

در مورد پژو 405 بنزینی نیز می‌توان به کاهش 500 هزار تومانی قیمت این خودرو طی روزهای اخیر و عرضه آن با نرخ 25.5 میلیون تومان در بازار اشاره کرد. قیمت پژو پارس سال نیز با افت 500 هزار تومانی در روزهای اخیر، به 34.5 میلیون تومان رسیده است.

در مورد تندر 90 مدل E1 ایران خودرو نیز باید به کاهش 1.5 میلیون تومانی قیمت این خودرو در بازار و رسیدن قیمت آن به 31.5 میلیون تومان اشاره کرد.

قیمت تندر 90 مدل E2  ایران خودرو نیز با کاهش 2 میلیون تومانی این روزها به 35 میلیون تومان رسیده است.

در عین حال، قیمت رانا هم با افت 2.5 میلیون تومانی در بازار طی روزهای اخیر به 33.5 میلیون تومان رسیده و این افت قیمت در مورد سمند ال‌ایکس یک میلیون تومان بوده و در حال حاضر این خودرو 25 میلیون تومان به خریداران عرضه می‌شود.

* افت 3 میلیون تومانی قیمت ام‌وی‌ام ایکس 33

در همین حال، قیمت تیبا با افت یک میلیون تومانی در بازار به 21 میلیون تومان رسیده و تندر 90 مدل E2 پارس خودرو کاهش 2 میلیون تومانی را تجربه کرده و در حال حاضر 36 میلیون تومان به خریداران عرضه می‌شود.

افت قیمت مگان نیز طی روزهای اخیر در بازار حدود 2 میلیون تومان بوده و این خودرو در حال حاضر 82 میلیون تومان معامله می‌شود.

قیمت مزدا 3 هم با افت 7 میلیون تومانی طی روزهای اخیر به 122 میلیون تومان رسیده است.

قیمت ام‌وی‌ام ایکس 33 نیز این روزها با افت 3 میلیون تومانی در بازار به 60 میلیون تومان رسیده است.

* آزرا 20 میلیون تومان گران شد

در همین حال، قیمت آزرا گرانجور با افزایش 20 میلیون تومانی به 185 میلیون تومان در بازار رسیده که دلیل این افزایش قیمت، عدم عرضه خودرو از سوی نمایندگی هیوندایی است.

در مقابل، قیمت سوزوکی گراند ویتارا با افزایش 2 میلیون تومانی طی یک هفته اخیر به 123 میلیون تومان در بازار رسیده است. قیمت تیانا نیز در روزهای اخیر با افزایش 3 میلیون تومانی به 138 میلیون تومان رسیده است.

در مورد اپتیما نیز باید به افزایش 3 میلیون تومانی قیمت این خودرو و عرضه آن به نرخ 148 میلیون تومانی در بازار اشاره کرد. در عین حال، قیمت موهاوی نیز با افزایش 5 میلیون تومانی همراه بوده و این روزها 185 میلیون تومان خرید و فروش می‌شود./فارس

 


ویدیو : رکود بازار خودرو و بلاتکلیفی خریداران/آزرا 20 میلیون تومان گران شد