خبرگزاری فرانسه: روس ها در مرکز سوریه پایگاه هوایی احداث می کنند : منابع نظامی ...منابع نظامی سوری اعلام کردند روسیه درحال استقرار یک پایگاه هوایی نظامی در مرکز سوریه است .

خبرگزاری فرانسه نوشت: منابع نظامی سوری اعلام کردند روسیه درحال استقرار یک پایگاه هوایی نظامی در مرکز سوریه است .

  این پایگاه هوایی دومین پایگاه روس ها پس از پایگاه لاذقیه در شمال غربی سوریه محسوب می شود.

پایگاه هوایی شهید نوژه , پایگاه هوایی همدان , تفاوت خبرگزاری و پایگاه خبری

یک منبع سوری که خواست نامش فاش نشود اعلام کرد:« عملیات آماده سازی پایگاه سوری الشیراط به زودی پایان خواهد یافت . این پایگاه یک پایگاه روسی خواهد شد.»

فرودگاه الشیراط واقع در 40 کیلومتری جنوب شرقی حمص ، مرکز استانی با همین نام ،‌صحنه درگیری های بین نیروهای طرفدار حکومت و تروریست های داعش است .

به گفته این منبع ،‌تروریست های داعشی در برابر پیشروی ارتش سوریه با حمایت هواپیماهای روس ،‌مجبور شدند از این بخش عقب نشینی کنند.

این منبع نظامی افزود:« مستشاران روس از چند هفته پیش وارد فرودگاه الشیراط شده اند.»
وی تصریح کرد این پایگاه پیش از پایان دسامبر عملیاتی خواهد شد.

رامی عبدالرحمان مدیر دیده بان حقوق بشر سوریه ،‌آماده سازی این پایگاه را تایید کرد.

وی گفت :«‌روس ها در حال آماده سازی باندهای جدید فرود و تامین امنیت اطراف ( فرودگاه ) برای استفاده از آن در آینده ای نزدیک برای عملیات خود در شرق حمص و در مناطق دیگر از جمله شرق قلمون ،‌در نزدیکی مرز لبنان که در آن داعش حضور دارد،‌هستند.»

از اوایل حملات هوایی روسیه در سی ام سپتامبر، ‌روسیه از پایگاه نظامی حمیمیم در لاذقیه در غرب سوریه استفاده می کند.

بنابراعلام دیده بان حقوق بشر سوریه ، روسیه همچنین از فرودگاه التیاس در شرق حمص به عنوان پایگاه برای بالگردهای خود با هدف حملات هوایی سنگین علیه مواضع داعش در اطراف مرکز باستانی تدمر که اکنون در اختیار داعش قرار دارد استفاده می کند.

نیروهای حکومت سوریه همچنین به پیشروی خود در شرق و جنوب شرقی حمص به ویژه در اطراف تدمر و روستای قریتین که در کنترل داعش قرار دارد ادامه دادند.

بنابراعلام عبدالرحمان، « نیروهای حکومت سوریه اکنون در سه کیلومتری تدمر هستند و تحت پوشش هوایی روس ها به سمت جبهه جنوبی و غربی سوریه به پیش می روند.»

وی افزود:« درگیری های شدیدی اطراف این شهر ادامه دارد.»

منبع نظامی سوری اعلام کرد نیروهای حکومت سوریه پس از پیشروی سریع در طول 72 ساعت گذشته همچنین اکنون به نزدیکی دروازه های قریتین رسیده اند .

این منبع به درگیری های شدید و انجام شدن بیش از 40 مورد حمله هوایی روسیه و سوریه در داخل و اطراف این روستا اشاره کرد.

 

 اخبار بین الملل  -  انتخاب


ویدیو : خبرگزاری فرانسه: روس ها در مرکز سوریه پایگاه هوایی احداث می کنند