(تصاویر) بزم شبانه معتادان در پارک‌های تهران : بر اساس آخرین گزارشات در استان ...بر اساس آخرین گزارشات در استان تهران نزدیک به 15 هزار معتاد خیابانی وجود دارد که شمارشان روز به روز در حال افزایش است.

گرچه آمار دقیقی از تعداد معتادان خیابانی در تهران وجود ندارد اما استاندار تهران چندی پیش در نخستین جلسه قرارگاه آسیب‌های اجتماعی استان تهران اعلام کرد پایتخت ایران 15 هزار معتاد خیابانی دارد که نزدیک به 70 درصد از آنها تهرانی نیستند.

 

این افراد در طول روز و غالبا شب به شکل علنی در سطح شهر اقدام به مصرف مواد مخدر می‌کنند.

 

شماری از این معتادان همه روزه توسط نیروی انتظامی جمع آوری و به کمپ های ترک اعتیاد منتقل می‌شوند اما شمار بیشتری در خیابان باقی‌ می‌مانند.

هم اکنون سه مرکز در شهر تهران با ظرفیت 3 هزار نفر آماده پذیرش معتادان است و قرار است به زودی این رقم به ظرفیت 6 هزار نفر افزایش یابد.

 

با این وجود بسیاری از معتادان پر خطر همچنان در سطح شهر رها هستند و گزارشات حاکی از آن است عمدتا نیمه‌های شب در پارک‌ها، حاشیه اتوبان‌ها و معابر اجتماع کرده و به صورت علنی مواد مخدر مصرف می‌کنند.

سعید خلیلی عکاس جام جم که گزارشی از یک شب معتادان خیابانی در سطح شهر تهران تهیه کرده است اجتماع معتادان برای مصرف مواد مخدر را به "بزم شبانه" تشبیه کرده است و تصاویری از مصرف علنی مواد مخدر در سطح یکی از پارک‌های پایتخت عکاسی کرده است.

 

او که اشاره ای به محل عکس برداری نکرده در ابتدای گزارش خود نوشته: «با مردمان این شهر غریبه هستند و در دنیای خود زندگی می کنند.

 

شب ها در پارک ها جمع می شوند و دور هم مهمانی شبانه را با مواد مخدر جشن می گیرند. شبیه هم هستند با لباسی کهنه و قامتی خمیده».

 

پارک ژوراسیک تهران , پارک های تهران , پارک ملت تهران

 

داروخانه های شبانه روزی تهران , پارک تهران , پارک لاله تهران

 

ژوراسیک پارک تهران , پارک های دیدنی تهران , پارک نهج البلاغه تهران

 

پارک شهر تهران , پارک وحشت تهران , لیست داروخانه های شبانه روزی تهران

 

پارک آبشار تهران , سوپرمارکت شبانه روزی تهران , پارک جنگلی تهران

 

عکس پارتی های شبانه در تهران بدون سانسور , پارک ارم تهران , پارک ساعی تهران

 

پارک آب و آتش تهران , لیست پارک های تهران , پارک های بزرگ تهران

 
اخبار اجتماعی - فرارو


ویدیو : (تصاویر) بزم شبانه معتادان در پارک‌های تهران