برآورد سازمان اطلاعات بریتانیا:‌حمله اسراییل به ایران تا دو ماه دیگر :       روزنامه ... 

 

اطلاعات ارتش اسراییل ایران هرتزی هالیوی , فرماندهان ارتش ترکیه حمله اسراییل به ایران یعنی آتش گرفتن خاورمیانه طی چند ساعت , ترامپ و حمله به ایران

 

روزنامه دیلی میل بریتانیا نوشت كه سازمان اطلاعات بریتانیا بر این باور است كه به احتمال فراوان اسراییل تا اواخر سال جاری میلادی یا اوایل سال آینده (2012) به تاسیسات هسته ای ایران حمله خواهد كرد.

بر اساس این گزارش آمریكا نیز در این حمله احتمالی از نیروهای اسراییلی پشتیبانی خواهد كرد .

خبرها و گزارش های مربوط به حمله احتمالی اسراییل به تاسیسات هسته ای ایران همزمان با انتشار گزارش اخیر آژانس بین المللی انرژی اتمی از برنامه های هسته ای ایران افزایش یافته است .

در گزارش جدید آژانس اتهاماتی درباره تلاش ایران برای تولید سلاح هسته ای مطرح شده است كه ایران این اتهامات را به شدت رد كرده است .

در حالی رسانه های غربی درباره احتمال حمله به ایران می گویند كه اخیرا وزیر دفاع اسراییل با اشاره به اینكه جنگ شوخی نیست هر گونه شایعه حمله به ایران را رد كرده است.

ایران اعلام كرده كه به شدت در برابر هر گونه تجاوز احتمالی نظامی پاسخ خواهد داد به نحوی كه متجاوزان از كرده خویش پشیمان خواهند شد.

همزمان هیلاری كلینتون وزیر امور خارجه آمریكا روز گذشته در حاشیه اجلاس آسیا – اقیانوسیه در هونولولو از ایران خواست تا در روزهای آینده درباره ابهامات و اتهامات مطرح شده در گزارش اخیر آژانس پاسخ دهد .

باراك اوباما رییس جمهوری آمریكا نیز قرار است در حاشیه اجلاس آسیا اقیانوسیه با همتایان روس و چینی خود ملاقات كرده و آنها را به در پیش گرفتن رویكردی سخت تر در قبال ایران ترغیب كند.

روسیه و چین اعلام كرده اند كه از تحریم های جدید شورای امنیت علیه ایران پشتیبانی نمی كنند . این دو كشور همچنین تاكید كرده اند كه مساله هسته ای ایران باید در چارچوب دیپلماتیك و با گفتگو حل و فصل شود.

این چندمین بار در سال های اخیر است که رسانه های غربی برای حمله اسرائیل به ایران زمان تعیین می کنند!../عصرایران


ویدیو : برآورد سازمان اطلاعات بریتانیا:‌حمله اسراییل به ایران تا دو ماه دیگر