با پنجمین موشک آمریکا اسد کشته می‌شود : عبدالحلیم خدام، معاون سابق رئیس‌جمهوری ...


عبدالحلیم خدام، معاون سابق رئیس‌جمهوری سوریه مدعی شد، به محض فرود پنجمین موشک آمریکایی‌ها در خاک سوریه بشار اسد کشته خواهد شد. خبرگزاری ایسنا: عبدالحلیم خدام، معاون سابق رئیس‌جمهوری سوریه مدعی شد، به محض فرود پنجمین موشک آمریکایی‌ها در خاک سوریه بشار اسد کشته خواهد شد.

 عبدالحلیم خدام، معاون سابق رئیس‌جمهوری سوریه در مصاحبه با روزنامه کویتی السیاسه گفت: بعید می‌دانم که اسد قدرت رویارویی با آمریکا را در هرگونه جنگ احتمالی علیه سوریه داشته باشد.

وی گفت: اسد سلاح‌های قدیمی و نسل دهم در اختیار دارد و این سلاح‌ها در رویارویی با سلاح‌های پیشرفته ‌آمریکا نتیجه‌بخش نیست.

خدام در ادامه مدعی شد: به محض آنکه پنجمین موشک آمریکایی در خاک سوریه فرود آید بشار اسد کشته خواهد شد.

وی همچنین اعلام کرد که گمان نمی‌کند جنگ علیه سوریه جنگی گسترده باشد و به عقیده وی پاسخ نظام سوریه آنچنان که رسانه‌های وابسته به نظام سوریه و حامیان اسد در کشورهای عربی اعلام می‌کنند، چشمگیر باشد.

معاون سابق رئیس‌جمهوری سوریه در ادامه سخنان بشار اسد را به اظهارات صدام که اعلام کرده بود "در صورت هرگونه حمله به عراق جهان را به آتش خواهم کشید" مشابه دانسته و گفت: در نهایت این صدام بود که سوخت و دنیا سر جای خود باقی ماند.

خدام در پایان به کشورهای حامی بشار اسد هشدار داده و تاکید کرد: حمایت از "نظام جنایتکار" هیچ فایده‌ای برای آینده سوریه ندارد.

خدام در زمان ریاست جمهوری حافظ اسد، پدر بشار اسد معاون اول وی و دومین فرد در سوریه بود. وی پس از مرگ حافظ اسد در سال 2000 معاون بشار اسد شد تا اینکه به دلیل اختلاف با بشار اسد در سال 2005 از دولت سوریه جدا شد و اظهارات تندی را علیه مقامات دمشق ایراد کرد.


ویدیو : با پنجمین موشک آمریکا اسد کشته می‌شود