ایرانی ها دیگر علاقه ای به ترکیه ندارند! : وزارت فرهنگ و گردشگری ترکیه اطلاعات ...


وزارت فرهنگ و گردشگری ترکیه اطلاعات مربوط به گردشگری در ماه های ژوئیه، اوت و سپتامبر 2012 را اعلام کرد. بر اساس این آمار، درآمد جهانگردی ترکیه در ظرف این سه ماه در قیاس با سال پیش 4 درصد کاهش پیدا کرده است. تماشا: وزارت فرهنگ و گردشگری ترکیه اطلاعات مربوط به گردشگری در ماه های ژوئیه، اوت و سپتامبر 2012 را اعلام کرد. بر اساس این آمار، درآمد جهانگردی ترکیه در ظرف این سه ماه در قیاس با سال پیش 4 درصد کاهش پیدا کرده است.

به گزارش قانون به نقل از دویچه وله، دلایل کاهش ورود گردشگران ایرانی به ترکیه «کاهش عبور ترانزیت زوار ایرانی از ترکیه برای سفر به سوریه و افزایش هزینه های گردشگری در ترکیه برای گردشگران ایرانی ناشی از نوسانات برابری ریال و لیره ترک» است.

تجاوز به بازیگر زن ایرانی در ترکیه , خواننده ایرانی در مسابقه ترکیه , تعرض به بازیگر زن ایرانی در ترکیه

بنابر این گزارش، پیش از این آنتالیا در دست جهانگردان ایرانی بود و صاحبان بسیاری از شرکت های تور مسافرتی گفته بودند که «ایرانی ها پس از آلمانی ها، روس ها و انگلیسی ها بیشترین تعداد جهانگردان خارجی در ترکیه را دارند.»

اما بر اساس آمار جدید اداره مربوط به امور جهانگردی در ترکیه، ایران از نظر شمار ورود گردشگران خارجی به ترکیه، بعد از آلمان، روسیه، انگلیس، هلند، بلغارستان و گرجستان، در ردیف هفتم قرار گرفته است.

عارف کسگین کارشناس «مرکز تحقیقات استراتژیک ترکیه» در گفت و گو با دویچه وله تایید می کند «در مقایسه با سال های پیش ایرانیان دیگر هتل های مجلل و 5 ستاره رزرو نمی کنند و سطح خدمات به ایرانیان هم پایین آمده و قدرت خرید ایرانیان با ریال در ترکیه هم بسیار افت کرده است.»

به گفته کارشناسان بسیاری از هتل هایی که برای ایرانیان سرویس دهی می کردند، در وضعیت کنونی قادر به جذب توریست های ایرانی نیستند. شرکت های تور مسافرتی ویژه ایرانیان در ترکیه نیز تحت فشار اقتصادی قرار گرفته اند.

حذف ویزا برای ایرانیان باعث شد که در سال های گذشته میلیون ها گردشگر ایرانی به ترکیه سفر کنند و در بازار استانبول و دیگر مراکز تجاری این کشور خرید کنند اما تحت شرایط کنونی، کارشناسان هشدار می دهند ادامه روند کنونی می تواند شرکت هایی را که فقط در رابطه با تورهای مسافرتی ترکیه فعالیت می کنند با خطر ورشکستگی روبرو کند.


ویدیو : ایرانی ها دیگر علاقه ای به ترکیه ندارند!