اولین ساعت هوشمند +عکس : پیش از ساخت اپل‌واچ، ساعت‌های هوشمند اندرویدی و یا ...


پیش از ساخت اپل‌واچ، ساعت‌های هوشمند اندرویدی و یا حتی شکل‌گیری پروژه MSN Direct مایکروسافت، شرکت اچ‌پی از اولین ساعت ماشین‌حسابی که به نوعی می‌توان آن را اولین ساعت هوشمند مچی دنیا نیز دانست در سال 1997 یعنی 18 سال پیش با نام HP-01 رونمایی کرده است. وب‌سایت فارنت: پیش از ساخت اپل‌واچ، ساعت‌های هوشمند اندرویدی و یا حتی شکل‌گیری پروژه MSN Direct مایکروسافت، شرکت اچ‌پی از اولین ساعت ماشین‌حسابی که به نوعی می‌توان آن را اولین ساعت هوشمند مچی دنیا نیز دانست در سال 1997 یعنی 18 سال پیش با نام HP-01 رونمایی کرده است.

ساعت هوشمند , خرید ساعت هوشمند , ساعت هوشمند موتورولا

ساعت مچی HP-01 یک جهش کوانتومی تکنولوژیکی در حوزه گجت‌های پوشیدنی به شمار می‌آید که نتیجه آن را می‌توان در ساعت‌های هوشمند امروزی مشاهده کرد.

هرچند به عقیده Hodinkee، ساعت مچی HP-01 را نمی‌توان در زمره ساعت‌های هوشمند امروزی جای داد، با این حال تولید آن در زمان خود به قدری جذاب بود که در سری فیلم‌های جنگ ستارگان مورد استفاده قرار گرفت. این محصول اولین ساعت دیجیتال جهان نبود، حتی اولین ماشین‌حساب مچی نیز محسوب نمی‌شود با این حال اولین ساعت مچی است که از نمایشگر سون سگمنتی قرمز رنگ به همراه 28 کلید حرف و شماره استفاده می‌کرد.

ساعت هوشمند اپل , قیمت ساعت هوشمند , ساعت هوشمند ال جی

این تجهیزات، HP-01 را به گجتی مچی با قابلیت ارائه ماشین‌حساب، کرونومتر، تایمر، ساعت زنگ‌دار، ذخیره کردن و یادآوری چند کاراکتر کوتاه تبدیل می‌کرد که در سال 1997 چیزی فراتر از یک ساعت هوشمند بود.

البته افراد برای کار با دکمه‌های این ساعتی مجبور به استفاده از یک قلم باریک بودند که به صورت ماهرانه در بند آن جای سازی شده بود. نکته قابل‌تأمل دیگر ساعت مچی HP-01، قیمت 695 دلاری بود که آن را به یکی از گران‌قیمت‌ترین ساعت‌های آن زمان تبدیل می‌کرد.


ویدیو : اولین ساعت هوشمند +عکس