اشتون: ایران و ۱+۵ فاصله زیادی دارند :  اخبار سیاست خارجی - اشتون: ایران و ...فاصله ایران تا امریکا , فاصله طبقاتی در ایران , پولدارهای ایران چه شغل‌هایی دارند؟


 اخبار سیاست خارجی - اشتون: ایران و ۱+۵ فاصله زیادی دارند

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا گفت که ایران و شش قدرت جهانی فاصله زیادی با یکدیگر درباره برنامه هسته‌ای دارند اما امکان کاهش اختلافات وجود دارد.

به گزارش تسنیم به نقل از رویترز، "کاترین اشتون" مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در دیدار با "جان بیرد" وزیر امور خارجه کانادا با اعلام این موضوع که ایران و شش قدرت جهانی فاصله زیادی با یکدیگر درباره برنامه هسته‌ای دارند اما گفت امکان کاهش اختلافات وجود دارد.

وی گفت: ما معتقدیم اگر چه که ما از یکدیگر دور هستیم اما این امکان وجود دارد که قادر به کاهش اختلاف باشیم.

اشتون که در جمع خبرنگاران در اوتاوای کانادا صحبت می کرد در پاسخ به سوالی درباره انتظاراتش از نشست بعدی گروه 1+5 و ایران در نیویورک که در 18 سپتامبر برگزار می شود، گفت: امید دارم که پیشرفتی حاصل شود. ما معتقدیم اگه چه از یکدیگر فاصله داریم اما این امکان وجود دارد که اختلافات کاهش یابد.

وی افزود: اما ما مصمم هستیم که هرگونه اقدام کاملا آگاهانه باشد چون جهانیان در حال مشاهده بوده و انتظار دارند هرگونه توافق در صورت حصول، خوب و مثبت باشد.

 

 اخبار سیاست خارجی - تسنیم


ویدیو : اشتون: ایران و ۱+۵ فاصله زیادی دارند