استقرار ارتش اسرائیل در اریتره برای نظارت بر کشتی های جنگی ایران : تقابل ایران ...تقابل ایران و اسرائیل در دریای سرخ

استقرار ارتش اسرائیل در اریتره برای نظارت بر کشتی های جنگی ایران

ارتش اسرائیل برای رصد حرکت کشتی های جنگی ایران در دریای سرخ، در کشور اریتره نیروی نظامی مستقر کرده است.

به گزارش عصر ایران به نقل از روزنامه صهیونیستی معاریو، ارتش اسرائیل شماری از واحدهای نیروی دریایی و تجهیزات شنود را در کشور اریتره مستقر کرده است. هدف از این اقدام رصد کشتی های جنگ ایران است که گاه در ساحل سودان در بندر سرخ پهلو می گیرند.

به گفته منابع دیپلماتیک، این واحدهای نیروی دریایی اسرائیل در جزیره های داحلق و بندر مصوع اریتره در ساحل دریای سرخ مستقر هستند. ارتش اسرائیل همچنین مراکز شنود را در کوهای بسیار مرتفع در خاک ارتیره در اختیار دارد.

این منابع اضافه کردند: به رغم تعداد کم نیروهای اسرائیلی مستقر در اریتره اما آنها بسیار فعال و تاثیر گذار هستند.

کشنی جنگی ایران مستقر در بندر پورتسودان سودان در دریای سرخ

 

ارتش جمهوری اسلامی ایران , جاهای دیدنی ایران برای مسافرت , بهترین dns برای ایران

معاریو ادامه داد: "اریتره"، دوست اسرائیل است و تلاش می کند از این دوستی در نزاع خود با "اتیوپی" استفاده کند.

اریتره همچنین تلاش می کند با همکاری اسرائیل، شبکه دفاع هوایی (پدافند هوایی) پیشرفته ای را راه اندازی کند تا بتواند به مقابله با هر گونه حمله هوایی از طرف اتیوپی اقدام کند.

در دو ماه گذشته کشتی های جنگی نیروی دریایی ارتش ایران دو مرتبه به مدت چند روز در بندر پورتسودان کشور سودان در ساحل دریای سرخ مستقر شدند. هدف از این اقدام، سوخت گیری و تامین نیازهای لجستیک اعلام شده بود.

با این برخی تحلیلگران این اقدام را به عنوان نشانه ای از سطح همکاری های بالای ایران و سودان تعبیر کردند و گفته بودند ایران تلاش می کند با حضور نظامی در دریای سرخ، اسرائیل را به چالش بکشد.

 

کشتی ایران , بهترین شهر ایران برای مسافرت در تابستان , آیا دونالد ترامپ برای ایران خطر دارد ؟

نخستین پهلوگیری کشتی های جنگی ایران در ساحل سودان حدود یک هفته پس از بمباران هوایی کارخانه بزرگ اسلحه سازی یرموک در جنوب شهر خارطوم پایتخت سودان بود.

مقامات سودان حمله جنگنده های اسرائیل را عامل این بمباران اعلام کردند. مقامات اسرائیل هم از تایید یا تکذیب این موضوع خودداری کردند.

مقامات نیروی دریایی ارتش ایران دلیل استقرار شناورهای نظامی در دریای سرخ را مشارکت در تامین امنیت این آبراه ، مقابله با دزدان دریایی سومالی و گسترش حوزه حضور دریایی این نیرو به آبهای بین المللی اعلام کرده بودند./عصرایران

 


ویدیو : استقرار ارتش اسرائیل در اریتره برای نظارت بر کشتی های جنگی ایران