ازدواج سیاسی پسر خمره اسرار اردوغان با شدیدترین تدابیر امنیتی + تصاویر :اخبار بین الملل - پسر رییس سازمان اطلاعات ترکیه عروسی کرد
ازدواج سیاسی پسر خمره اسرار اردوغان با شدیدترین تدابیر امنیتی

پسر هاکان فیدان،رییس سازمان اطلاعات ترکیه "میت " که رییس جمهور اردوغان علنا او را "خمره اسرار خود " می خواند ازدواج کرد.

به گزارش روز نو این مراسم عروسی خاص که تا پایان مخفیانه برگزار شده و کسی از آن اطلاع نداشت،در سالن کنفرانس اتاق تجارت شهر آنکارا برگزار شد و ساعاتی بعد از اتمام مراسم بود که یکی از مدعوین خبر را در توئیتر منتشر کرد.

 

تصاویر ازدواج ایرانیان باستان , صفحه اول روزنامه های سیاسی، اجتماعی چهارشنبه تصاویر , بزرگترین تدابیر امنیتی در نیویورک


ماجرا از این قرار بود که نجدت اونووار،نماینده پارلمان ترکیه از حزب حاکم عدالت و توسعه در حساب کاربری خود در توئیتر تصاویری از این مراسم ازدواج را به اشتراک گذاشته و نوشت که در مراسم عروسی عبدالله خالد فیدان پسر هاکان فیدان بودند.

عروسی محرمانه با حضور 300 سیاستمدار
مطابق اخباری که بعد از توئیت نماینده پارلمان از رسانه های ترکیه درز کرد، صرفا 300 نفر به مراسم عروسی پسر هاکان فیدان،رییس سازمان اطلاعات دعوت شده بودند که همه این افراد از اعضای کابینه دولت و پارلمان بودند که نجدت اونووار از حزب حاکم عدالت و توسعه از آن جمله بود که خبر این ازدواج مخفیانه اول بار توسط او منتشر شد.

 

تدابیر امنیتی المان , تدابیر شدید امنیتی در پاریس , ازدواج پیرمرد 55 ساله با دختربچه 6 ساله تصاویر

 
برخی رسانه ها از این اتفاق تحت عنوان "روز شاد هاکان فیدان " نام بردند.ضلع سوم مثلث اردوغان و داووداوغلو که نزدیک ترین به هم هستند.

ازدواج سیاسی
نکته قابل توجه در ازدواج پسر امنیتی ترین مقام ترکیه این بود که عروس، دختری عادی از شهروندان این کشور نبوده و رییس میت دختری را از نزدیکان یکی از وزرای کابینه دولت انتخاب کرده و بر این اساس این ازدواج،ازدواجی سیاسی محسوب می شود.

رییس جمهور اردوغان در عروسی
رجب طیب اردوغان،رییس جمهور از مدعوین این عروسی مخفیانه در شهر آنکارا بود که گفته می شود در این رابطه نیز تدارکات خاصی برای او دیده شده بود.شهری که هاکان فیدان سال 1968 در آن متولد شده و 42 ساله بود که رییس سازمان اطلاعاتی میت شد و این موضوع تعجب همگان را برانگیخت که اردوغان چطور میت را به یک جوان 42 ساله سپرده آن هم در حالیکهده ها معاون، فرمانده نظامی کارکشته و تحلیل گر سیاسی و امنیتی ترکیه به عنوان نامزدهای این پست در نظر گرفته شده بودند. بعدها معلوم شد هاکان فیدان مورد علاقه ویژه اردوغان و مورد حمایت عبدالله گل است و حتی یازده سال پیش تز خود را در مورد سازماندهی مجدد سرویس اطلاعاتی میت نوشته است.

 

هاکان فیدان سال 2001 از ستاد فرماندهی نیروهای مسلح استعفا می دهد و این تاریخ همزمانی عجیبی با به قدرت رسیدن حزب عدالت و توسعه و اردوغان پیدا می کند و نخست وزیر تا بدان جا از او حمایت می کند که به خاطر او شبانه قانونی را اصلاح می کند.

به گزارش روزنو،سال 2012 وقتی فیدان از سوی دادستان صدرالدین ساری کایا بهمحکمه فراخوانده می شود تا در مقام مظنون و به اتهام گفتگوی سازشکارانه با گروه پ ک ک مورد بازجویی قرار گیرد،اردوغان می گوید:"فیدان خمره اسرار من است. حق ندارید او را به دادگاه ببرید. به جای او از من بازجویی کنید." حساسیت این موضوع برای دولت به گونه ای بود که اردوغان دستور داد شبانه متنی برای اصلاح قانون نوشته شده و برای رییس مجلس ملی فرستاده شود و در مدت زمانی کمتر از 24 ساعت، این جمله در قانون گنجانده شد:" هیچ کس حق ندارد بدون اجازه و هماهنگی با شخص نخست وزیر مقامات عالیرتبه میت را به دادگاه فرابخواند.

 

مکانهای رویایی برای پیشنهاد ازدواج تصاویر , ازدواج عجیب و دیدنی یک پسر با پیتزا تصاویر , تصاویر مدل حلقه نامزدی و ازدواج

 
موضوع دیگر در مورد هاکان فیدان،رییس میت ترکیه این است.هاآرتص روزنامه اسراییلی تنها دو روز پس از اعلام حکم فیدان خبر داد که سرویس موساد نظر مساعدی به رییس شدن فیدان دارد. بسیاری از لابی های سیاسی و امنیتی اسراییل هم اعلام کردند که فیدان تحت تاثیر ایران بوده و روابط نزدیکی با فلسطینیان دارد.

گفته می شود ماموران اطلاعاتی اسرائیل از روی شوخی هاکان فیدان را در گفتگو با ماموران سیا رییس دفتر سازمان اطلاعات ایران در آنکارا خطاب می‌کردند.

واشنگتن‌پست هم در این رابطه نوشت از نظر اسرائیلی‌ها "هاکان فیدان رییس سازمان اطلاعات ترکیه قابل اعتماد نیست چون روابط دوستانه‌ای با ایران دارد. موضوعی که محل تردید بسیار است.چرا که بعدها این رسانه اعلام کرد هاکان فیدان با ایران در خاورمیانه رقابت می کند.
اخبار بین الملل - روزنو

 


ویدیو : ازدواج سیاسی پسر خمره اسرار اردوغان با شدیدترین تدابیر امنیتی + تصاویر