آگهی فروش خودرو کلید حل معمای قتل بود؛ : آگهی فروش خودرو کلید حل معمای قتل ...آگهی فروش خودرو کلید حل معمای قتل بود؛

اعترافات عامل قتل پسرنماینده سابق مجلس و همسرش

عامل قتل پسر نماینده سابق مجلس و همسرش ، جزئیات جنایت خود را تشریح کرد. مرد جنایتکار مدعی شد در پوشش خریدار خودرو با قربانیان قرار گذاشته و آنها را با ضربه های چاقو به قتل رسانده است.

به گزارش خبرنگار مهر، ساعت 21 و 45 دقیقه 16 اسفند سال گذشتهاز طریق مركز فوریت های پلیسی 110 ، وقوع 2 فقره قتل در میدان پونك ـ خیابان همیلا ـ میدان پارك ، به كلانتری140 باغ فیض اعلام شد . با حضور مأموران کلانتری در محل و تأیید خبر ، بلافاصله موضوع به قاضی کشیک ویژه قتل و اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ اعلام شد .

با حضور قاضی رودگر و تیم بررسی صحنه جرم اداره دهم و انجام تحقیقات مقدماتی در محل مشخص شد که زن و شوهری به اسامی منصور شهرکی 40 ساله و سارا جوان شهرکی 38 ساله در حالیكه دست و پاهای آنها بسته شده و در گردن دارای آثار بریدگی بوسیله جسم برنده می باشند ، به صورت دلخراشی از سوی قاتل یا قاتلین به قتل رسیده اند .

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع "قتل عمد" و به دستور قاضی رودگر ، بازپرس شعبه چهارم ویژه قتل دادسرای امور جنایی تهران ، پرونده برای رسیدگی تخصصی در اختیار اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت و با توجه به حساسیت موضوع ، از همان دقایق اولیه ارجاع پرونده به پلیس آگاهی ، تیم ویژه ای در اداره دهم پلیس آگاهی رسیدگی به این پرونده را در دستور کار خود قرار داد .

باجناق مقتول به عنوان اولین کسی که با صحنه جنایت روبرو شده بود ، در اظهارات خود به کارآگاهان گفت : قرار بود تا برای پیگیری موضوعی با منصور تماس گرفته و موضوع را از طریق وی جویا شوم اما زمانیکه وی و همسرش پاسخگوی تماس های من نشدند تصمیم گرفتم تا به محل سکونت آنها واقع در طبقه چهارم مجتمع اورانوس مراجعه کنم. وقتی به کوچه آنها رسیدم ، پسر آنها را دیدم که از کلاس به خانه باز می گشت .

پس از مراجعه به در خانه ، ابتدا زنگ در را زده ، اما زمانیکه کسی پاسخگوی زنگ خانه نشد ، با استفاده از کلید خانه همراه پسرشان وارد خانه شده و آن زمان بود که با جسد خونین منصور و سارا روبرو شدیم .

با توجه به نحوه ارتکاب جنایت و دلخراش بودن آن ، کارآگاهان اداره دهم به بررسی فرضیه ارتکاب جنایت با انگیزه انتقام پرداختند . بررسی های انجام شده نشان داد که منصور شهرکی ، خلبان هواپیمای فوکر 100 شرکت هواپیمایی ایران ایر و همسری وی سارا جوان شهرکی نیز از وکلای دادگستری است که بنا بر اظهارات اعضای خانواده ، همکاران ، همسایگان و بستگانشان دارای حسن رفتار و اخلاق در میان تمامی آشنایان و بستگان  بوده و طی این مدت نیز هیچگونه اختلاف شخصی و ... با هیچ فردی نداشته اند .

 

آگهی خرید و فروش خودرو , آگهی فروش خودرو , سایت آگهی خودرو

 

در حالیکه تحقیقات نشان از آن داشت که ارتکاب جنایت نمی توانسته با انگیزه انتقام صورت گرفته باشد ، کارآگاهان متوجه شدند که مقتول قصد داشته تا با انتشار آگهی اقدام به فروش خودرو و بنا بر اظهارات اعضای خانواده ، خرید یک دستگاه خودرو جدید کند. بلافاصله تحقیقات در این خصوص آغاز شد و کارآگاهان دریافتند که بر اساس اظهارات مقتول ، قرار بوده تا در روز جنایت فرد یا افرادی برای خرید خودرو به محل سکونت مقتول مراجعه کنند .

کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ در بررسی صحنه جنایت پی بردند که عابر بانک های متعلق به مقتول و همسرش مفقود شده که بررسی تراکنش مالی حساب های عابر بانک متعلق به آنها نشان داد که پس از تاریخ وقوع جنایت ، مبالغ میلیونی از حساب های آنها برداشت شده است . بلافاصله با شناسایی محل برداشت پول از حساب های منصور شهرکی و همسرش در منطقه افسریه ، کارآگاهان به یک مغازه طلافروشی در منطقه افسریه مراجعه و در بررسی تصاویر دوربین های مداربسته متعلق به یک مغازه طلافروشی موفق به شناسایی مردی 35 الی 40 ساله شدند که اقدام به خرید سکه طلا از طلافروشی کرده بود .

با به دست آمدن تصاویر خریدار سکه های طلا ، کارآگاهان با انجام تحقیقات پلیسی موفق به شناسایی یکی از مجرمان سابقه دار به نام "مرتضی . ص" 38 ساله شدند که پیش از این نیز یک بار به اتهام خیانت در امانت دستگیر و روانه زندان شده بود . تحقیقات کارآگاهان اداره دهم نشان داد که مرتضی پیش از این در منطقه افسریه سکونت داشته اما از حدود دو سال پیش ، محل سکونت خود را به منطقه استخر واقع در شرق تهران تغییر داده است .

با شناسایی هویت "مرتضی . ص" و در شرایطی که دیگر اقدامات پلیسی انجام شده نشان از وقوع جنایت از سوی وی داشت ، اما با توجه به احتمال مشارکت و معاونت سایر افراد در وقوع جنایت ، "مرتضی .ص" از اوایل سال جاری تحت مراقبت های شبانه روزی کارآگاهان قرار گرفت تا فرضیه "معاونت سایر افراد در ارتکاب جنایت" مورد بررسی قرار گیرد .

با توجه به اقدامات پلیسی و مراقبت های شبانه روزی از مرتضی و در شرایطی که تجمیع اطلاعات به دست آمده نشان از آن داشت که مرتضی به تنهایی اقدام به ارتکاب جنایت داشته ، کارآگاهان اداره دهم 24 فروردین وی را در یک عملیات غافلگیرانه و قبل از هرگونه اقدام به مقاومت و یا فرار ، در میدان بهارستان دستگیر کردند .

 

فروش اقساطی خودرو , سایت خرید و فروش خودرو , خرید و فروش خودرو

 

همزمان با دستگیری "مرتضی . ص" در میدان بهارستان ، تیم دیگری از کارآگاهان اداره دهم که در محل سکونت وی در منطقه استخر حضور داشتند با ورود به مخفیگاه متهم و بازرسی دقیق داخل آن ، موفق به کشف یک قبضه اسلحه کمری ، کیف مقتول و دیگر دلایل اثبات کننده ارتکاب جنایت از سوی مرتضی شدند .

با انتقال مرتضی به اداره دهم و آغاز تحقیقات ، در حالیکه او در برابر اطلاعات و دیگر دلایل و مدارک به دست آمده از مخفیگاهش چاره ای جز اعتراف نداشت ، به ناچار لب به اعتراف گشود و در اظهارات خود به کارآگاهان گفت : دو روز قبل از حادثه ، وقتی آگهی فروش یک دستگاه خودرو سواری سوناتا را در روزنامه مشاهده کردم ، فکر کردم فروشنده خودرو فرد پولداری است . با این تصور و به بهانه خرید خودرو، با شماره تماس داخل آگهی تماس گرفته و برای مشاهده خودرو و خرید آن با مقتول قرار ملاقات گذاشتم .

متهم در خصوص روز جنایت نیز به کارآگاهان گفت : ساعت 13 روز حادثه به بهانه خرید خودرو به محل سکونت مقتول در منطقه پونک مراجعه کردم . پس از بازدید خودرو و در حالیکه اسلحه ای را از حدود دو هفته پیشتر خریداری و در زیر لباس خود پنهان کرده بودم ، به بهانه تنظیم قولنامه و به همراه مقتول وارد خانه آنها در طبقه چهارم مجتمع شدم .

داخل خانه تنها همسر مقتول حضور داشت . پس از تنظیم قولنامه خرید خودرو از سوی سارا و اطمینان از اینکه فرد دیگری در خانه حضور ندارد ، اسلحه را از زیر لباس خود خارج و با تهدید اسلحه ، مقتول و همسرش را مجبور کردم تا به داخل یکی از اتاق های خواب بروند .

زمانیکه آنها را وارد اتاق خواب کردم ، ابتدا مقتول را مجبور کردم تا دست و پا و دهان همسرش را با نوار چسبی که همراه خود آورده بودم بسته تا مانع از فریاد زدن و یا هرگونه اقدام دیگری از سوی زن جوان شود .

پس از بسته شدن دست و پا و دهان سارا ، همسرش را نیز در مقابل او قرار داده و دست و پا و دهان او را نیز همانند همسرش بسته و به جستجوی داخل خانه برای پیدا کردن پول و اشیای گران قیمت نظیر طلا و جواهرات پرداختم اما تنها توانستم چند عابر بانک متعلق به آنها را پیدا کنم.با تهدید اسلحه آنها را مجبور کردم تا رمز عابر بانک ها را در اختیار من قرار دهند و پس از آن ابتدا به تصور اینکه در صورت زنده ماندنشان ، پلیس مرا شناسایی و دستگیر خواهد کرد ، ابتدا منصور را با چند ضربه چاقو به گلو و در مقابل چشمان همسرش به قتل رسانده و پس از آن نیز سارا را به همان شیوه به قتل رساندم و حدود ساعت 16 بود که از خانه خارج شدم .

سرهنگ عباسعلی محمدیان  ، رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ ، با اعلام این خبر گفت : با توجه به اعترافات صریح متهم ، قرار بازداشت موقت از سوی بازپرس پرونده صادر و متهم برای انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفته است  ./مهر

 

 

 


ویدیو : آگهی فروش خودرو کلید حل معمای قتل بود؛